Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Renault Megane II ?


Recommended Posts

Parerea mea este ca nu exista termen de comparatie intre megane si volvo, dar ideea e ca Renault-urile sunt masini adaptate la drumurile din Romania, cu suspensiile adaptate drumurilor noastre, iar ca si dotari la noul Sedan nu exista alta masina cu asemenea dotari in standard. Daca vrei sa alegi intre masina de la Renault sau una de la Volvo, compara Volvo S60 cu Laguna Estate full options. Sunt din aceeasi clasa. Cumpara Laguna!!! Parerile celor impotriva Renaultului sunt ale celor care nu au nici Renault si nici Volvo, doar si-ar dori. Eu am Clio, si dupa 70 000 km nu are nici cea mai mica problema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai multi colegi ai sotului meu au Renault, nasii nostrii au Renault, cu totii sunt mai mult sau mai putin nemultumiti. Concluzia generala e ca de multe ori se produc defectiuni majore la masini aproape noi, lucru care n-ar trebui sa se intample. Noi avem Opel, dar daca-m avea bani, am alege fara sa ne mai gandim Volvo. www.pentrucristi.ro [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 6 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Kia
volvo , parerea mea. Am Renault Clio Symbol si mi se pare service-ul la ei super nasol. te trateaza prost, si stai 2 saptamani pana aduc o piesa. Asta, desi a fost nou, dupa o luna i s-a stricat un piston si am stat 2 saptamani pana a adus service-ul piesa respectiva. Am mers cu el asa in 3 pistoane da' manca un rezervor de benzina pentru 100 km :( alina
O piesa lipseste din mai multe motive:piesele sint ori prea scumpe si nu le aduc decat la comanda (dar nu e cazul aici),ori sint prea cerute si se epuizeaza repede stocul, ori nu sint foarte cerute si atunci nu se fac stocuri, se aduc numai pe baza de comanda.E greu sa-i explici unui client de ce dureaza asa mult , dar este de ajuns sa ne gandim ca e o piesa originala si nu una de la coltul strazii. Asta ca o lamurire referitor la problema Alinei. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am Megane II. Masina asta e un vis pentru mine si sotul meu, care se pricepe foarte bine la masini. Nici vorba de computer de bord cu defectiuni cand ploua si alte avioane de genul asta, iar cele 5 * le-a castigat in EUROPA nu in Romania, in Romania a castigat o alta masina..a fost o manarie, ca-n Romania. Chiar isi merita cele 5*, iar raportul calitate/pret chiar nu are concurenta! Si e fabricat in Franta cu tehnologie 2003!!! Am avut si alte masini, Opel, Citroen etc in fine ne-am dorit o masina noua si buna si am gasit-o. Dupa cele 9 luni de cand o am pot sa spun ca nu mi-as cumpara alta masina. E si sexxy rau de tot cu funduletul ala rotunjit si ridicat he he l-au comparat cu fundul lui J.Lo in Cosmopolitan. hai pupici si numai bine Roxana [gravi] 22 sapt Bine daca vreti Volvo, pretul e altul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca parerile sunt impartite...este si normal sa fie asa... Cred ca am omis sa va zic ceva ....Volvo S 60 la care ne-am gandit nu este nou..este din 2001..ca de unul nou ..mai subtire cu cashul.. Renault ne-ar aranja mai tare ca il luam pe credit... Da' eu tot astept parerile voastre...cu noile date ale problemei[pup] Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate in ROmania e Renault o masina apreciata,dar in Germania nu se inghesuie lumea la Renault deloc. Sa nu se inteleaga ca nu exista nici unul in toata Germania, ideea e ca nemtii (care le au cu masinile) nu prea inghit marcile franceze.De ce, nu stiu! Dar un Volvo este apreciat oriunde in lumea asta :)) Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Carmenutza, E foarte greu sa compari cele doua masini, sunt din clase diferite, de la firme diferite, cu concepte diferite: Megan-ul II este o masina super la moda, un model foarte controversat pentru ca este o inovatie de design si a dat nastere multor polemici. Dar are un raport pret/dotari f.f.f.f. bun. Adica foarte multe dotari la pret mic, si daca vrei senzori de ploaie, airbag-uri, computer de bord, cruise-control faruri cu xenon, climatronic, etc. le gasesti la Renault la un pret rezonabil. In plus poti alege culori super traznite: verde deschis, doua feluri de rosu, etc. Volvo in schimb e o masina conservatoare, are un design clasic si in general culorile sunt foarte sobre. E o masina super eleganta deloc futurista. Acolo se plateste marca, e considerata o marca mai de lux. E superba dar e foarte diferita de Megane II. Deci sfatul meu este sa vedeti exact cum sunteti voi ca fire pentru ca mie mi se pare ca exista o diferenta destul de mare intre cele doua masini. Indiferent ce masina luati, sa aveti noroc la ea si reparatii sau evenimente neplacute, deloc !! Lali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of...habar-n-aveam ca este atat de greu sa te hotaresti ce masina sa iti cumperi...da' asa este masinile sunt f diferite si asta pentru ca va fi masina familiei iar eu vreau Megane in timp ce sotul meu ar opta mai mult catre Volvo( chiar daca nu este noua). In fond asta este problema...merita sa iti iei Volvo mai veche(2001)vs. Megane nou nout? Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Poate in ROmania e Renault o masina apreciata,dar in Germania nu se inghesuie lumea la Renault deloc. Sa nu se inteleaga ca nu exista nici unul in toata Germania, ideea e ca nemtii (care le au cu masinile) nu prea inghit marcile franceze.De ce, nu stiu! Dar un Volvo este apreciat oriunde in lumea asta :)) Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Cred ca trebuia sa subliniezi ca e doar parerea ta personala,e cel putin neplacut daca nu comic sa vorbim in numele nemtilor la ce marci de masini se inghesuie sau nu! Sincer,am vazut mai multe masini frantuzesti decit Volvo-uri pe aici dar si asta e parere personala! Draga Laura, Imi permit sa subliniez ca mi-am expus liber opinia vizavi de parerea ta,sper ca de data asta reactionezi civilizat si nu ma mai bombardezi cu mesaj privat de amenintare ca tre'sa-mi sterg postul,tralala ...ca data trecuta cind nu ti-a convenit opinia mea!Mi-am permis sa-ti spun frumos acum,nu-mi place absolut deloc cearta,tonul artagos de aceea nici nu ti-am raspuns la provocari! Sarcina usoara in continuare! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...