Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

important


Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de maaria
Rog moderatorii sa mute subiectul daca nu e potrivit aici! Ce am primit azi pe email... Iata o informatie care va fi utila tuturor !!! Functioneaza perfect. Dati-o la cat mai multi cunoscuti posibil. E o informatie utila si nu se stie de ce vanzatorii de telefoane o pastreaza secreta. Daca aceasta veste se raspandeste in toata lumea, hotii de telefoane mobile pot sa se lase de "meserie". Un fel de revansa, de razbunare, daca vi se fura telefonul. Pentru a obtine seria telefonului vostru portabil tastati pe telefon *#06# Un cod de 15 cifre va aparea pe ecran.Acest cod este unic. Scrieti-l si pastratil intr-un loc sigur. Daca vi se fura vreodata mobilul, sunati-va operatorul de telefonie mobila si dati-i acest cod. Telefonul vostru va putea fi astfel complet blocat, chiar daca hotul schimba SIM-ul. Probabil ca nu va veti recupera telefonul, dar macar sunteti siguri ca oricine vi l-ar fura nu se va bucura de el pt ca nu-l va putea folosi Daca toata lumea si-ar lua aceasta masura de precautie furtul de mobile ar deveni inutil. O zi buna! eu l-am notat... maria
Eu nu prea inteleg ce vrei sa spui cu asta?! Pai,daca telefonul este cu abonament,da,poate fi o problema, pt ca se pot da chiar si telefoane internationale,deci va trebui sa platesti pt alta persoana care ti l-a furat/gasit. Dar si asa,tu oricum poti suna la providerul (la noi de ex.sunt Fido,Rogers.Tellus etc.)unde poti anunta furtul/pierderea telefonului,fara a fi nevoie sa faci ceea ce zici tu. Pt ca tu dai informatiile necesare,iar ei il vor bloca anyway. Iar daca aveai cartela de 10$,20 $,dupa ce o termina,oricum trebuie sa-si cumpere alta![:(][:(][:(][:(] Cel putin asa se procedeaza aici in Canada,nu stiu cum este in Romania.Adica daca cineva nu a notat acel cod si i s-a furat telefonul plateste "forever" pt altcineva care foloseste acel telefon furat/pierdut ???? Cam greu de crezut!Chiar si pt Romania![:(][:(][:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...