Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

10 lucruri care-i deranjeaza pe barbati!!


Recommended Posts

Pai stati asa fetelor, adica noi ar trebui sa lasam de la noi si sa inghitim urlaturile de la televizor din timpul nu stiu carui Campionat idiot, si tot noi ar trebui sa sistam activitatile care ne fac NOUA placere ? Si, da , recunosc , imi place sa stau la cafele cu pritenele si sa vorbim de ce e in luna si in stele, si da, iar recunosc, ca imi place sa ma plimb prin magazine cu orele .... [:D] Pai asta imi miroase mie a "Vrem egalitate dar nu pentru catei!!" Stiti ce ma intrebam acum? Daca oare barbatii se intreb care ar fi 10 lucruri care le deranjeaza pe femei? daca cineva are informatii sa-mi spuna si mie , ca taaaaaare sunt curioasa.... [cheers] si pupici do your best and be the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
No draga, ashe nu merge. Propun altceva: 1. Sa se uite ei in program cand sunt emisiuni care ne plac noua si daca se suprapun sa-si cumpere ei inca un televizor, sau mai bine sa se duca la un prieten sa vada meciul si sa ne lase pe noi (ca poti invita si niste prietene la o sueta) in pace... 2. Cel mai sigur e sa-i sugerezi ce vrei (iubi, un sot inteligent ii cumpara sotiei un inel de 8 martie!!!!). 3. Eu am rezolvat asta. In fiecare zi, de enspe ori ii spun "Ti-am spus azi cat te iubesc?" si atunci imi raspunde si el... 4. asta ase e.... 5. 6. 7. 8. si astea cam ase e, dar nu prea-mi place ca-i ase... 9. vezi pct-ul1. 10. cu stabilitul programului in functie de prioritatile lui chiar ca nu-s de acord....sa-si stabileasca el programul in functie de prioritatile mele sau mai bine sa ne stabilim de comun acord programul in functie de prioritatile bebelinei... (vi se pare cunoscut fetelor cu bebei?)Si inca ceva, daca vrea intimitate sa faca bine sa ma faca si pe mine sa vreau (sampanie, flori, SMS-uri dragastoase, nu? eu cred ca niciodata nu trebuie sa incetezi sa-ti seduci partenerul). Iar la cumparaturi sa mergem impreuna (cand am cumparat hainele pt.botez si am alergat de ne-am zapacit pt.o camasa maro-ca asa voia sotiorul meu-am descoperit ca ne place, drept urmare nu tb.decat sa-l convingi ca are nevoie de ceva, eventual sa nu se gasesca prea usor si sa vedeti ce cuminte va hoinari cu voi prin magazine....) Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iata o scrisoare a lor catre femei Invatati sa va descurcati cu capacul de la WC. Sunteti fete mari. Daca este ridicat, lasati-l jos. Noi avem nevoie de el ridicat, voi aveti nevoie de el jos. Nu ne auziti pe noi plangandu-ne ca l-ati lasat jos. Aniversarile nu sunt niste teste care sa verifice daca putem sa gasim cadoul perfect, din nou! Cateodata nu ne gandim la voi. Impacati-va cu ideea. Duminica = sport. Este ca luna plina sau schimbarea anotimpurilor. Lasati-o asa. Nu va taiati parul. Niciodata. Parul lung este intotdeauna mai seducator decat cel scurt. Unul dintre principalele motive pentru care barbatii se tem de insuratoare este acela ca femeile maritate isi taie intotdeauna parul, si apoi raman cu ea. A face cumparaturi NU este un sport. Si nu, nu vom putea niciodata sa vedem lucrurile astfel. A plange este santaj. Cereti ce vreti. Sa ne lamurim: aluzii subtile nu merg! Aluzii normale nu merg! Aluzii puternice nu merg! Spuneti pur si simplu! Nu tinem minte datele. Marcati datele de nastere si aniversarile in calendar. Aduceti-ne aminte dinainte. Majoritatea barbatilor au doar trei perechi de pantofi-cel mult. Ce va face sa credeti ca va putem fi de vreun folos in a alege care din cele treizeci perechi de pantofi v-ar sta bine cu rochia aceea? Da si Nu sunt raspunsuri acceptabile pentru aproape toate intrebarile. Veniti la noi cu o problema doar daca vreti sa va ajutam sa o rezolvati. Asta putem face. Pentru compasiune sunt facute prietenele voastre. O durere de cap care dureaza 17 luni este o problema. Duceti-va la un doctor. Verificati presiunea la ulei! Va rugam. Orice am fi spus acum 6 luni nu mai este relevant. De fapt, orice comentariu am fi facut se anuleaza dupa 7 zile. Daca nu va imbracati precum fetele din catalogul Victoria's Secret, nu va asteptati sa ne purtam precum personajele din telenovele. Daca credeti ca sunteti grase, probabil