Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Credeti in ghicitoare


Recommended Posts

Acum 20 de ani cand eu aveam o varsta destul de fageda, impreuna cu mama si sora mea, printr-un concurs de imprejurari am ajuns in fata unui ghicitor care ne-a prezis viitorul. La momentul acela prezicerea lui ne-a amuzat. Astazi, dupa ce totul s-a implinit, mi-am dat seama ca acel om avea puteri foarte mari. Probabil si astazi exista printre noi astfel de persoane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu cred! Am vazut de prea multe ori cazuri de inselaciune, am citit prea multe intamplari si "metodele de lucru" ale asa zisilor ghicitori.[xx(] Si citesem undeva si despre frazele in coada de peste spuse de "vizionari" care se potrivesc oricui si oricand, si despre "previziunile" unora dintre ghicitori care e imposibil sa nu ti se intample. (de ex. " o sa te opreasca o persoana cu par blond si o sa itzi dea o veste care o sa itzi schimbe viatza"[:D])Acum depinde de fiecare ce crede si ce NU crede! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ani am mers impreuna cu o prietena la o ghicitoare. Eu nu credeam in chestii de astea, dar am zis sa incerc.Tot ce mi-a zis s-a intamplat in timp, in decurs de cateva luni. Cam o data pe an merg la tanti Ileana care e o femeie super de treaba si intr-adevar sunt convinsa de puterile mari pe care le are. Nu este o femeie care ar insela pe cineva, chiar dansa mi-a spus sa merg inapoi la ea doar atunci cand tot ceea ce mi-a spus se va intampla.O data am incercat sa o "pacalesc" si m-am dus dupa vreo 2 luni din nou.....ehhh mi-a ghicit din nou si mi-am notat pe hartie ...era la fel ca data trecuta. Tin sa mentionez ca e o femeie credincioasa. Le-am spus multor prietene despre ea si toate mi-au spus ca ghiceste perfect. Iti spune despre trecut, prezent si viitor. Daca e cineva interesat, (dna locuieste in Cluj-Napoca) scriti-mi un mail. Dana&bb Andy(1 an)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Chiar nu stiu ce sa spun daca cred sau nu. Am fost in urma cu aproximativ 10 ani la o ghicitoare, dupa lungi insistente din partea sorei mele mai mari. Femeia respectiva mi s-a parur desul de cinstita si nicidecum sa pacaleasca pe cineva. Mi-a spus tot ce mi se intamplase pana atunci fara sa ma cunoasca si mi-am dat seama ca nu minte, nu avea de unde sa stie ca am o sora geamana si multe altele. E greu sa-mi amintesc dupa atatia ani ce mi-a zis, dar am retinut un lucru care m-a amuzat teribil si anume ca numele sotului meu incepe cu K, adevarat il cheama Kevin. A si inca ceva, spunea ceva despre o amnezie pe care o voi avea, dar nu mai retin varsta. Am intrebat-o cate ceva despre oamenii care se nasc insemnati si i-am spus ca eu am un semn in forma de paianjen pe piept despre care a refuzat sa-mi raspunda. M-a lamurit doar ce inseamna trifoiul pe care il am langa cot. Poate daca nu-mi spunea despre amnezie o credeam pe cuvant si uite asa am plecat bolborosind si spunandu-i sorei ca am aruncat cu banii. Dar abia acum cand m-am casatorit cu cineva al carui nume incepe cu K spun ca a avut dreptate despre viitorul meu. Imbratisari tuturor Ana [gravi] 17 saptamani. Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca se intampla (extrem de rar) sa intalnesti pe cineva cu darul acesta! Restul sunt excroci! Dar sa va spun ceva: desi sunt departe de a fi o habotnica, cred in ceea ce se spune despre ghicit. Nu e bine sa-ti afli viitorul. E pacat! Bunica mea obisnuia sa "dea in carti". Nu numai ca ea s-a lasat de treaba asta, dar si eu observasem ca de cate ori o puneam sa faca chestia asta mi se intampla ceva rau. Nu grav, doar cate o suparare trecatoare dar deranjanta! Asa ca mi-a trecut cheful de ghicit! Am zis ca daca atunci cnd imi ghicea ea care era o amatoare, mi se intampla "rele", ce s-ar intampla daca m-as duce la o profesionista!? Dana si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cineva mi a spus ca o asemenea "curiozitate" iti elimina liberul arbitru, lasat de Doamne Doamne, si chiar se poate intimpla ceea ce ti se prezice... apoi, cred ca se "leaga" de cei ce cred in asa ceva... dovada am primit o cind mi s a dat mie in carti, in 2 cazuri.. o data cu mine de fata altadata la insistentele unei prietene, care s a dus la o ghicitoare "profesionista".. in ambele cazuri s a "smintinit"... sau cum spun cele din bransa "s au taiat cartile"... ieseau numai sminteli si asta cica pt ca eu refuz sa cred in asa ceva, sau ceva dinlauntrul meu refuza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in ghicit, dar am o matusa care da in carti de ani buni si ma scoate din sarite, pentru ca nu ma intereseaza deloc ce are de spus. Dar bineinteles ca o pune mama sa-mi ghiceasca, si apoi, uneori,cand vorbesc cu mama la telefon si-i mai zic despre cate ceva, ce-am mai facut, imi zice "Mi-a spus Milica de asta" Ma enerveaza rau de tot. Adevarul este ca tot ce zice se adevereste, si toti cei care s-au dus la ea au plecat multumiti si s-au intors mereu. I-a zis uneia ca-i moare mama curand iar la cateva zile a afla ca mama ei era pe moarte...m-a ingrozit. Cert este ca eu tot nu cred si pace. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred. Desi, si eu am auzit la multi care au fost ca ce le-au spus s-a adeverit, nu cred. Am o prietena care a fost si i-a spus ghicitoarea ca peste cativa ani baietelul ei va cadea de la un etaj sau de la o inaltime mare si se va lovi la cap. Si, intr-adevar, nu stiu dupa cati ani a cazut de pe garaj, in beciul garajului, unde erau numai caramizi si s-a lovit la cap, ca are semn de la cusatura cat fruntea si acum. Dar eu nu cred, orice as auzi, pentru ca Dumnezeu nu este de acord cu asa ceva, este ceva care vine numai de la dIavol, si cum eu mare credinta in Dumnezeu, nu as crde in asa ceva pentru nimic in lume, si nici nu m-as duce. Asta e. oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toti am avut macar o data in viata curiozitatea sa aflam ce ne asteapta cu toate ca nu e tocmai ortodox. Si mie mi-a ghicit odata o femeie si absolut tot s-a adeverit. Eu cred ca anumite lucruri te pot influenta daca le afli sau le astepti sa se intample. Ex.Intr-o sambata Urania (B1 Tv..parca..) zicea la berbec (zodia mea)ca la mijlocul saptamanii ma va durea capul. Mi-am amintit asta miercuri dupa-amiaza in drum spre casa. In minutul urmator m-a luat durerea de cap. De curand o cunostinta mi-a spus foarte incantata ca cineva ii daduse numarul unui calugar din Bacau, care avea mobil, si l-a sunat spunandu-i doar "Sarut mana, parinte" si i-a zis multe lucruri despre ea. Evenimente care se intamplsera si care urmau sa se intample cu lux de amanunte. L-am sunat si eu. Ai intr-adevar o senzatie ciudata, dar mie nu mi-a spus mare lucru. Daca va intereseaza nr. lui de telefon, scrieti. Va pupicesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...