Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sarcina dupa nastere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alaptarea nu este o metoda contraceptiva! Sa stii ca poti ramane insarcinata pentru ca ovulatia se produce inainte sa-ti vina ciclul. Mie mi-a venit dupa 30 de zile de la nastere desi alaptam. Dupa cele 6 sapt de lauzie am facut la indicatia medicului, ca sa pot alapta in continuare, injectii cu Megestron (medroxiprogesteron). Faceam o injectie la 2 luni, nu durea, costa 50.000, mi-a sistat si menstruatia [cool] si nu am avut probleme. Poti lua si pastile dar trebuie sa le iei zilnic. Am mare incredere in medicul meu si cuvantul ei e lege! A fost f bine asa. [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti ramane insarcinata alaptand si neintrand intr-o perioada dulce. Pur si simplu la prima ovulatie apare bebe si atunci pa menstruatie si bebe doi in burtica fara anunturi prealabile. Am eu o prietena. Bebei la 14 luni diferenta... si bebe doi s-a grabit putintel. Iar ea s-a prins prin luna a patra ca-i grasuna, anemica.... Deci nu te baza pe alaptat. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unei vecine i s-a intamplat... nu-i venise inca menstruatia, dar a ramas insarcinata. Bebe unu are 1 an si bebe doi se va naste luna aceasta. Si ea a realizat prea tarziu ca e insarcinata si a intrerupt imediat alaptarea. http://community.webshots.com/user/freediaro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unei vecine i s-a intamplat... nu-i venise inca menstruatia, dar a ramas insarcinata. Bebe unu are 1 an si bebe doi se va naste luna aceasta. Si ea a realizat prea tarziu ca e insarcinata si a intrerupt imediat alaptarea. http://community.webshots.com/user/freediaro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...