Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Loc de dat cu rosii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Perfect adevarat Vilma. Scuze, nu stiu cu ce sa LE compar ca toate mamiferele isi alapteaza copiii! Ah, stiu, cu GAINILE!!!! sa se inteleaga clar ca vb de cele care au lapte si nu alapteaza sau de cele care nici nu au curiozitatea sa vada daca au lapte, nu vb de cele care nu au sau nu au voie sa alapteze. Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma faceti sa-mi aduc aminte cum ii spunea soacra-mea fiica-si cum ca are un lapte de parca-i apa cu care a spalat sticlele de lapte si sa cumpere lapte praf ca moare copilul de foame...biata de ea cumnata-mea s-a si conformat(si de stres a pierdut si laptele care-l mai avea). virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca fatuca de care va povesteam a vrut sa ne atinga pe mine si pe prietena mea(noi am alaptat cate un an fiecare). Dar sa stiti ca e snoaba tare. Sa va mai spun ca nu a vrut sa auda de nastere normala si a facut cezariana la cerere? A zis ca "moare daca-si stoarce un cos ca nu suporta durerea". Fetele dragele...si cine era sa moara pe masa de operatie? Si mai apoi de durere? Acum nu prea isi ingrijeste nici copilul pentru ca nu poate(zice ea). Am auzit ca spala copiluta in doua linguri de apa ca sa nu ii intre in urechi. Si urla mititica de frig...Si mai tare o doare burtica. Asta cam suna a barfa dar, mie mi s-a parut un caz oribil de egoism. Iertare daca nu trebuia sa mai scriu! Nu va suparati pe mine! Dar prietena mea a plans cand a vazut fetita, si mi-a povestit. V-am povestit si eu voua ca unor prietene. Pana acum am crezut ca nu exista asa ceva printre oamenii educati. M-am inselat. Pupici si sa auzim de bine! Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici te sfatuiesc sa alaptezi, dar daca nu vrei, nu vrei!! e treaba ta...dar toata lumea, indiferent de clasa sociala incearca sa alapteze daca au lapte evident si nu au alte motive de sanatate, fiindca toata lumea stie ca alaptatul e ceva benefic si pentru mama si pentru copil. Chestia cu snobismul mi se pare hilara, dar ce alaptatul este ca o moda, ca o haina? este curgerea fireasca a lucrurilor...dupa sarcina, urmeaza, nasterea si pe urma alaptarea...adica argumentul cu vreau sa imi pastrez frumusetea ca si cel cu zgarcenia...dovedeste clar superficilitate la patrat!! Lena, cea care o alapteaza pe [bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa mai spun ceva legat de un raspuns care m-a distrat un pic. Haideti mai fetelor, chiar sa decimezi triburi din Africa din cauza laptelui praf...[:D] Asta e posibil doar daca au facut experimente pe ei, si au bagat ceva in laptele praf, sa vada cum reactioneaza nou nascutii la ceva virusuri. Da asta nu se pune...[:D] S-apoi ma indoiesc eu ca pe femeile din triburile respective le interesau prea tare de forma sanilor...hahaha [:D] Doamna doctor da un pic de culoare povestii...[:D] [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai citit o data raspunsul meu anterior. Anca, nu ma luam de tine, Doamne fereste. Da povestea doamnei doctor e cam trasa de par. Suna ca si cum daca dai lapte praf la copil cine stie ce se intample cu el!!! Eu sunt adepta alaptatului. E mersul firesc al lucrurilor, dar daca nu e si nu e, ce sa faci...dai lapte praf, ca nu pateste nimic copilul. Creste si el, ca si altii. [:D] [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,eu am alaptat numai 3 saptamani.am facut o rana nasoala la san dupa o saptamana si nu a mai mers sa suga direct de la san.m-am mai muls inca 2 sapt pana am dat faliment apoi am trecut la lapte praf. imi pare rau ca nu am mai putul alapta...a fost cel mai frumos sentiment matern! numai bine![cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...