Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oltencele, poftiti la povesti(2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Merci Salmida te pup si eu, am o fosta colega in Suedia, daca vrei te pun in legatura cu ea. Nedda, tu nu o sti cumva pe Laura Tandara, e tot in America, a copilarit impreuna cu sora-mea! Ultima data am vazut-o acum vreo 10 ani cand a venit in vizita cu sotul ei american get beget un tip de vreo 2 m si cu 48 la picior (hahaha)! De atunci nu mai stim nimic de ea! Poate ai auzit tu pe acolo ceva, poate sunteti in vreo comunitate de romani sau ceva! Voi ce faceti, cum va descurcati , ca vad ca aveti vechime pe unde sunteti? Vio cea plina de amintiri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venii si eu, dragele mele, demult nu mai fusei pe la voi si imi lipsirati tare mult. Eu insa vin cu vesti proaste, vineri mi-am imormantat bunicul, un om deosebit si ii simt lipsa mult de tot. Oltean get-beget, cu mult umor, chiar si un scriitor local a scris o istorioara despre el, Ion Popescu Sohodol il cheama pe scriitor iar povestirea se numeste "Fasoane", era vorba lui bunica-miu. Va pup, oltencelor, si sper ca data viitoare sa vin cu vesti mai bune georgiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viorela, sa stii ca numele (Laura Tandara) imi suna tare cunoscut, dar pe aici nu ne-am intalnit. Daca imi mai zici cate ceva despre ea (unde a facut scoala generala, de exemplu) sigur o localizez in minte!:) Prin America, pe unde e? Eu sunt in Boston. Geo, imi pare rau pentru bunicul tau! Condoleante! Salmida, nu te-am mai vazut demult pe forum! Dar am avut si eu zile in care n-am intrat deloc fiindca nu mi-a mers computerul. Ce mai faci? A venit primavara in Suedia?:) LA MULTI ANI de 8 Martie tuturor femeilor, fie ele oltence sau nu! Sa fim iubite si fericite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sa fiti iubite si cate o [flo][flo] de 8 martie, ma adaug si io la lista desi nu stiu daca se pune, m-am nascut in Ramnicu-Valcea si am locuit acolo pana la 7 ani, am bunicii acolo, ai mei au locuit acolo, au facut Roaita si evident eu si cu ai mei frati ne-am facut vacantele pe-acolo, deci sunt olteanca zic eu!!! [pup] Lena si accesoriu [bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut oltence! O [flo] care sä vesteascä o primävarä frumoasä tuturor si ... sä fiti iubite! Viorela, multumesc pt. propunere! Eu nu cunosc prea multe romance aici ... Azi mi-au povestit la scoalä niste suedeze din grupä despre alte cateva romance pe care le-au intalnit in timp si m-au fäcut sä exclam chiar la un moment dat cä ele stiu mai multe romance aici decat mine! [:D][;)] Numele Tandärä este acum destul de cunoscut in Severin pt. cä ei au un lant de magazine gen 'supermarket' (in Crihala, langä Hotel Traian ...) dar nu stiu dacä e doar acelasi nume sau aceeasi ... familie. Dai un semn cand messenger devine 'viabil' :) Nedda, am mai intrat pe DC (nu mä pot 'lecui' asa usor de el![;)]), desi recunosc cä sporadic. Primävara incä nu s-a instalat aici, soarele si-a fäcut aparitia dar zäpada refuzä sä se topeascä complet ... Aici nu se särbätoreste cu mult 'fast' 8 Martie, dar am aflat de un loc unde cicä se organizeazä ceva si merg in seara asta cu o prietenä sä väd cum se särbätoresc doamnele aici [8D][;)] Mde, curiozitatea + dorul de chefurile pe care le fäceam in fiecare an de ziua femeii numai intre noi, gagicile [grup]... ceva mancäricä [papica]+[pahar] si dans, dans si iar dans! [bis] [pup] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI DE ZIUA NOASTRA! Ieri fusi acasa si ma distrai cu Bebelixul si aseara o lasai cu taica-sau si ma dusei la chef de muieri...cool! E o vreme imputita pe aici prin Oltenia ca-ti vine sa dormi si sa dormi pina vine vara. Ma bucur ca va gasirati rude[:D]...eu tot mai astept! Va pup pe toate si ne mai 'vedem' pe aici! DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...