Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelus ucis de laptele de mama


Recommended Posts

Pot sa va spun ca un doctor prieten de familie i-a recomandat matusii mele, cand nu avea lapte pt micuta ei, sa bea un pahar de bere, chiar doua pe zi. Si a functionat... Bine asta era acum 12 ani, insa nu cred ca s-au schimbat asa de mult lucrurile de atunci... Locul "mamei" e in [cusca]. Sunt convinsa ca a fost premeditat...[V] "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu reusesc sa inteleg de ce unele nu o credeti pe femeia asta capabila de sentimente. Eu vreau sa cred ca e foarte indurerata si ca nu si-a dat seama de consecinte. Poate are probleme, poate e alcoolica...poate nu a avut bani de avort...poate nu a vrut sa faca avort...poate nu are bani de anticonceptionale...poate ...poate.., dar asistenta la care era inscrisa ar fi putut sa-si dea mai mult interesul sa o ajute cu sfaturi, cu indrumari in loc de idei preconcepute ca “au facut copii pentru ca sa poata trai din alocatiile si ajutorul pe care le da statul”. Poate a facut-o, nu stiu. Speculez si eu ... E greu de inteles... "Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns." Lucian Blaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inconstienta,asta cred,cred ca nici nu a suferit dupa copilul ala,eu am plans cand am vazut stirea dar ea nu cand a aflat sunt sigura,la televizor era asa de degajata de parca nu ar fi facut nimic rau,si cand te gandesti ca in toata lumea asa sunt atat de multe"mame"care isi bat joc de ingerasii astia mici,pe care sau chinuit totusi sa-l duca in pantece noua luni de zile!de ce?e oribil cese intampla!!eu m-am chinuit de la 5 luni sa pot sa duc sarcina la bun sfarsit,nu mai zic de bautura ,ciocolata ,cafea sau tigara,in timpul sarcinii sau dupa cea am nascut pana la un an ,inplinit de puisorul meu! cris[il] tcris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie greu sa cred ca de la o bere(500ml x 3-4% concentratie alcoolica)copilul poate avea 1,9la mie...Cit despre mama,mai mult ca sigur ca a baut mult mai mult,dar cred ca nici prin cap nu i-a dat ca se poate intimpla asa ceva. De exemplu, eu am obosit...copilul meu este asa o zgitie, care sare in toate partile si cade cu premergatorul...mereu ma gindesc cite s-ar putea intimpla...oricit as vrea, nu reusesc INTOTDEAUNA sa tin TOTUL sub control.Cred ca unele lucruri trebuiesc lasate si-n seama Celui de Sus. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, dar lasati-L pe Dumnezeu s-o judece, El stie cel mai bine...ce s-a intimplat cu adevarat. Danny mama & Vladutz fiul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...