Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ceva mai mult decat ganduri bune


Recommended Posts

[si-eu] eu nu stiu sa scriu asa frumos ca Marius sau ca altii... sau poate nu stiu sa o fac cand e viata cuiva in joc. Cand e vorba de ceva important, esential! Cu toatele/totii intram pe forum si ne bucuram de informatii, de prieteni sau macar de parteneri de discutie. Si forumul e gratis, fara reclame... si noi avem calculator, Internet acasa sau la serviciu.... oare traim chiar asa de rau incat sa nu putem trimite nimic pentru un copil amarat care depinde de noi? Suntem aici pe forum pentru ca iubim copiii (Cristi e un copil)si/sau iubim .ro (Cristi e roman). Iubim oamenii (Cristi e un pui de om) si/sau suntem credinciosi (Cristi e faptura lui D-zeu in suferinta). Fiecare avem un set de valori umane pe care am vrea sa le transmitem copiilor nostri... Un fel de testament moral in care sa le servim de exemple. Stiti imi aduc aminte de doua chestii care m-au impresionat in testamentul unui batranel catre fii sai: "sa o sunati pe mama voastra in fiecare saptamana si sa aveti grija de ea, si sa dati celor mai saraci ca voi..." .Si mai scria batranelul ca el stie ca ceea ce cere nu-i usor si ca stie ca cu cat vor avea mai mult cu atat va fi mai greu. Sa nu spuneti... ca e simplu pentru ea sa vorbeasca... ca nu e. Eu lucrez in Olanda, sotul in State. Din iunie pa serviciul meu....iar cu cartea de credit nu am putut plati pentru ca depasisem limita de plata .... Concluzia e ca multi dintre noi nu vor putea face asta prea des .... dar macar o data pe an? Eu zic ca asa macar doisprezece euro pe an ... Un euro pe luna ... am putea da cu totii. Sa ne gandim macar pentru o clipa cum ar fi daca copilul nostru ar fi Cristi...... Sa ne gandim la cei mai tristi ca noi! Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Andreea, Sigur ca ai dreptate dar eu am putut sa constat ca pe acest forum sunt foarte multi oameni sufletisti. Totusi, se pare ca pe foarte multi ii da inapoi (si eu am patit asta) felul in care se fac depunerile. Cred ca e important sa se faca toate aceste lucruri mult mai organizat. Eu astazi am depus niste bani cash la o sucursala bancpost pentru Cristi (cu ajutorul unei prietene) si tot ce s-a dat drept confirmare a platii a fost o hartiuta pe care scria numele titularului de cont si suma. Eu de exemplu nu am nici card si nici vreun cont personal deschis. Am intrebat daca pot face plata din contul de la BCR pe care-l are deshis sotul meu pe firma si mi s-a spus ca nu pot daca nu am contract de donatii. Deci vezi tu, nu cred ca lipseste bunavointa (asa cum spunea Marius pe un alt topic) ci pur si simplu suntem iritati cu totii de greutatea cu care se face orice actiune de genul asta...Poate gresesc...poate doar mie mi se pare complicat....sper ca totusi asta sa fie motivul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga 2mami, nu trag pe nimeni de urechiuse....stiu ca nu e simplu... si mie procedurile bancare prin .ro mi-au parut complicate. In plus si eu m-am chinuit putin pentru ca nu intram intr-una din modalitatile deja gandite... Dar sper ca motivele sunt doar doua: e administrativ complicat si unora le-a fost jena ca ar fi prea putin. Daca administrativ se straduie si Mirela (admin) si Marius si toti ceilalti moderatori si nu numai... eu m-am gandit sa le spun tuturor ca oricat conteaza.. si am tot sters si re-scris o suma care sa nu-i necajeasca pe cei foarte stramtorati sau sa ii para cuiva extravaganta si totusi sa dea senzatia