Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oltencele, poftiti la povesti(2)


Recommended Posts

[hopsieu]ma mai primiti acasa[sm]? ma bucur ca voi tainuiratzi cat lipsii io, da avusai ceva probleme cu un rinichi, fusai pe la spital, facui analize si cica nu am nimic, desi avusai crize de nu puteam merge, eh....acumsunt bine, sper sa nu mai revina durerile ca tare aiurea sunt. de asta nu mai aparui asa pi la voi. trebuei s ava spun ca sambata imi iau boccelutza si plec la Valcea la manastirea Frasinei si stau pana Duminica....fetele din Valcea poate veniti la Manastire...ca altfel nu stiu cum ne-am putea intalni, deorece eu merg cu busu si habar n-am sa ma descurc in oras...daca aveti idei...astept.. va pup pe toate cele vechi..si bine venirati cele noi.. se pare ca sunt singura din zona mea di la Aninoasa..da nici care au facut liceul in carbunesti nu sunteti? na ca io n-am cu cine povesti amintiri din copilarie[:(][q] spor la povesti...pup bbi nazdravani..Oti nazdravan sef...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, fetele! Am intrat si ieri pe forum si v-am citit mesajele, dar nu am putut scrie nimic din cauza frigului. Sa nu radeti, dar nu-mi revin deloc din tremurat.Ma gandesc serios sa-mi iau aer conditionat acasa, ca altfel inghet, iar la vara o sa mor de cald (stau la etajul 10). Doris, mie mi-a placut marketingul (am facut numai un an), mi s-a parut interesant. Eu am avut in fiecare an restante la conta, dar recunosc ca acum nu mi se mai pare asa imposibila. In facultate este si un sistem de predare invechit. Si inca ceva,cum adica stati "intre gagici"? Cand o veni primavara, ca eu nu mai suport frigul asta? Va pup, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, parca se mai incalzi putin, im? Beei,avui sedinta pina la ora asta, ma saturai de cearta si prostii pina peste cap.Asa ca voi nu o sa va suparati daca nu scriu mult.... Miha, tati e in delegatie all week, asa ca sintem 'intre gagici'!!! Ia uitati-va la programul Ancai - cool: se trezeste si repede-repede trage o dusca(asta ca sa se incalzeasca!)de zaibar, apoi in drum spre nelipsita(?) tigara baga un cap in perete(ca nu-l vede de zaibar).Dupe fumat trage un dus, da se ascunde repede in cada ca o vizioneaza dusmanii...si nu mai ajunge la job.Sta all day in apa, ca e calda(are grija sa o schimbe) si uda....[:D] Unde mai e cald si ud si nu te deranjeaza nimeni?Bine acolo mai e si intuneric...hahahahahaha Io cred ca de oboseala bat cimpii in halul asta hai sa traim si ne vedem miine....pupice DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele sint muuuult mai odihnita azi, nu m-am mai lungit pina dupa miezul noptii, la ora 11pm, am inchis cascarabeta si nani. Si sint asa bine dispusa incit , hai sa va spun 'Povestea laptelui': De la bun inceput va spun ca autorul(Otilia) fost pe teren pentru documentare simbata, asa ca sa nu aveti curajul s-o contraziceti! Cind a venit acasa incepe de la usa : -Mami, mamiiii....- asta sa se convinga ca are public - muuuuu(a 'cuvintat' vaca), oooooo(hooo,ii spune stapina vacii), cau, de-de,de-de(stapina cu scaunelul merge la vaca si o mingiie), tzs-tzs+gest semnificativ(stapina mulge vaca), immm-immm(Oti bea lapte bun, yam-yam). Acum alaturati si voi boldaturile si vedeti ce iese... Anca da o profa de conta pe la economic, Petronela si nu mai stiu cum o cunosti? Heeeeeeeei, pe unde sinteti? DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hielau! Uite c-am venit si eu pe-aici, sa ascult povestea vacii :)))) Mai fetelor, mi se facu un dor de duca .... Nu prea am noutati, astept sa-mi spuneti voi ce faceti de pasti, cine merge la Vilcea si unde va-ntilniti :) Petronela... hm.. n-o stiu. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza' De mult nu va mai scrisai. Doris Sa-ti traiasca Oti[pup][pup][pup]Multi pupici de la noi, ca azi e 2 aprilie. Beeei cuscra, Patrick avu neshte febra cu tuse saptamîna asta ca de-aia ma tinui departe de net.Dar acum e sanatos. Povestea laptelui e [:-)))] , bravo lui mami ca stie sa le zica bine!Noi nu stim o poveste întreaga.Numai aina (haina), tete(ghete), tai-tai, oke. Adica:ma îmbrac cu haina , ghete, plec afara, e ok!! Pot sa zic ca nu? La noi a fost ieri[beach] un soareeee!22° sa auzim de bine[flo] Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain de urari, Giny, uite chiar uitasem ca azi implinim 1 an si 8 luni, saru-mina.Cuscra, ma bucur ca s-a vindecat cupilu, ca mi-era teama sa nu se'bolnaveasca' si nora-ta, parol![:D].Auzi, fusera-ti la plaja, ai?Auzi 22 de grade si la noi....abia se saltara pin' pe la 16. Anca, cre' ca ai furnici in talpa, im?Auzi, matusa acasa si tu la munca!Asta este o mare nedreptate, ar trebui sa iei pozitie, sa faci miting, sa protestezi....sa le torni o sticla de zaibar alora pe haine...ii aranjezi misto, chiar daca renunti la un gust bun! Ce mai, mai sint 4 ore si e week-end, abia astept sa ajung acasa, mi-e atit de drag sa ajung acasa, sa vad mutrita vesela si cirliontata care sper ca la anul sa mai aiba un fratior!Da, oltencelor luaram marea hotarire si va spusei si voua, ca de ieri parca plutesc! pupice multe si we frumos...cald as dori eu! DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a mai trecut un pic, am fost acasa in pauza de masa :) am primit cadourile si am mincat un cabanos, de beut inca nu incepui, ca mai conduc :) mi-a adus un vin alb si unul rosu, da nu e zaibar, asta e matusa de la Focsani, nu cea de la Bailesti! Sa aveti un week-end placut, ca si noi, desi... se-anunta iara ploaie :( pupicioasi la oltencutele frumoase :) Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...