Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni! (2)


Recommended Posts

Fetelor, multumim pentru gandurile bune; ne vom gandi si la voi si la puiutii vostri! Mergem vreo 3 zile in Bucuresti, pentru ca avem de rezolvat niste probleme, apoi mergem la Brasov. Stam la o prietena de-a noastra, insa de-acolo ne vom misca pe la Predeal, Valea Prahovei... Bineinteles, va vom povesti cum a fost. Azi, am iesit la plimbare de 2 ori. Acum, seara, Andreiut, alergand, a cazut fix in nas si acum parca-i un clovn de la circ cu nasucul lui rosu!!! Le-am facut baita si sunt pe punctul de-a adormi! Revin mai tarziu sau maine. Va pupam pe toti Angi&Andrei&Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara mamici si pitici, Ioana, sanatate gemenilor , sper ca sunt deja mai bine. Angi, vacanta placuta va dorim si va asteptam inapoi sanatosi si voiosi, cu poze si povestiri. Miruna, stati bine cu kg.Sa-ti traiasca dolofaneii. Bravo Theo! Pupici, Cristina si gemenutele -- http://cristinacsa.bei.t-online.de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat ma bucur sa va regsesc. Am avut probleme cu conexiunea la internet saptamana trecuta. Stateam conectata vreo 2 min., ma deconecta si tot asa. Tare m-a enervat chestia asta![bang] Angi, va dorim un sejur minunat. S-aveti parte de o vreme superba! E tare frumoasa zona aleasa! Ioana, multa sanatate baieteilor! Miruna, tare haioasa povestea cu gemenii; cum fac ei „curat” in camera! Simona, bine ca totul e OK! Theo, te asteptam cu un nou look! Si noi am vrea sa mergem cu totii in Moldova de Pasti (la socri). Dar, ma gandesc, oare nu e obositor pentru fetite un drum asa lung? facem cam 7-8 ore. Fiind cu ele va dura si mai mult intrucat va trebui sa ne oprim mai des. [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana http://community.webshots.com/user/amadia2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Ma bag si eu ma musca in lapte, in mijlocul conversatiei. Si asta din cauza ca ma incadrez la "viitoare mamici de gemeni". Sunt insarcinata in 18 saptamani cu 2 bebiti iar EDD este 29 august 2004. Momentan locuiesc in UK unde sper sa sa nasca si bebeii. Am citit mesajele voastre am ras si plans odata cu voi....mai am si eu cateva luni si intru si eu in randul mamelor cu gemeni...abia astept, dar ma mai si sperii cateodata. Am trimis un mesaj lui Mirupati pentru ca am descoperit ca si ea locuieste tot in UK-iar experienta ei in materie de doctori, obstreticieni, midwifes si spital in UK imi va fii de mare ajutor. PS-Cum este primda data cand postez, sper sa nu fac ceva gresit iar subiectul meu sa ajunga la....ce gatim azi???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit,MichelleT!!![pup]-icei de la toti gemeneii si de la mamicile lor! Acu am doar o singura mana si nu pot scrie mult,Yannis abia s-a trezit si vrea hugg adn kisses... Sarcina usoara in continuare si noi sintem linga tine! Revin mai pe seara,sper! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap Si aici mica mea familie:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai vreau sa-mi cer scuze pentru lipsa de la apel....dar gemeneii mei nu-mi mai lasa prea mult timp pentru ca amandoi vor sa invete sa mearga.... In primul rand doresc sa urez bun-venit noilor fete si scumpeilor aferentzi [il][il][il][il][il] Sa va povestesc noutati despre noi .... Catalin paseste singurel deja, cateodata daca nu se grabeste parcurge si cate 5-6 m. Cade si se ridica singurel fara sa zika nici "mir", pozitia lui preferata pentru joaca - stand in genunchi. A invatat sa-mi dea sa pup degetelul, ma serveste cu suzeta lui, imi da din ce mananca daca ii cer. In general e tare bun si dragut, se bucura enorm cand ma vede, i se lumineaza fata si rade cu gura pana la urechi si cu gropitze. Daria are un caracter total diferit, nu e la fel de lipicioasa....e