Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni! (2)


Recommended Posts

Bun venit, Dana! Sunt minunati copiii tai! Sa-ti traiasca! Sa creasca mari sanatosi si fericiti! Felicitari pentru progresele micutilor, Ioana! Theodora, sunt tare nastrusnici gemeneii tai! Am ras singura in fata calculatorului! Sa va spun si eu o faza: De curand, fetitele mele au invatat sa faca "draga, draga". Azi, dupa ce le-am pus pe amandoua in patut, sa se mai joace putin inainte de culcare, le-am intrebat "Cum facem draga, draga?" Erau amandoua in fundic, una langa cealalta. Ami a inceput sa o mangaie pe spate pe Dia. Dia a vrut sa se ridice in picioare, dar Ami a tras-o inapoi "Ei, stai ca n-am teminat!" Au fost tare dulci! Stire de ultima ora: am reusit sa pun cateva poze pe webshots. Iata adresa http://community.webshots.com/user/amadia2002 [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E ceva care as vrea sa impartasesc cu voi despre fetita mea: e asa o dulce, parca e mamica pentru baieti. Matthew s-a lovit in timp ce se juca cu calutul si a venit la mine plingind. In timp ce eu incercam sa il mingii, Ashley (fetita mea) s-a dus la cal si i-a facut "na-na", apoi a venit la Matthew, i-a facut draga-draga si l-a pupat. Ce consolare pentru el. Intr-o alta zi in timp ce il schimbam pe Jonathan care se zbatea, tipa si nu vroia sa stea sa il schimb, Ashley s-a tot uitat la el, dupa care a mers la cutia cu jucarii, a ales un ciine de jucarie si l-a adus lui Jonathan sa se joace, ca sa nu fie suparat. Imi vine s-o mininc de dulce ce e...E si smechera totusi pentru ca inainte de a face vreo boacana (sa traga hainele de pe raft sau sa intre in baie intre cosmeticele mele) vine la mine si se intinde sa ma pupe...[pup]. Si Jonathan face la fel, smecherul, dar Matthew e prea "barbat" pentru chestii de-astea, el face ce vrea si nu se linguseste la nimeni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, bine-ai venit! Sa-ti traiasca tripletii! Minunati! Eu nu prea ma simt bine de ieri, si baiatul meu e tare grijuliu. Ieri, stateam intinsa pe canapea si a venit cu o jucarie de plus, mi-a ridicat capul si a pus jucaria sub capul meu pe post de perna! Vin amandoi si ma pupa, sunt intelegatori daca le spun "Mami e bolnava!" De cateva zile , au inceput sa se spele pe dinti. Si sunt atat de incantati, ca acum, de cate ori beau apa, o scuipa, asa cum fac la baie! Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Inainte de a va povesti despre noi, vrem sa uram tuturor pentru 8 martie,cu intarziere, La Multi Ani! Dana, bine ai venit! Sunt tare dragalasi copilasii tai, sa-ti traiasca! Fetelor, dragelor, nu va mai scriu numele, nu va suparati, va rog, ca poate uit pe cineva si nu este frumos din partea mea, multumim frumos pentru urari, va dorim si noi la fel, voua si familiilor voastre. [flo] Acum sa va povestesc cate ceva de la petrecerea de duminica. A fost foarte frumos, am facut o multime de poze, [foto] o sa scanez zilele astea sa le vedeti, le-am filmat. Invitatii au venit cand ele dormeau, [nani] si am putut sta o ora linistiti, sa mancam, [yum] [papica] dar cand s-au trezit a inceput distractia. Au fost imbracate la fel, in rochite albastre din catifea, ca doar asa am gasit, modelul care mi-a placut. S-au vazut in centrul atentiei si s-au dat in spectacol. Isabella a avut tort diplomat, iar Nicole-amandina, cu Teletubbies, preferatele lor. Dupa fiecare poza, bateau din palme si ziceau Iaaaaa-Iaaaaaaaaaaa! Cum au vazut torturile, erau cu manutele intinse sa ia figurinele de pe ele, bineinteles ca au inceput sa bage degetelele in torturi si se mai si intindeau sa ia si de la cealalta, ca poate este mai bun decat al ei, si duceau la gurita si ce s-au mai murdarit si pe botic si pe hainute; si mai dadeau si cu linguritele in farfurioare si era o galagie, iti venea sa fugi de acolo, ca ne-au auzit si vecinii. Au cantat, au dansat, cu alte cuvinte a fost o distractie pe cinste, cu ele, si sa le fi vazut ce fericite erau,("api" cum zic ele, adica happy) ca toata lumea gravita in jurul lor, niste scumpe. Au primit o multime de cadouri, hainute, jucarii, posetute, palarioare foarte haioase . Au fost foarte incantate de jucarii bineinteles, de posete si de palarioare. Maine, cand de fapt este ziua lor(10 martie), ne vom chefui iarasi, asa ca va mai scriu joi. Va pupam.[pup] Janin-mamica de gemene
