Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul Taur


Recommended Posts

Ce subiect fain! Si eu nevasta de taur si partial l-am regasit in unele descrieri, dar intr-adevar depinde de prea multi factori ca sa putem generaliza. Al meu e incapatanat, e bun la pat, ii place sa manance, sa se imbrace bine, nu e gelos, imi respecta spatiul si dorintele (sunt sagetator), gateste minunat fripturi, repara tot prin casa (inclusiv la prieteni), ma pot baza pe el pentru absolut orice, insa e cam pisalog, iarta, dar nu uita. Si desi majoritatea zodiacelor spun de combinatia taur-sagetator ca ar fi oribila, eu simt ca e singurul om care mi se potriveste. [il]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:-)))][:-)))][:-)))]Victoria super tare zodiacul tau!!!Am ras cu lacrimi! Vreau si la scorpion, te rog, te rog![:D][flo] It's nice to know that you were there Thanks for acting like you cared And making me feel like I was the only one All this time you were pretending So much for my happy ending
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
pai i l-ai pus in brate din prima zi? eu stiu ca m-a gasit cu ea in pat(am venit cu mama de la maternitate, el nu avea liber nici macar 10 minute) si se bataia pe langa mine , o atingea cu un deget,apoi si-a facut curaj si a pus toata mana pe fruntea lui bebe. dar ii era frica. si atunci am dezbracat-o ,i-am arat cum sa schimbe pampi, apoi vreo 3 zile m-am facut bolnava rau seara , sa-l las sa ia initiativa si sa se trezeasca in el instinctul matern.
Da, dar degeaba... Se mai ducea si cu el pe afara, dar pana in trei ani, veneau amandoi nervosi, asa ca apelam la el doar in extrema urgenta... Dupa trei ani insa, lucrurile s-au schimbat total... prefera sa mearga afara impreuna si unul si celalalt. Fac "chestii" ca baietii, comploteaza impotriva mea. Am mai incercat si eu odata sa ies cu fiimiu cu bicicleta si mi-a spus ca tati l-a invatat sa mearga pe doua roate si eu il tin... asa ca a fost ultima data...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
quote:
Originally posted by blue eyes
In, plus ce nu le place? Cititul dauneaza grav prostiei!
Sa fie pisati la cap, indemnati vehement sa faca ce nu le place, comandati sa execute din doi timp si trei miscari, grabiti, scosi din ritmul lor, acuzati pe nedrept ( cui ii place? insa taurul riposteaza "altfel"), contrazisi insistent si fara probe, tachinati (de fata cu altii, mai ales), ridiculizati (luati peste picior), privati de confort, supusi schimbarilor bruste de temperament ale celorlalti si ar mai fi multe dar cred ca ai prins ideea. Taurii sint atrasi puternic de parteneri cu aspect fizic placut dublat neaparat de inteligenta fiindca isi doresc mult si o potrivire la nivel mental pe linga cel fizic. Femeia ideala pentru un taur este o femeie dulce (dar nu exagerat), feminina, desteapta dar si sobra, serioasa, pe care te poti baza. In general, din cauza felului lor de-a fi (usor placid, unii i-ar spune chiar rigid, la prima vedere) isi doresc sa gaseasca pe cineva care sa stie sa le descuie sertarul emotiilor (ceea ce nu-i chiar usor fiindca majoritatea considera ca e o slabiciune sa iti arati emotiile). Tu, ca un racusor ce spui ca esti, ai mari sanse sa-l cuceresti (horoscopul "declara" ca cele doua zodii sint foarte compatibile fiindca au in comun dorinta puternica de a-si intemeia o familie in cel mai traditional sens al cuvintului) dar trebuie sa tii cont si de backgroundul lui, de trasaturile lui ca om (lasa la o parte zodia) si sa incerci sa nu-l obosesti cu prea multa afectiune( [:D] racusoarele au acest talent). Si, da, rabdarea ta ar fi binevenita. Multi tauri asteapta mult (uneori prea mult) sa faca primul pas sau sa intre in actiune fiindca sint prudenti, "rumega" mult situatiile si nu-si investesc cu usurinta sentimentele. Editez ca sa precizez ca ce-am scris mai sus nu e o analiza "stiintifica" ci se bazeaza strict pe cele observate de mine de-a lungul vremii fiindca am cunoscut (si mai cunosc inca) multi tauri de sex masculin, in familia si anturajul meu si, chiar si eu sint unul [:D](doar ca de sex feminin). Iti mai dau un sfat ( desi nu-i inca vremea, nu va cunoasteti inca suficient din cite am inteles): Taurul nu da semne vizibile cind incepe sa se infurie cu adevarat ( uneori se confunda cu niste "simpli" nervi) dar cind va veni vremea sa o faca, nu te amagi ca ii vei rezista confruntarii (fara "pagube"), mai bine fuuuuugi! Fii desteapta si asteapta sa se calmeze. Cu ei faci mai multa treaba cu vorba buna! www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, intru si eu la subiectu' asta: eu - Berbec, sotul - Taur. Ce sa zic, nici daca-l cautam cu lumanarea nu-l nimeream atat de bine! Este harnic (face curatenie), investeste/se implica pentru a avea confort in casa, este un tata foarte bun (mai ales pentru un copil special, ca Daria), campion la exercitii la orizontala [:D]... La lungul listoi de calitati - chiar mai conteaza cele cateva defecte pe care le are? Io nici nu le mai bag in seama... Sa nu uit: daca vreti sa va distrati citind zodii, uitati-va pe link-ul de mai jos: http://forum.supereva.ro/forumsupereva/topic.asp?TOPIC_ID=83684 Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blue eyes
Problema mea, de care sunt constienta si ma antrenez intensiv sa o elimin, e lipsa stabilitate emotiva daca nu am siguranta necesara: otrava pentru altii si pentru mine insami. [q] [pic] Cititul dauneaza grav prostiei!
Probabil, chiar aceasta problema a ta il retine sa dea semnalele asteptate. Oricit nu ne-ar placea s-o recunoastem taurul este un tip de om materialist si precaut. In timp ce tu-ti inchipui ( nu tu, asa in general...) ca nici nu te observa sau nu te baga in seama, el deja te-a scanat si a facut in mintea lui o harta destul de precisa a unei posibile relatii. Parerea mea este ca ar trebui sa faci tot posibilul sa fii (sau macar sa dai impresia ca esti) foarte relaxata si naturala si sa-i dai posibilitate sa vina el spre spre tine (si nu invers) fiindca ii place mult sa stie (si sa creada) ca el are controlul si ca decizia ii apartine. Iti mai vind un pont (dar vezi ca e o sabie cu doua taisuri): taurilor le place mult, mult de tot sa le recunosti meritele si sa fie admirati pentru efortul lor in ceea ce fac DAR, atentie: doar daca este adevarat! Ei recunosc cu usurinta ce e simpla linguseala si nu le place "vrajeala" sau micile minciuni "dulci" spuse in dorul lelii. Pentru ca ei sa accepte o "emotie" trebuie ca acea emotie sa fie reala si sa nu fie exagerata sau folosita in exces. www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga oanab, la noi in casa se agita o intreaga menajerie: o LEOAICA adevarata cu un TAUR tipic si de 4 ani si 9 luni s-a mai adaugat si o SCORPIOANA. Toti trei suntem foarte orgoliosi si incercam sa ne impunem punctul de vedere. Norocul nostru ca stam bine la capitolul "mansarda" si ne impartim dreptatea cu randul. cineva acolo sus, ne iubeste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...