mult mai independenta, mai rea si mai egoista (toate jucariile le vrea numai pentru ea, chit ca doar le ia din mana lui Cata si le depoziteaza langa ea, fara sa se joace cu ele). Se supara foarte tare daca nu o bag pe ea prima in seama, incepe sa tipe si sa protesteze. Ea a invatat sa faca precum calul, plescaie din limbutza si rade... Amandoi zik ma-ma, ma-ma, Catalin o striga cateodata pe sora-sa "Da-ia" , iar in loc de Ta-ta zice Ka-ka :-)))) .... Sa va povestesc o faza: ma rugam de Daria sa-mi dea din pufuletele pe care il manca...."Hai da-i si lu' mami te rog putin!" Ea, nimik! Se facea ca nu ma baga in seama....ba, mai mult, si-a indesat tot ce avea in manutza in gura sa scape de mine....Catalin care ma vedea langa ea si ma auzea....a venit, dragutzul, si mi-a dat ce avea atunci in manutza: o cutie cu gel de par :-)))) Sunt mortali cand vorbesc unul cu celalalt pe limba lor, cand Daria protesteaza si-l cearta pe Cata care o priveste si o cam lasa in pace. Voiam sa va intreb cam cum ar trebui sa incep sa-i invat diverse lucruri....Voi cum ati procedat cu puii vostri? Cum va petreceati timpul cu ei pe la un an? Cum va jucati cu ei? Noi ne jucam de-a prinselea si se distreaza tare, ne gadilim, ne iubim si cam atat... Nu mai pot sat foarte mult va pup si va doresc numai sanatate voua si puiutzilor vostri Tamara, Daria si Cata http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana77,nu te speria, si bebitele mele au trecut prin asa ceva exact la varsta bebeilor tai.Atunci cand au nasucul infundat nu pot respira bine si atunci sunt maraiti si nu papa si nu dorm cum trebuie. Eu le desfundam nasucul de cate ori era necesar picurand din abundenta ser fiziologic si apoi aspirand cu o pompita.Serul fiziologic (5 fiole) e destul de scump(30 000 cutia- la gemeni se duce o cutie le 2-4 zile)asa ca am descoperit o solutie mult mai ieftina. Cere la farmacie ser fiziologic perfuzabil(400 ml-28 000lei)E exact acelasi lucru doar ca mult mai ieftin si-ti ajunge...tragi din bidonul de plastic cu o seringa exact cat ai nevoie.Sanatate multa bebeilor,sper ca deja sunt mai bine micutii.Putere si rabdare multa, tie, mamico! Fetelorsunt tare fericita de 3 nopti fetitele mele se culca inainte de ora 10, 30 , se mai trezesc sa pape pe la 3 , 4 dimineata o masa si apoi dorm pana pe la 7,00.Ura! in sfarsit incep sa dorm si eu mai mult, credeam ca nu mai vine ziua asta. In rest in timpul zilei sunt tare plangacioase si maraite cu exceptia orelor cand le scot la plimbare in gradina.Am impresia ca in casa plang pt ca vor numai in brate. E posibil sa planga doar ca sa le iau in brate?(Adica am observat ca uneori plang de rup pamantul si cand le iau in brate se linistesc instantaneu, ba mai mult dau din plans in ras.In special Mara.) Atunci cand nu se linistesc nici in brate sunt convinsa ca le supara ceva,dar cand o dau in ras!?Imi vine sa le mananc cu fulgi cu tot. Cum sa le dezvat???Sincera sa fiu nu mai am putere sa le iau pe amandoua in brate ca sunt greute, au impreuna 13kg si eu sunt destul de firava...A! si mai reau sa va intreb ceva. De cateva zile mi se pare ca bebeluselor mele le cam trosnesc incheieturile.Aveti idee despre ce poate fi vorba?(saptamana viitoare le duc oricum la control, dar intre timp poate imi puteti spune voi ce ar putea fi, in cazul in care ati trecut prin asta)Va pup, dragi si puternice si deosebite mamici de gemenuti!!!Daiana , [patut][patut]Mara si Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, Am si eu 1-2 intrebare? Pana la cate saptamani ati dus sarcina? Si cate kg ati luat in final? Eu imi fac planuri sa stau acasa incepand cu 30 de saptamani, dar poate ca sunt prea optimista. Poate o sa am o burtica asa de mare, ca nici la volan nu mai incap.... Pupilici la toti bebeii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...