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Dana, sa-ti traiasca tripletii. Am vazut poza de pe pag ta si sunt niste dulci. Sunt aproape de aceeasi virsta cu fetele mele. La multi ani , Isa! La multi ani, Nicole! Sa cresteti mari, sa fiti sanatoase si fericite! Distractie placuta si miine! Asteptam poze... Angi, multa sanatate iti dorim. Ioana, felicitari pt progresele Arturicilor. Theo, poznasi sunt gemeneii tai. Cosmi, sa-ti traiasca dolofanelele, sunt tare dragute. Noi suntem bine, parca au inceput sa-si mai dea drumul la vorbit, incearca uneori sa imite ce spunem noi. Va pupam, Cristina si gemenutele -- http://cristinacsa.bei.t-online.de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Azi am avut o fetita tare poznasa! La somnicul de dupa-amiaza Ami s-a trezit cu mult inaintea Dianei. Dupa care am avut un show... A inceput sa cante, sa vorbeasca si sa rada tare, tare. Degeaba ii spuneam "Ami, mai incet, ca se trezeste Dia!" Mai tare radea. Apoi a inceput sa-i traga paturica Dianei si sa se urce pe patutul ei. Dar Dia avea un somn atat de profund! Pupicei la mamici si copilasi! [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind HAPPY BIRTHDAY,NICOLE si ISABELL[s][s] Sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!!! Sa va spun despre puii mei! Sint bolnaviori[q][q],Alexandros mai putin,doar nasucul e infundat si curge,Yannis s-a trezit cu 38gC temperatura,i-a trecut dupa ce i-am dat un siropel si acum are din nou,de data asta 38.5gC. Sint in patuturi acum,Alexandros a cerut putin laptic,dar Yannis nu vrea nimic! Sper sa fie ceva trecator.Sint si singura acasa toata saptamina,Makis e arbitru de biliard si are loc Campionatul Mondial de Biliard in Grecia si nu poate lipsi de acolo nici un minut,pleaca dimineata la 10.00 si aseara s-a intors la 02.00 noaptea...sper sa nu fie asa toata saptamina,desi asa se prevede!!! Aseara,mai corect la 05.00 dimineata m-a trezit Yannis si cind m-am dus sa vad ce are...Alexandros nu era in patut!!! M-am pus pe cautat si l-am gasit in salon,dormea incolacit in scaunelul de masina cu funduletul in sus! Va tin la curent,trebuie sa inchei,Yannis e marait!!! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap Si aici mica mea familie:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos! Acum am o mica pauza, domnisoarele mele dorm, si am intrat pe forum. Au trecut doi ani de cand sunt mamica, nu-mi vine sa cred! Uneori am impresia ca au trecut asa de repede, alteori ca au trecut asa de greu, in functie de starea sufleteasca.In concluzie, sunt o mamica fericita, de fapt niste parinti fericiti si norocosi cu asa fetite. Azi le-am lasat sa faca ce au vrut, asa a zis tati azi de dimineata cand a plecat la serviciu, ca este ziua lor, asa ca ... m-am conformat.Dar probabil maine va fi nebunie, cand le voi interzice ceva. Sunt innebunite sa sara in pat, si nu le intereseaza nimic altceva, daca se lovesc se pun pe tipat; trebuie sa le tin de manute, ca sa fiu sigura ca este totul in ordine. Voi aveti probleme de genul asta? Acum mai am o intrebare, pentru fetele din Ro. Venim acasa la sfarsitul lunii asteia, asa ca : ce fel de lapte sa le dau, iaurt, mancare la borcanase,cereale, cu ce detergent sa le spal hainutele(aici folosesc detergent special pentru copii), etc., ca nu imi mai vine nimic in minte acum? Daca nu se poate pe forum, din cauza reclamei sau mai stiu eu ce,cel putin trimiteti-mi PM. Angi si Camelia, voi daca ati avea timp, ca sunt copilasii apropiati de varsta, dar si sfaturile tuturor sunt bine venite.O sa iau eu de aici ce se poate, dar totusi nu pot lua tot ce am nevoie, ca stam o luna. Multumim anticipat si va pupam.[flo] [pup] Janin-mamica de gemene
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, imi pare rau sa aud ca puiutii tai nu se simt prea bine. Le dorim insanatosire grabnica! Si asteptam noi pozne, povestite atat de frumos de mamica lor. Cate un pupic pentru fiecare! [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana http://community.webshots.com/user/amadia2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...