sunteti. Nu ne intrebati pe noi. Refuzam sa raspundem. Daca ceva ce am spus are dublu inteles, iar unul din ele te supara sau te enerveaza, intelesul corect este celalalt. Puteti ori sa ne cereti sa facem ceva, ori sa ne spuneti cum vreti sa fie facut un lucru. Nu amandoua. Daca chiar stiti cum se face cel mai bine, faceti-l singure. Cand este posibil, va rugam spuneti ce aveti de spus in timpul reclamelor. Christopher Columb nu a avut nevoie sa i se indice directia, si nici noi nu avem. Relatia noastra nu va fi niciodata asa cum a fost in primele doua luni. Treceti peste asta. Si nu va mai plangeti prietenelor. TOTI barbatii vad in 16 culori, precum Windows default settings. Piersica, spre exemplu, este un fruct, nu o culoare. Visina este tot un fruct. Nu avem idee ce este "mov". Sau "lila". Daca te mananca, trebuie scarpinat. Noi ne ocupam cu asta. Nu citim gandurile, si nici nu o vom face niciodata. Chiar daca nu citim gandurile, nu inseamna ca nu tinem la voi. Daca va intrebam ce s-a intamplat, si ne spuneti "nimic", ne vom purta ca atare. Stim ca mintiti, dar nu merita sa ne batem capul. Daca puneti o intrebare la care nu vreti un raspuns, asteptati-va la un raspuns pe care nu vreti sa-l auziti. Cand trebuie sa mergem undeva, orice veti purta va fi in regula. Nu ne intrebati la ce ne gandim, decat daca sunteti pregatite sa discutati despre sport, masini sau calculatoare. Avem destule haine. Aveti prea multe haine. Nu este nici in interesul vostru, nici al nostru sa facem teste impreuna. Nu conteaza ce test. Va multumesc daca ati citit aceste randuri. Da, stiu ca va trebui sa dorm pe canapea in seara aceasta, dar stiati ca pe noi chiar nu ne deranjeaza, este ca in camping. Ma simt in forma. ROTUND este o forma. Anca si bebitza Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, Tare dureros este cand citim ca gandesc barbatii despre noi! Eu m-am obisnuit cu ideea si nu-mi mai pun intrebari! Iata inca una de la femei catre barbati pentru 8 martie! "Daca-ti iubesti nevasta nu-i promite luna de pe cer, dute cu ea la CARTIER, te v-a costa mai putin"!!! I-a sa vedem ce mai scoateti!! http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma muz de chestiile astea, nu le iau in serios. fiecare cuplu are viata lui dar iata si 5 secrete ca o relatie sa functioneze [:D] 1. E important sa gasesti un barbat, care sa te ajute in gospodarie, care din cand in cand sa gateasca, sa faca curat si in plus sa aiba o slujba. 2. E important sa gasesti un barbat, care sa te faca sa razi. 3. E important sa gasesti un barbat, pe care sa te poti baza si care sa nu te minta. 4. E important sa gasesti un barbat, care sa fie bun in pat si care sa faca dragoste cu tine din placere 5. E important ca cei 4 barbati sa nu se cunoasca intre ei! Anca si bebitza Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca am dreptate. de fapt nu cred ca ei sint intr-un fel si noi intr-un fel. eu cred ca si femeile si barbatii se pot enerva reciproc, dar se si pot admira reciproc. prefer sa ne iubim si sa ne admiram dar chestiile astea sunt amuzante, eu le citesc impreuna cu sotul meu si ne distram mai am ceva dragutz cred. daca gasesc am sa postez. Anca si bebitza Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar vom invinge. [duel] iata de ce![;)] DE CE NU AU BARBATII NICI O SANSA SA CASTIGE.... > 1.Daca iei decizii fara sa o consulti, esti misogin. Daca ia decizii fara sa te consulte, este o femeie emancipata. > 2.Daca muncesti prea mult, o neglijezi. Daca nu muncesti, nu esti bun de nimic. > 3.Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit, este exploatata.Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit, ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun. > 4.Daca tu esti avansat inaintea ei, femeile sunt marginalizate. Daca ea e avansata inaintea ta, femeile au drepturi egale cu barbatii. > 5.Daca ii spui ca arata bine, este hartuire sexuala. Daca nu ii spui, este indiferenta crasa. > 6.Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place, incerci s-o domini. Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place, este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi. > 7.Daca incerci sa arati bine, probabil ai pe altcineva. Daca nu, esti neingrijit. > 8.Daca ii aduci flori, urmaresti ceva. Daca nu ii aduci, esti > nerecunoascator. > 9.Daca esti mandru de realizarile tale, esti un egoist. Daca nu, esti total lipsit de ambitie. > 10.Daca are o durere de cap, trebuie sa se odihneasca. Daca ai o durere de cap, n-o mai iubesti. Anca si bebitza Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:
