Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina inca nesupravegheata...


Recommended Posts

Are dreptate Conchita!Uitasem de WIC!Incearca-l si pe asta: http://www.doh.wa.gov/cfh/wic/default.htm In general prin ei poti afla mai multe informatii despre ce te intereseaza si au legaturi si cu institutii caritabile,biserici,care-ti pot dona haine pt.tine sau lucruri pentru bebe. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ana, acum am citit mesajul tau si imi imaginez prin ce treci. vad ca fetele din state ti-au oferit informatii valoroase asa ca asteptam sa ne spui ce ai facut! tinem pumnii si o sa fie totul bine pupici de la o viitoare mamica ! nicole [gravi] - 19 saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Abia m-am trezit din somn si sunt asa de buimaca incat trebuie sa mai citesc inca o data mesajele voastre. Va multumesc mult pentru sprijin. Ana [gravi]18 saptamani(de azi) "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Eeeee ce sa mai zic? Astept sa vad ce face sotul la interviu in Tacoma si in caz negativ o sa actionez in directia asta. Va multumesc pt sprijin si am sa tin cont de el. Revin cu amanunte. Sanatate tuturor Ana[gravi]18 saptamani. "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, ma bag si eu cu o sugestie. Exista community hospitals unde nu te refuza chiar daca nu ai insurance. Afla care e cel din zona ta. Incearca si cu Medicaid (medicare e pt pensionari peste 65 de ani), dar prevad ca o sa ai hard time ca nu esti culoarea potrivita, la negrii si hispanici merge mai usor si repede. In principiu te califici pt el daca nu ai nici un fel de venit ori ceva de genul part time job la McDonald's. Doamne ce curaj pe tine sa stai atata vreme fara ingrijire medicala! Nu stiu ce venit ai tu cu sotul tau, dar COBRA e costisitoare, ti-o spun din experienta, de obicei pt o singura persoana "bate" care $100 pe luna. Mult noroc si sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La medicaid in NH plafonul e de vreo 25.000 pe an,deci nu-i chiar de someri sau part-time job.Va puteti califica si daca munceste numai sotul si are-n jur de 2.000/luna,mai ales ca acum sunteti considerati 3 in familie.Deci merita sa-ncerci chiar daca trece sotul interviul si se angajeaza...in cazul in care n-o sa-i dea firma asigurare medicala. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, buna si felicitari pt. sarcina si sa dea Dumnezeu sa faci un bebelus satatos si frumos!!! Imi pare nespus de rau prin ce treci(ti). Am observat ca locuiesti in NW (sotul tau are interview in Tacoma). Si eu tot aici sint. As vrea sa ne cunoastem si poate as reusi sa te ajut cumva. Macar cu un sfat si o vorba buna, daca altcumva nu as putea... Bineinteles, daca nu ai nimic impotriva!! Da-mi un PM si poate reusim sa intram in contact. Cu mult drag, Corina [gravi] - DPN Sep. 28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, Nu am deocamdata nici o veste, dar cum apare va si anunt. Multumesc mult pt sprijin!!! Veve sa dea Dumnezeu sa incepa munca, caci partea medicala a avut-o mereu inclusa, iar salariu e dublu-triplu fata de 2000. Numai sa inceapa[bang][bang][bang] Multumesc pt telefoane si informatii. Laura m-a contactat imediat, sunteti atat de dragute, n-am cuvinte... Spre rusinea mea traiesc aici si nu stiu cum functioneaza nimic, nici un serviciu, dar acum m-am invatat minte si o sa devin curioasa, poate asa am posibilitatea sa actionez din timp si sa previn pe cat posibil situatiile de criza. Va sarut si va imbratisez pe toti Ana[gravi] 18 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...