Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina inca nesupravegheata...


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tuturor, Dupa cum am spus revin cu amanunte. Miercuri avem programare la Dr. pt culmea un test de sarcina si testul Papanicolau. A incercat sotul sa ii explice D-nei la telefon ca e sarcina mare, in 5 luni, ca bebe misca, dar nu au inteles. Prin urmare fac si al 3-lea test de sarcina, dar eu abia astept sa mi se spuna ca e bebe bine, nu sa mi se confirme ca sunt insarcinata[bang]. Dar o sa revin miercuri cu amanunte despre cum a decurs totul si ce am sa pot afla despre starea bebelusului. Va pup si va multumesc inca o data pt sprijin. Sanatate multa Ana[gravi] 19 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, cum a decurs vizita la doftor? Sa stii ca nici eu nu m-am dus din prima sa-mi fac control pe pamant american, ci mai tarziu, spre luna a treia, dar a fost totul ok pana la urma. Nu dispera, ca-i faci rau bebelinului cu atatea griji. Sunt si eu prin zona, tot in sus pe coasta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Nu am nici o veste legata de Dr., nu am ajuns fiindca sotul a avut doua interviuri si a trbuit sa-mi amane si de data asta programarea(sorry, sa nu ma certati). Dar cu siguranta ajung marti dimineata si promit sa va dau de veste imediat ce ajung acasa. In rest ma simt bine, bebe misca zi si noapte, iar eu mananc cat zece. Va pup dulce pe toate! Ana[gravi] 20 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VESTI BUNE DE LA DOCTOR!!!! URAAAAAAAAAAAA[:D][:D][bis][:D][:D] Astazi am facut si eu prima vizita la dr, va astern in ordine tot ce-am facut: - luat in greutate 10 Kg: asa mai zic si eu ....traiasca burta mea mareata[grasa] - hemoglobina - valoare normala 13 - tensiune arteriala buna ( ca de pilot ) 120-20 - inima mea - normala la auscultatie - testul Papanicolau : primesc rezultatul peste 2 saptamani - control ginecologic: -uterul normal ca dimensiuni si plasare, cervix ok -bebe saltaret dar bine pozitionat. Si surpriza cea mare: i-am ascultat inima micutului, m-au trecut si mama emotiile cand l-am auzit. Concluzia Dr. TOTUL ESTE NORMAL, ABSOLUT NORMAL. Joi dupa amiaza mergem la urmatoarea programare: teste de sange si cred ca-m inteles bine ECOGRAFIE. Nu va pot spune cat sunt de bucuroasa! [:D][9cer] Va aduc si celalate vesti joi cand ma intorc, poate o sa stim si ce este baietel/fetita. Va pup dulce Ana burtoasa "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vesti bune!! Am facut ecografie si bebi meu e foarte bine, are 26,5 cm in a 20-a saptamana si 6 zile. Doctorul a spus ca totul este absolut in regula, dar nu stim sigur ce este. A spus doar posibil fetita. Ne lamurim noi data viitoare, peste 2 saptamani. Nu va pot spune ce emotii am avut cand l-am vazut pe bebita miscandu-se. Asteptam si rezultatele analizelor de sange. Mi-au facut un set complet. Acum am si eu motive sa fiu fericita. Va sarut si vreau sa va multulesc inca o data din suflet pt sprijin. Sanatate multa si sarcina usoara pt burtici! Cu drag Ana [gravi] 21+ saptamani si gagalicea mica "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...