Originally posted by buli
eu ma muz de chestiile astea, nu le iau in serios. fiecare cuplu are viata lui dar iata si 5 secrete ca o relatie sa functioneze [:D] 1. E important sa gasesti un barbat, care sa te ajute in gospodarie, care din cand in cand sa gateasca, sa faca curat si in plus sa aiba o slujba. 2. E important sa gasesti un barbat, care sa te faca sa razi. 3. E important sa gasesti un barbat, pe care sa te poti baza si care sa nu te minta. 4. E important sa gasesti un barbat, care sa fie bun in pat si care sa faca dragoste cu tine din placere 5. E important ca cei 4 barbati sa nu se cunoasca intre ei! Anca si bebitza Matei
[:D][:D][:D] Hai ca m-ai dat gata!Cea mai misto chestie care am citit-o azi.[:D][:D] mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diferente intre barbati si femei Relatii: Cand o relatie se termina, o femeie va plange, se va destainui prietenelor ei si va scrie o poezie. Va spune cel putin odata: Toti barbatii sunt niste idioti. Apoi isi va duce viata mai departe. Unui barbat ii este mai greu sa treaca mai departe. La sase luni de la despartire, la ora 3, Duminica dimineata ii va da fostei prietene telefon si ii va spune: Am vrut doar sa stii ca mi-ai stricat viata, nu o sa te iert niciodata, te urasc si esti o proasta. Dar mai vreau sa stii ca intotdeauna va fi o posibilitate sa ne impacam. Acesta se numeste telefonul "Te iubesc / te urasc" pe care 99% dintre barbati l-au dat cel putin o data. Exista cursuri speciale pentru a-i ajuta pe barbati sa isi depaseasca aceasta nevoie; din nefericire foarte rar sunt eficiente. Palarii: Femeile arata bine cu palarii. Barbatii arata ca niste prosti cu aere de intelectuali rasati. Baile: Numarul mediu de obiecte din baia unei femei este de 437. Un barbat nu ar putea identifica majoritatea dintre aceste obiecte. Un barbat are in general 6 articole in baie: periuta si pasta de dinti, crema si lama de ras, un sapun si un prosop luat de la vreun hotel. Reviste: Revistele pentru barbati de multe ori contin poze cu femei dezbracate. Revistele pentru barbati aduleaza femeile. In paginile lor regasesti retete de a cuceri femeile. In revistele barbatilor femeile nu sint una si aceeasi cu nevestele. Redactorii revistelor pentru barbati sint in general barbati casatoriti. Revistele pentru femei de asemenea au poze cu femei dezbracate. Asta din cauza ca, fizicul femeii este o opera de arta ce trebuie admirata, in timp ce corpul barbatului este paros si denivelat si nu ar trebui vazut la lumina zilei. Revistele pentru femei aduleaza tot femeile, mai ales cele care nu accepta compromisuri si ii prostesc pe barbati. In paginile acestora gasesti retete de a cuceri barbatii, dar in nici un caz de a da curs victoriilor astfel obtinute. In revistele femeilor acestea se pling ca sint singure, dar sfatuiesc cititoarele sa nu cedeze nici unui pretendent. Redactorii revistelor pentru femei sunt in general femei divortate. Pisici: Femeile iubesc pisicile. Barbatii spun ca iubesc pisicile, dar cind femeile nu se uita, le ard cite un sut. Oglinzi: Barbatii sunt vanitosi; isi vor verifica imaginea in oglinda. Femeile sunt ridicole. Ele se uita in orice suprafata stralucitoare: oglinzi, lingurite, vitrine, prajitoare de piine, oglinzi si geamuri de la masini parcate, chelii... Telefonul: Barbatii vad telefonul ca pe o unealta cu ajutorul careia pot comunica mesaje scurte si importante. Barbatii stiu ca telefonul costa. O femeie poate sa vina acasa din vizita de doua saptamini de la o prietena, sa o sune la telefon si sa discute alte 3 ore. Si femeile stiu ca telefonul costa, dar mai stiu ca nu il platesc ele. Indicatii: Daca o femeie se rataceste in timp ce conduce masina ea va cere indicatii. Daca un barabat se va rataci, el nu va opri masina sa ceara indicatii despre drum - considerind acest lucru sub demnitatea lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...