Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oltencele, poftiti la povesti(2)


Recommended Posts

Salutare si noroc.. Bag sama ca Oltenia e mare...[cool] si ca oltenii sunt pe tot pamantul.. Asa ca intreb si eu ca eu cred ca va intereseaza. Stiti daca a aparut ceva cu Tudor Gheorge si cu copiii din concertul de la Craciun. Foarte bun concert (l-am vazut la Tv) nu stiu ce roman nu mai spun ce oltean nu a vibrat putintel cand l-a ascultat. Am ceva din colectia cu orchestra sinfonica si ascult cand mi-e dor de casa sau de Craiova.[^] Daca gasesc spatiu pe undeva pe net vreau sa le incarc sa se bucure si altii. Cu toate ca nu cred ca e chiar OK chestia cu atasatul pe net...[:)] de drepturi de autor... dar asa s-ar bucura si cei de departe..[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor-oltencelor...bei, venii iar frigul peste noi...io una m-am saturat...plec las tropice(macar cu imaginatia) ca nu mai pot! Ieri abia m-am tinut la Oti... deschidea usa de la camera - YES, AJUNGE LA CLANTA - si se proptea la usa de la intrare - PII, PA = copiii la parc, pe un ton miorlait de ti se rupea sufletul!Si unde s-o scot la parc pe ploaie!Si vint tare...si ploaia venea-pleca...si nervii mei faceau 'tzup-tzup'! pa fetele... DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa traiti! Doris,gînd la gînd cu bucurie! Asa m-am tinut si eu la Patrickutzul meu ieri.Dar noi tot am plecat , chiar daca ploua cu galeata, ca m-am lovit la deshti [q]si a trebuit sa merg la farmacie sa-mi cumpar alifie si pansament.Nici nu am putut sa-mi tin umbrela. Azi stau la pînda sa prind momentul cînd nu ploua. Da la Zürich e lapovitza si ninsoare. Ce vîrsta are puiul tau? Pentru toate fetele: Cînd îti ploua în suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie.[pic] Ramîne cum am stabilit...[:D]si[flo] Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! M-ai amuzat, Giny si asta-i bine ca afara e o vreme de-ti vine sa plangi.N-am de gand sa ma pensionez...inca, trebuia sa depun niste declaratii de la firma, ca asa-i cu birocratia. Fetele din Craiova, voi ce licee ati terminat sau facultati? Eu am terminat Fratii Buzesti in 1993 si Stiinte economice in 1998. Va pup si sper ca maine va fi soare. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giny, bine ai venit printre oltenii forumisti! Otilia mea are 1 an si 8 luni pe 2 aprilie.Patrick? Si zici ca ninge la Zurich...brbrbr...macar aici se-nghesuie primavara in iarna si asta se tot zdrobseste la primavara...ca-mi vine sa-i trag douaaaaa....! Mai Miha...stiinte d'astea terminai si eu, da'n 97...oare ne stim? Salmida...la buna revenire, de cind nu te mai vazui... Anca, da pe Floreasca o stii?Sta prin Traian.Ce mai e 'la france?' Si scuze pentru zilele lipsa, dar ...treaba, treaba, oboseala, plictiseala multe pupice la toata suflarea olteana DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floreasca nu e de mate???? Tu numai da-stia stii? :))) Daca e ea, o stiu. Ce-ai cautat tu la ei? Faceai meditatii? :))Spune tot ca-ti bagai reflectoru'n oki [:D] Si aici e o vreme urita, sa nu scoti un cîne-afara, dar eu l-am lasat pe balcon pt ca a fost magar azi de dimi. Hai ca ma car sa mai muncesc un pic :) Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am voie sa va spun un banc? daca-l stiti sa nu ma[poc] Doi olteni în Franta,nu vorbeau deloc franceza, dar fiind lihniti de foame intra într-un restaurant si se aseaza la o masa. Unul din ei zice: -Lasa ba, ca o brodim noi cumva pe franceza.Io mai si stiu ceva de la scoala generala. Apare chelnerul si-i zice : -S'il vous plaît:niste le pîine, cu niste le friptura de porc, le piure si le vin. Chelnerul nu zice nimic, pleaca si se întoarce cu tot ce comandasera. Manînca oltenii bine,vine chelnerul din nou si-i zice olteanul: -Le plata,s'il vous plaît . Platesc si dau sa plece.Da ala care "vorbise" pe franceza,foarte mîndru de el: -Îti spusai io ba ca ne descurcam?!!Nici nu credeam ca stiu asa bine franceza! La care chelnerul: -Eheeeeee...!Avusarati mare noroc ca sînt io din Bailesti ,ca altfel mîncati voi le c_ _ _ t! Eeeeh!Fac si eu ce pot sa va fac sa uitati de ploaie. Voi cred ca stiti mai multe si mai bune. Daca nu, încercati cu asta:[alcool] Hai pa![flo] Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune de la Zürich:statu si lapovitza si ploaia.Mai e frig dar cînta pasaricile pe întrecute! Vine primavaraaaa!!![cool] O trimit si la voi. Doris,multumesc de bun venit.Patrickutzul- bubulutzul face pe 27 martie un an si 8 luni. Ar avea ce sa-si povesteasca , sînt de aceeasi vîrsta. Acum ca statu ploaia-doarme.He Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, sunt aici aproape zilnic ... chiar dacä nu scriu ...[;)] [pup] printesei tale!! O [flo] pt. voi!!! P.S. Coccinelle, frumoasä salvare pe vreme ploioasä!! Conform bancului, oltenii-s peste tot![bis] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici e soare cu dinti azi, adica e friggg!!! :(( Era inghetat parbrizul la masina adineauri. Oltencele, dracoasele, ce ziar de craiova e pe net? Am o vara care-i la bucuresti acum si se va muta la craiova, tre sa gaseasca ceva de inchiriat... cumparat daca nu e scump???? Azi e zi scurta, la 14.00 iau viteza, abia astept :) Pupicioasi! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...