Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand misca bebelusul, noaptea...?


Recommended Posts

HELP ....e aproape 4 dimineata si nu pot sa dorm. Se pare ca bebelusului meu ii place sa miste doar noaptea. Si asta de la bun inceput. Ce ma fac?[bang] Cum credeti ca ma pot odihni si sa-l fac pe bebe sa miste ziua???? Se agita in toata burta de mama focului. Ce ma fac mai tarziu? Astept sugestii! stiu ca suna ciudat, da credeti-ma ca m-am saturat sa motai dimineata sau dupa pranz[bang]. Si voi ati patit ca si mine? Multumesc si va sarut anticipat! Sanatate multa Ana[gravi] 18 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ana,Ana, zorile se varsaaaaaaa!!! Eu ma bucur de fiecare miscare a burticii mele si asta de cand intr-o zi a fost atat de linistita incat am intrat in panica.De atunci poate sa ma busheasca 24din 24 ca iubesc fiecare inghionteala. Asa ca stai linistita, o sa-si schimbe el ritmul, si a mea misca ziua dar acum misca mai mult noaptea. Eu imi pun mana pe burtica si o mangai si ma gandesc la ea mult,pana adorm.Apoi nu mai stiu ce face! Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anaparm, vad ca eti o mamica de iulie-august, te invitam la noi pe subiect sa iti impartasest bucuriile si grijile. Nu cred ca e o problema ca misca noaptea, bebelusa mea misca cand stau intinsa si asta de obicei seara si dimineata. Noapte si eu o simt cateodata cand stau intr-o pozitie care nu ii convine. Dar nu cred ca trebuie sa te superi pe ea, poate va fi mai cuminte cand va fi "afara"! Marcela [gravi] 22 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin, ca bebe tot treaza ma mentine. Nu ma supar ca misca, ba chiar ma bucur cu toata inima, fiindca mai bine de 24 de ore a fost asa liniste ca incepusem sa ma ingrijorez. Am fost suparata pana ieri si am bocit o zi, asa rau sa se supere pe mine si sa nu mai miste? Zorile se varsaaaaaaaaa! hahaha m-ai facut sa rad cu pofta Va sarut si imbrtisez printre miscarile puiului!!! Sarcina usoara si sanatoasa in continuare Ana[gravi] 18 saptamani Prgatiti-va ca vin peste voi mamicilor de iulie-august!!! "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scumpa draga, la noi de cand a inceput prima data sa miste , si destul de repejor--12 sapt...nu s-a mai oprit ..adica zi-noapte e pe baricade..nu pot intelege cum are atata energie (cred ca imi seamana :)) )...si eu traiesc fiecare miscare ca si cand ar fi prima... cu somnul ..ha ha ...stai sa vezi in ultimele sapt....eu ma trezesc cu lacrimi in ochi de la loviturile lui din ficati si coaste....da nu as da pt nimic in lume aceste sentimente si sintaminte unice.. de ex. in 9 luni de zile a avut intr-o dimineata o lene de nu misca absolut deloc...m-am masat, imi impingeam usurel burta sa-l trezesc nimic...ma busise plansul ....la care sotul meu a pus o muzica rock (nu-i place la bb nicicum)si surpriza : mi-a dat cateva de am sarit cat colo ....ce fericita am mai putut fi!!!! alea au fost singurile clipe cand nu l-am simtit! asa ca n-ai ce face decat sa-ti faci deja prog dupa el .... asta in caz ca nu o sa te obisnuiesti cu loviturile.... la multe sapt in continuare si sarcina cat mai usoara! [gravi]in 39 sapt pupici pt bebici,mamici si burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scmpica esti maluba, Rad pe infundate sa nu-mi trezesc sotul. Inca nu ma loveste, dar uite ca la prima sarcina le traiesti pe toate la intensitate maxima si fiecare miscare e asociata si cu un sentiment de emotie, pt 2-3 secunde simt ca mi se taie respiratia. Poate ma obisnuiesc si cu timpul o sa revin la programul de somn normal. Merg in pat, desi sunt inca plina de energie si nu am stare. Inteleg ca mai ai foarte putin si faci cunostinta cu minunea din burtica!!!! Ma bucur pt voi! Nastere usoara iti doresc din tot sufletul! Aveti grija de voi! Va sarut dulce "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Ana daca tu esti activa in timpul zilei e normal sa faca mai mult scandalut seara, noaptea galuscuta. Cat tu te misti ziua legani bebe-ul in lichidul amniotic... Ehhh si leganat bebe doarme bine si frumos. Dar cand tu te intinzi mai mult de cateva ore si vrei sa te odihnesti si tu..gata leganatul. Si se trezeste cate un pic si-ti explica ca e pe acolo. Ehhh si uite asa incepe povestea cu noptile nedormite. Dar profita de trezirile bebe-ului si mangaie burticuta, spune-i ca-i minune mare ascunsa pe acolo si spune-i tot ce vrei tu. Am vazut o emisiune o data in care cu un ecograf vedeau cum bebe se misca in burtica ca sa ajunga cu capsorul spre manuta lui mami care mangaia burtica. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa era si la mine si apoi am observat ca bebe topaia cand stateam eu locului...nu ai ce sa-i faci decat sa te misti cand se agita... bebelusul meu era tare vioi si dadea de numa cu picorutele asa e si acuma...[:D] da nu am probleme de la 3 luni doarme noaptea bine de tot... pupici si numai bine, nastere usoara si bebe frumos is sanatos! buci allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarumana Allya, si tie bebe sanatos si voinic!! E adevarat ca misca numai cand stau relaxata pe canapea ori in pat. A incercat si sotul sa simta miscarile micutului, dar fara noroc. Se nimereste sa puna mana pe burtica exact cand se linisteste sau poate ca bebe stie ca nu e mana mea si sta cumintel. Va sarut dulce Ana[gravi] 18 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana, incearca sa dormi numai pe partea stanga, cu o perna intre picioare! si, oricum, relaxeaza-te! esti extaziata de noile miscari ale lui bebe, dar, asa cum spunea si maluba, sa vezi in luna a 8-a a 9-a dans si box! a mea iubita se aseza cu manutele si piciorusele in cele patru directii ale vantului si da-i si impinge de-mi facea burta colturi si aveam impresia ca se rupe pielea![bis] si cine era mai fericita ca mine? nu as da perioada sarcinii, cu cele 3 luni de greturi, nopti nedormite, dureri de cap cumplite, de maini si picioare, arsuri in capul pieptului, 3 luni state in pat... pe nici o alta experienta... eram fericita non-stop! asta iti doresc si tie, sa te simti cea mai fericita si "daruita" femeie din lume! Bianca si bb Iulia Maria http://community.webshots.com/user/happysaphire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...