Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Loc de dat cu rosii


Recommended Posts

Am mai citit si eu odata mesajul meu si suna aiurea. M-am grabit si nu am scris tot. Au fost decimate triburi intregi din Africa pentru ca laptele praf tb consumat imediat cum se prepara si ei nu aveau frigidere si s-au imbolnavit de stomac. Asta se intampla cand laptele praf era la mare moda. Acum s-a revenit pentru ca implica o igiena stricta. De aia spuneam ca OMS acum militeaza pt.alaptat. Acum s-a inteles???? Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor Nu Fiti Rele!!! Copiii sunt minunea lumii noastre! Dati-i "fetei" un piculet de ajutor penca micutza ei nu are nici o vina: nu ne putem alege parintii si prietenii, spune o vorba veche, dar, cred eu ca ii putem corecta daca se poate. Haideti sa ne gandim la copil si sa o ajtam pe mama, VA rog!!! Ah, femeile. Ajutor Mamelor[bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi,cica sa nu-i dai copilului sin!Hm!Eu am alaptat exclusiv la sin,1an si 2 luni,si mai continuam,dar am ramas gravida din nou. Ar trebui sa se initieze o campanie pe tema alaptatului! [mamica]Teodorei[gravi]in 16 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu aici este interzisa reclama la biberoane (intra in aceeasi categorie cu reclama la tigari), datorita efectelor benefice pe care le are alaptarea asupra copilului si mamei. Deci persoana respectiva nu e chiar la curent cu "moda".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunteti niste dragute! Noltic, crede-ma mama respectiva a fost ajutata si cu medic, si cu sfaturi, si cu practica(i s-a aratat ce si cum sa faca de la spalat la alaptat). Dar nu s-a prins nimic de ea. Si cum bine zicea cineva, ca nu esti prost destul pana nu esti si fudul, iata ca acum e si fudula(se mandreste ce bine isi creste ea copilu', modern si mai cu raspundere ca altii). Cand i-am spus sa puna apa ca lumea in cadita si sa spele copilul ca asa raceste, a zis ca suntem nebune si vrem sa-l inecam. Asa ca am lasat-o sa se descurce ca oricum au mai mult grija de copil bunicile cu idei invechite si tatal. Atunci cand nu esti dorit lasi omul in pace, nu?[bang] Se mandreste ca e o femeie moderna si le face pe toate: e studenta(la ff la parti), munceste(e in concediu cu copilu'), isi creste copilul(!?) si tine si casa bec(s-a mutat mamasa la ea sa ii faca menajul); A! Si e si femeie! Asa sa tot fi perfecta! M-a scos rau din sarite, nu???[:(!] Hai nu va suparati! V-am facut sa radeti?[:)] In concluzie, am lasat-o ca sa nu creada ca ii vrem raul. Pupici, Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfffffff... pai ce poate fi mai simplu pentru noi, mamicile, oameni buni, decât sa ai laptele la purtator, sa pleci în WE sau în vacantza fara grija sticlelor shi biberoanelor, a încalzitului apei shi sterilizatului?!... Nu shtiu cum de, mamicile astea "moderne", daca nu se gândesc la binefacerile pentru copil (dar shi pentru mama) alaptatului, macar ashea, din egoism, pentru ele însele, ca ar putea avea mai mult timp liber...macar la asta ar putea sa se gândeasca! Bun, când nu se poate...nu se poate...Dar daca ezista laptic în "tzântze" (cum spune puiul meu) de ce sa nu profite shi cupilu' shi mamica???? Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...