ca facem impreuna ceva. Eu doar as vrea sa vad cum cresc sumele acelea si cum pune cineva un lacatel pe subiectele depre Cristi si cateva stelute cu ***HAPPY END*** Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Ma alatur si eu la ceea ce a scris AC. Asa este, ganditi-va doar o clipa ca, Crist ar fi copilasul vostru si ar trebui sa se stranga niste banuti pentru a-i salva viata, si ati vedea ca aveti mii de incurajari, de care sunteti tare incantati, dar ca banuti nu se strang, si sunteti foarte dezamagiti, si cu frica in san ca in orice clipa viata copilului vostru s-ar sfarsi? Nu e cumplit acest lucru? Va rog si eu din suflet, dati o sansa lui Cristi si celorlalti copilasi care au nevoie de noi! Va rog![flo][flo][flo] oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de ce-a zis Oana:intamplator vevica e bolnavioara;nu mare lucru-o raceala cu-n pic de congestie si febra.Ieri toata ziua a zacut in pat cu "bunny" in brate si noi pe langa ea ca clostile.Aseara stateam si ma uitam la ea si-l intreb pe Flavius:tu-ti dai seama cum ar fi sa-ti vezi copilul asa mic si nevinovat,cu ochisorii tristi si obositi in fiecare zi,nestiind daca vei mai avea sansa sa-l vezi intr-o zi si altfel?Ne-am cutremurat amandoi si n-am mai spus nimic.Dar nu doresc nici celui mai mare dusman acest sentiment...si asta te face sa-ti mai intorci ochii si sufletul catre altii mai greu incercati de soarta decat tine.... [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatos lu vevica!!! Si pupici multi! Si ma bucur ca cineva este de acord cu mine! Eu nu am copii, dar nici nu e prea greu sa-ti imaginezi ce groaznica e o astfel de situtie pentru un parinte! Va pup si sper sa vad cat mai repede forumul plin de floricele![pup] oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu...multi se vor intreba daca banii ce ii trimit vor fi folositi in scopul dorit. Dragii mei! Am fericirea personala de a fi incercat cu succes sa dau o sansa in plus cuiva care habar nu are nici cine sunt, nici ce fac si nici macar ca poate ii voi fi fost de folos. Si stiti ceva? Nu imi pasa daca vreodata va sti de mine sau nu. Nu are relevanta. EU AM VRUT SI VREAU SI CRED CA POT SA AJUT. POT sa o fac VREAU sa o fac. Nu-mi pasa de teorii. Pot sa le ascult, pot sa fiu de acord cu ele dar NU-MI PASA! EU CRED CA POT, ma intelegeti? Asa cum pot sa scriu, asa cum la legislative fac absolut orice ca sa dau raspunsuri cat mai bune. Si Liviu la fel si Rozi la fel si Anca la fel si Catalin la fel si nicaieri absolut nicaieri nu ne pasa DE CE. De aceea. Consecinta? Aici existati VOI toti. VOI sunteti www.desprecopii.com Intrebarea este daca vreti sa va spuneti voua insiva: "DA, EU AM VRUT. DA, EU AM FACUT-O PENTRU CA ASA AM VRUT EU." Nu mai conteaza DE CE, nu mai conteaza daca pentru Cristi sau Bogdan sau un batran sau o batrana. Conteaza DOAR ca AI REUSIT sa ajuti pe cineva si chiar daca acel sau acea cineva nu va sti NICIODATA POATE de tine nu o sa-ti pese. Si asta doar pentru ca asa ai vrut tu, doar pentru ca sufletul tau a decis: "DA POT SA AJUT!. DA AM FACUT-O!" Multumesc omule oriunde vei fi fiind tu acum. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Marius, problema mea este ca am incercat sa trimit, dar eu am banca la 110 km de mine, deci fac totul prin Internet. Nu a mers asa. Aveti cumva un cont in Germania, unde as putera sa transfer o suma de bani? Ma gandesc nu la mult, ca nu am de unde, dar poate o mica suma lunara. Toate bune, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...