Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre emigrare, pe sleau ! (fara perdea)


Recommended Posts

p.s.: eu, cind am vazut numele topicului ("fara perdea") ma gindeam la bancurile fara perdea, deci ma temeam ca o sa se injure lumea, aici, cu mare generozitate. nu faceti asta, pliiz...[hippi] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Danutza Mamaruta
Draga Ruxij, oare regulamentul se aplica si la cei care au alta opinie decat "adaptatii"? Te intreb pentru ca nu am vazut sa te deranjeze cand Conchita a combatut pesoana mea si nicidecum opinia prezentata de mine, care nu a fost un atac la persoana. Daca ea s-a simtit, asta mie nu face decat sa-mi confirme opinia... Dar oricum, intrebarea e asta, "adaptatii" au dreptul la atac la persoana? Danutza, mama lu'Alexutza
Raspunsul este nu, adaptatii nu au drept de atac la persoana. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Danutza Mamaruta
Draga Ruxij, oare regulamentul se aplica si la cei care au alta opinie decat "adaptatii"? Te intreb pentru ca nu am vazut sa te deranjeze cand Conchita a combatut pesoana mea si nicidecum opinia prezentata de mine, care nu a fost un atac la persoana. Daca ea s-a simtit, asta mie nu face decat sa-mi confirme opinia... Dar oricum, intrebarea e asta, "adaptatii" au dreptul la atac la persoana? Danutza, mama lu'Alexutza
mai e un punct in regulament, are nr.07... :)))) iubibubi adaptata http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa fie ajunsai oaia neagra! cred ca e a treia oara cind spun ca parerea mea este ca ar trebuii sa fie un schimb de informatii indiferent de filingurile fiecaruia pe care daca ni le exprimam nu vaz de ce supara pe altii. Pai daca vreti sa postati numai experiente exceptional de pozitive nui bai dar eu daca as fii in pozitia de a lua hotarirea de a emigra acu as vrea sa stiu despre toate experientele mai putin placute macar sa stiu de ce sa ma feresc. Nu cred ca m-ar deranja prea tare sa ma loveasca niste experiente placute pe ne pusa masa. Inca n-am intilnit om suparat ca i s-a intimplat ceva bun. Sa-ii raspundem Gestului la faimoasa intrebare "De ce nu pleci daca nu iti place?" Parerea mea e ca matale esti singur sau cel putin fara copii. Pai daca as fii singura cu ce am strins pina acu as tot merge din loc in loc cum sugera cineva ca a facur( bravo noi nu fusaram asa destepti)pina as da de ceva care mi-ar place. Gindul de a pleca , si probabil ca pina la urma o sa o facem, il tot rumeb. Problema e sa pui in practica teoria si sa tii cont de toate ale. Mai ales copii desi nici lor nu le place si sa stii ca nu am intilnit prea multi copii veniti dupa virsta de 8-10 sa fie foarte incintati.Nu zic ca nici unul si e adevarat ca se spune ca ei uita repede. Ai mei nu au uitat inca. De! Ne gindim oricum se ne mutam probabil in Europa daca nu innapoi acasa. Cred ca e mai usor sa iti stingi dorul de casa daca nu trebuie sa-ti planifici cu 3-4 luni inainte(zic si io). Cineva chiar sugera o vizita inaite de a face un pas(parca din Germania). Am si eu o foarte buna prietena in Germania dar parca mai degraba as opta pt Italia sau oricum undeva mai cald si nu cu o limba ca germana care banuiesc este chiar mai grea decit engleza. Nu stiu de unde s-a tras concluzia ca am avut cine stie ce experiente foarte neplacute. Eu am spus ca nu am gasit ce astemptam si ce nu mi-a placut. Unde esti Dinule ca deschisasi cutia si disparusi. Toate cele bune! AP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...