Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Renault Megane II ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Alina
quote:
Originally posted by Lauraa
Poate in ROmania e Renault o masina apreciata,dar in Germania nu se inghesuie lumea la Renault deloc. Sa nu se inteleaga ca nu exista nici unul in toata Germania, ideea e ca nemtii (care le au cu masinile) nu prea inghit marcile franceze.De ce, nu stiu! Dar un Volvo este apreciat oriunde in lumea asta :)) Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Cred ca trebuia sa subliniezi ca e doar parerea ta personala! Alina
Odata ce am scris si am semnat e clar ca e parerea mea personala nu e nevoie sa subliniez asta. De obicei imi scriu parerile,nu citez din clasici. PS: Inca nu ti-a trecut? Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Lauraa
quote:
Originally posted by Alina
quote:
Originally posted by Lauraa
Poate in ROmania e Renault o masina apreciata,dar in Germania nu se inghesuie lumea la Renault deloc. Sa nu se inteleaga ca nu exista nici unul in toata Germania, ideea e ca nemtii (care le au cu masinile) nu prea inghit marcile franceze.De ce, nu stiu! Dar un Volvo este apreciat oriunde in lumea asta :)) Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Cred ca trebuia sa subliniezi ca e doar parerea ta personala! Alina
Odata ce am scris si am semnat e clar ca e parerea mea personala nu e nevoie sa subliniez asta. De obicei imi scriu parerile,nu citez din clasici. PS: Inca nu ti-a trecut? Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
^ Draga Laura, Nu avea ce sa-mi treaca,eu nu sunt suparata pe tine,te inteleg ca esti intr-o perioada in care hormonii iti dicteaza comportamentul asta mai ciudat dar hai totusi sa facem pace! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenutza, sa compari renault cu volvo e ca si cum ai compara o rata cu o lebada. Daca ai banuti, e clar ca volvo e de preferat, mai ales daca va place si cum arata. Mie una nu-mi place cum arata, dar asta e chestie de gusturi. Dar ce trebuie neaparat sa luati in considerare este service-ul din Ro la marca respectiva. Pr acelasi motiv noi ne-am luat Opel cand eram in tara, ca sa nu ne para rau ca avem masina straina. Si am facut si asigurare full casco sa nu ne platim oglinzile 1 data pe luna. Numai din oglinzi si am scos banii din asigurare:) Plus ca ne-a si busit-o unu' in parcare, era beat, dar pt ca maica-sa lucra la politie nici macar nu l-a luat in evid darmite sa ne plateasca si masina. Sa-ti mai spun? ca mai am "ispravi" din astea... Unul cu o dacie fara frane (din aia veche rau la care se dusesera franele de tare demult) si fara asig obligatorie platita (deci zero lei-zero bani de la asigurare pt raspundere civila!), ne-a facut masina abia cumparata praf in spate, tot am inlocuit: spoiler, bara, capac portbagaj, stopuri. Asa ca, zic eu, ar tb luat in considerare si costurile unei asig. full casco, cu cat masina e mai mare/noua/scumpa, si asig e mai mare. De VW ce ziceti? Un Golfulet...? Sau chiar Opel, in afara de "factorii externi" noi nu avem nici o obiectie sa aducem acestei marci, si sunt o gramada de service-uri in Ro. Ce sa-ti mai zic... bafta multa in alegere si sa ne spui cu ce masinuta o sa va plimbati! O sapt. buna! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by tinatache
carmenutza, sa compari renault cu volvo e ca si cum ai compara o rata cu o lebada. Daca ai banuti, e clar ca volvo e de preferat, mai ales daca va place si cum arata. Mie una nu-mi place cum arata, dar asta e chestie de gusturi. Dar ce trebuie neaparat sa luati in considerare este service-ul din Ro la marca respectiva. Pr acelasi motiv noi ne-am luat Opel cand eram in tara, ca sa nu ne para rau ca avem masina straina. Si am facut si asigurare full casco sa nu ne platim oglinzile 1 data pe luna. Numai din oglinzi si am scos banii din asigurare:) Plus ca ne-a si busit-o unu' in parcare, era beat, dar pt ca maica-sa lucra la politie nici macar nu l-a luat in evid darmite sa ne plateasca si masina. Sa-ti mai spun? ca mai am "ispravi" din astea... Unul cu o dacie fara frane (din aia veche rau la care se dusesera franele de tare demult) si fara asig obligatorie platita (deci zero lei-zero bani de la asigurare pt raspundere civila!), ne-a facut masina abia cumparata praf in spate, tot am inlocuit: spoiler, bara, capac portbagaj, stopuri. Asa ca, zic eu, ar tb luat in considerare si costurile unei asig. full casco, cu cat masina e mai mare/noua/scumpa, si asig e mai mare. De VW ce ziceti? Un Golfulet...? Sau chiar Opel, ...! Ratza shi lebada?!?!?! Please...Cred ca ai ceva cu marca Renault. Vorbim aici de Megane II nu de Clio sau Dacia. Eu am Renault Megane II si nu l-as da pe un VW Golf nou care nu are aproape nimic nou pe el. Mi-e lene acum sa merg pe site-uri si sa copiez detalii tehnice despre Megane II dar repet are 5* IN EUROPA si a fost MASINA ANULUI IN EUROPA nu in Pakistan si nici in Romania. (si da, m-am enervat [^]) Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ratza shi lebada?!?!?! Please...Cred ca ai ceva cu marca Renault. Vorbim aici de Megane II nu de Clio sau Dacia. Eu am Renault Megane II si nu l-as da pe un VW Golf nou care nu are aproape nimic nou pe el. Mi-e lene acum sa merg pe site-uri si sa copiez detalii tehnice despre Megane II dar repet are 5* IN EUROPA si a fost MASINA ANULUI IN EUROPA nu in Pakistan si nici in Romania. (si da, m-am enervat [^]) Roxana [/quote] Nu va luati de VW. [:D] Acum serios. Nu stiu de Golf, dar Passat cu 6 sau 8 cil in V, tractiune integrala e altceva. Intamplarea a facut sa vad un accident extrem de nasol intre un VW Golf si un Chevrolet. Eu unul nu ma mai sui in Chevrolet. E chestie si de gust si de portofel. Practic alegerea personala. Poti sa iti iei cea mai laudata masina, daca nu iti place nu iti place si gata. Poti sa conduci o rabla, daca iti place , poate sa iti zice cine o vrea si ce vrea, ca nu conteaza. Armand
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
E chestie si de gust si de portofel. Practic alegerea personala. Poti sa iti iei cea mai laudata masina, daca nu iti place nu iti place si gata. Poti sa conduci o rabla, daca iti place , poate sa iti zice cine o vrea si ce vrea, ca nu conteaza. Armand
Exact!!Cred ca e aiurea sa ne lansam in comparatii ieftine... Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor,orce masina e buna ,numai sa aiba 4 roti...si sa te duca unde vrei si unde iti place.sotul meu de revelion mi-a facut cadou cu un jeep..mitsubishi montero limited 2003(e masina japoneza)noi am ordorat-o din japonia si de acolo a venit.asa ca orce masina e buna. daca veniti aici in detroit, sa vedeti astia cu ce masini umbla (mai ales negri)..te speri[help][:D]mai ca nu cazi din ea jos. ce sa face ,fiecare cu posibilitatile lor....eu am condus cind am fost in romania volvo si mi-a placut foarte mult...motoru nici nu se aude...cei drept era noua.dar si eu asi prefera un jeep volo. bafta!!!!! mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alina
quote:
E chestie si de gust si de portofel. Practic alegerea personala. Poti sa iti iei cea mai laudata masina, daca nu iti place nu iti place si gata. Poti sa conduci o rabla, daca iti place , poate sa iti zice cine o vrea si ce vrea, ca nu conteaza. Armand
Exact!!Cred ca e aiurea sa ne lansam in comparatii ieftine... Alina
alina, daca era vorba despre comparatia mea, era o gluma:( Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tinatache
roxana, poate tu te-ai enervat dar eu m-am amuzat cand am cititi msajul tau:))) Hai ca esti simpatica! Nu, n-am nimic cu Renault, si daca tu zici, hai sa-l facem si pe el lebaduta si gata:) Si pe Golf o rata ciufulita[bonjovi][cheers] Cristina
Cristina, merci, m-am mai linistit. Adevarul e ca imi iubesc masinutza si inca sunt sigura ca a fost cea mai buna alegere. Nu o compar cu VW Passat cu nu-stiu-catzi cilindri in V si cu tractiune integrala (cum spunea armand) ca dau in ridicol, ba mai mult mi-as fi dorit un asa ceva (chiar un Bora) si nu am avut bani... Hai pupici la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...