Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ceva mai mult decat ganduri bune


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by oana cretu
[flo]Ma alatur si eu la ceea ce a scris AC. Asa este, ganditi-va doar o clipa ca, Crist ar fi copilasul vostru si ar trebui sa se stranga niste banuti pentru a-i salva viata, si ati vedea ca aveti mii de incurajari, de care sunteti tare incantati, dar ca banuti nu se strang, si sunteti foarte dezamagiti, si cu frica in san ca in orice clipa viata copilului vostru s-ar sfarsi? Nu e cumplit acest lucru? Va rog si eu din suflet, dati o sansa lui Cristi si celorlalti copilasi care au nevoie de noi! Va rog![flo][flo][flo] oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
De acord cu Oana. Ganditi-va ca, Doamne fereste, copilul vostru ar putea fi intr-o situatie critica si ati avea nevoie de bani multi... De la multi cate putin, va face mult! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 5 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, exista vreo posibilitate de a afla mai repede adresa Mirelei si a lui Florin? Varianta cu scrisorica ma intereseaza cel mai mult, pt ca o pot trimite de la facultate, in timp ce bancile sint deschise numai in timpul orelor mele de lucru. Am inteles ca multe dintre voi ati folosit aceasta varianta. Va pup si va astept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut raportul financiar de vineri - 1.800.000lei, am inlemnit. Si pe urma, tot week-end-ul am stat si m-am gandit la aceasta cifra si la faptul ca: - Noi, astia de-aici, unii dintre noi, suntem cei care ne dam copiii la gradinite particulare unde platim sute de euro pe luna. Si nu lipsim sa cotizam de 1 Martie sau de Craciun sau la sfarsitul anului scolar (sau, mai bine, in fiecare luna) la educatoare si la directoare - zeci sau sute de mii. - Noi, unii dintre noi facem ecografii peste ecografii (morfologice neaparat) si platim milioane pe una. - Noi, unii dintre noi, suntem cei care avem sansa unica de a face FIV pentru un bebe dorit - pentru ca ne permitem, din fericire. - Noi nastem cu Profesorul sau cu Seful de clinica si stam in rezervele de 60 sau de 35 de euro pe noapte. - Si tot Noi ne permitem excursii si vacante in strainatate de sute sau de mii de euro. - Si avem calculatoare si masini, bone, menajere, joburi bune si cate si mai cate. Si cati bani aruncam pe prostii sau pe mofturi! Noi suntem astia, cei din clasa de mijloc care, hai sa spunem lucrurilor pe nume, traim mult mai bine decat majoritatea. Un calcul simplu arata ca daca 2000 de persoane am depune cate 500.000lei s-ar strange 25000euro. O fi mult, o fi putin, nu stiu, dar ar fi ceva, macar. Dar pentru asta ar trebui sa renuntam la o masa la restaurant, la o crema noua, sau la o carte noua, sau la o jucarie Chicco noua pentru copilul nostru care oricum are, slava Domnului! un morman de jucarii la care nici macar nu se uita. Ar fi sa dam ceva care nu inseamna nimic - bani - ca unica speranta de a salva viata unuia care oricum nu are nimic pe lume decat aceasta viata. Si care nici macar nu intelege nimic din ce se intampla cu el, ca sa ne fie recunoscator, sau ca sa ne acuze. Sa nu ne simtim ofensati - stiu ca tonul e acid. Sa ne gandim. Madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Madalina, nu ar trebui sa se simta nimeni ofensat de ceea ce ai scris tu, ca este purul adevar. La fel m-am gandit si eu, cand am trimis acei banuti, ca o data pe luna, in loc sa-mi fac un capriciu mie, pot sa ajut la salvarea unei vieti, care nu se compara deloc cu ati satisface o placere... Marius, iti multumesc ca revii printre noi pentru a ne scrie cuvinte atat de frumoase, care vin dintr-un suflet bun, si care imi doresc sa vad la cati mai multi prieteni de aici. Pe zi ce trece vad ca sunteti din ce in ce mai multi care vreti (si o faceti) ,sa ajutati la salvarea unor vieti...Si asta nu ma face decat sa zic: "Iti multumesc, Dumnezeule, ca mi-ai scos acest forum in cale si sa le dai sanatate la toti cei de aici!" Va imbratisez!!! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...