Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Renault Megane II ?


Recommended Posts

Ne gandim sa ne luam masina luna asta si tot oscilam intre modelele astea noi...ne-am oprit la noul model de Megane care mie mi se pare super dragut,..a luat 5 stele la siguranta si ca dotari e in top. Problema este ca am auzit ca ar avea probleme cu computerul de bord cand ploua..ca intra apa, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum.... Voi stiti ceva de asta? O alta optiune ar fi Volvo S 60.... Ma ajutati cu niste sfaturi..!nu de alta da' sunt o gramada de bani si nu as vrea sa ma oftic la nici cateva luni dupa ce am luat-o. Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ceva cronici negative despre Megane II in 2001 : http://www.wintonsworld.com/cars/renault-megane.html Eu nu m-as lua dupa cronicile facute de romani sau dupa topurile facute de ei, nici macar dupa premiul "masina anului", se iau spagi mari ca sa scrii o cronica pozitiva. A to Z Guide of 2004's Cars (Singapore): http://www.aas.com.sg/features/archive/f12031.htm 2003 Volvo S60 Driving Impressions http://www.automotive.com/reviews/12/2003/volvo/s60/driving-impressions/ La link-ul aceste vezi ca ai si butoane de "Interior" ,"Walkaround" ... Eu as alege Volvo. Pe automotive.com te poti documenta si despre alte modele. Numai bine![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si io... marea cunoscatoare[;)]... desi subiectiva, pt ca volvo este visul vietii mele... cu toate ca nu cred ca o sa mi-l permit vreodata... sincer, cred ca nu se compara cu renault-ul la robustete, fiabilitate... acum putem sa vorbim noi pana maine ca la drumurile din ro nu se mai aplica nimic din ce testeaza ei la mama lor... orice ati alege sa va bucurati de ea!!! Ioana & Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de carmenutza
Ne gandim sa ne luam masina luna asta si tot oscilam intre modelele astea noi...ne-am oprit la noul model de Megane care mie mi se pare super dragut,..a luat 5 stele la siguranta si ca dotari e in top. Problema este ca am auzit ca ar avea probleme cu computerul de bord cand ploua..ca intra apa, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum.... Voi stiti ceva de asta? O alta optiune ar fi Volvo S 60.... Ma ajutati cu niste sfaturi..!nu de alta da' sunt o gramada de bani si nu as vrea sa ma oftic la nici cateva luni dupa ce am luat-o. Carmen si bb Maya Alexia
Socrul meu e posesorul noului Megane si e foarte foarte multumit de ea [bis][bis]. Sigur,el locuieste in Germania unde drumurile sunt foarte bune iar el este fan Renault de vreo 30 de ani,a avut multe masini de la ei. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat peugeot 307 diesel si acum regret... vroiam renault megane II. avusesem inainte un renault megane gen papuc (nustiu termenul) si eram super incantata, spatioasa, solida ... am avut cateva accidente si nu s-a lasat decat cu spoilarul cazut. Ti-as sugera sa mergi la un service renault si sa stai de vorba cu un mester sati spuna ce si cum. Daca nu ai timp pot sa ma interesez eu la service renault. Despre Volvo? Langa tabloul cu bordul avionului meu favorit B747 - Jumbo e un Volvo... Daca ai posibilitatea finaciara GO FOR IT. E o super masina iar despre siguranta si confort nu cred ca are nevoie de lauda, numele spune tot. Sa faci o alegere buna si sa te bucri de masinutza ta, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

volvo , parerea mea. Am Renault Clio Symbol si mi se pare service-ul la ei super nasol. te trateaza prost, si stai 2 saptamani pana aduc o piesa. Asta, desi a fost nou, dupa o luna i s-a stricat un piston si am stat 2 saptamani pana a adus service-ul piesa respectiva. Am mers cu el asa in 3 pistoane da' manca un rezervor de benzina pentru 100 km :( alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url]www.whatcar.co.uk[/url] eu zic 'megane' - dar la urma urmelor eu am 'saab' deci nu pot face reclama competitiei! [:D][:D][:D] englezii dau cu tifla francezilor (relatii traditionale de prietenie) asa ca nu multi ar recomanda renault desi sunt pe sosele gramada, volvo este considerat mai ferches. al meu zice ca nici una, da el e patriot - conduce jaguar. uita-te la testele pe site-ul de mai sus poate ajuta. de acord cu iomi - nu cred ca s-a inventat inca (cu exceptia tancului poate) masina ideala pt. drumurile romaniei. acolo se poate testa masina? fa cate o tura cu fiecare si-ti faci o parere (vaga). am fost acum niste ani in vacanta in canare - fuerteventura - si am inchiriat noi un jeep decapotabil cu care ne-am distrat teribil pe drumuri neasfaltate printre dune de nisip si munti, am venit acasa si am facut un test drive ca ne batea gandul sa luam una - n-a mai fost acelasi lucru - cum, n-are aer conditionat? acolo nu bagasem de seama, tot asa am inchiriat in germania un audi a8 si m-am indragostit de ea, am venit aici, test - nu mi s-a mai parut la fel, poate ca pe partea dreapta a soselei merge altfel. [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...