Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Legislatie pt FIV, ET...?


Recommended Posts

Am cautat pe internet daca exista legislatie in acest domeniu. Se pare ca in Romania nu exista. Intrebarea mea este "IN CARE DINTRE TARILE LUMII EXISTA LEGISLATIE REFERITOARE LA FIV, SI IN CE AR CONSTA ACEASTA?" Poate afland cum stau lucrurile in alte parti putem sa-i ghidam pe ai nostri.... Va multumesc anticipat. Iuliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
revin cu aceeiasi intrebare, din mai multe motive. Stiu ca in Ungaria, Germania parca si Italia, tinerii au dreptul sa faca un anumit nr. de incercari. Insa nu stiu daca acestea se platesc sau cum sunt subventionate. Probabil acolo este alt sistem referitor la Asigurarile de sanatate. [il] Sper in continuare sa primesc un raspuns. Iuliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista nici o legislatie referitoare la FIV in Romania.In Germania a fost FIV-ul gratuit pana la sfarsitul anului.Din acest an am in teles ca se plateste si la ei ceva. Despre Italia nu stiu nimic. Oricum,ca sa faci FIv in Bucuresti iti trebuie cel putin 1300 euro. Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nu am postat bine subiectul aici, pentru ca sincer nu asteptam un raspuns chiar de la moderatori. De fapt ma asteptam la un raspuns de la cei care nu sunt din Romania. De exemplu, stiu ca in Italia zilele trecute s-a adoptat o lege referitoare la FIV, ET, prin care se interzicea ceva referitor la mama purtatoare etc... Eu totusi sper ca cineva din comunitatea romana de peste hotare sa-mi raspunda. iuliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu, la o saptamana dupa ce am postat acest subiect ma asteptam ca cineva din afara tarii sa-mi raspunda sau sa-mi dea un indiciu, insa..... Eu sunt o fire optimista si mai sper ca cineva sa-mi raspunda la aceasta intrebare. Cu multumiri, Iuliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rog moderatorii sa nu-mi arunce la "container", inca subiectul, pentru ca eu mai sper ca cineva sa raspunda. Am format acest subiect din dorinta de a ma ajuta pe mine dar si pe cei care se interesau de acest lucru. Poate din cauza ca zilnic apar zeci de subiecte, si acesta este trecut la paginile urmatoare, este "ignorat", sau poate ca lumea chiar nu stie. Sincer eu sunt o optimista si sper in continuare in raspunsuri. Cu multumiri, iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...