Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oltencele, poftiti la povesti(2)


Recommended Posts

eu o stiu doar pe cea mare, ea era mai apropiata de virsta cu mine. Si diriga ce mai face? Da, am invatat binisor franceza cu ea in generala, pacat ca in liceu am uitat tot :) Am avut diriga tot profa de fr, dar ne lasa sa facem ce vroiam noi in timpul orelor: mate, fizica, ro, orice ne trecea prin cap, trebuia doar sa fim prezenti si sa nu zbieram [:D] Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
vad ca am monopolizat discutia, hihihi chatonel, facea bine. a iesit la pensie in toamna si ultima data cand am vazut-o (in piata hehehe) era f vioaie. si m-a recunoscut, asta mi-a placut cel mai mult. altfel, s-a cam ingrasat (varsta ...) si parca a imbatanit. altfel tu cu ce te mai lauzi? cum petreci weekendul? si la voi e frig si innourat ca aici? ca mie tare rau imi e de cand cu vremea asta fara soare:((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici ploua marunt de ieri seara :( M-am saturat de stat in casa, dar.. unde sa ma plimb? Am fost adineauri pe la magazine, am mai luat cite un cadou pt cei din ro - ma pregatesc de plecare, s-ar putea sa fie mai repede decit ma gindeam, adica in mai in loc de iulie- si venii repede acasa; e frig afara, in magazine si pe drum aglomeratie, asa ca ... tot pe net stau. Ascult muzica ... si ma-ntreb daca reusesc sa ma descotorosesc de lene, sa ma bag in cada, macar sa fac o baie :) Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca reusesti trimite-mi si mie reteta...platesc bine ca si pe mine ma bantuie lenea asta de-o gramada de vreme. ideea e ca numai la sf de spatamana, ca in rest stau bine[:)] uf, mi-ai adus aminte de cumparaturi... dar azi n-au nici o sansa (nu ma spui, dar am frigideru' gol hihihi). si maine e o zi, nu? unde mai pui ca as manca ceva..dar nu cred ca s-a inventat reteta aia care-mi tre' mie:((((. tu ce mananci pe acolo?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bihhh, nu maninc, sint la regim :) Glumesc, adica nu glumesc la tot, fac regim dar am mincat, totusi, la prinz am facut salata de vinete cu rosii si un ardei iute, putin pateu si 2 felii de piine. A, si un strudel facut de mine, sa nu uit :) Pt deseara am scos o caracatita mica sa o fac in sos de vin alb, daca ma scutur de lene :) As minca acum, pe loc, un, doi, cinci mici cu mustar, dar aici nu stie nimeni ce inseamna mici :( Mi-e dor de-acas :( Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chatonel, am dat bir cu fugitii aseara. m-am dus in pat cu intentia de a butona telecomanda...si m-a furat somnul. am dormit cam mult si m-am trezit de dimineata cu pofta de orice, mai putin de viata:). noroc cu soarele. da, da azi a fost soare toata ziua. p[rimavara isi cere drepturile se pare. ptiu sa nu deochi! altfel, ma apuca harnicia, asa ca facui si ceva de papa si am fost si la cumparaturi. cu micii...am vazut o chestie interesanta pe aici...un gratar pe care-l pui pe aragaz si face minuni. mai ramane sa faci pasta. ce zici? ti-am dat idei? zici ca vii curand in Ro. in vacanta sau definitiv?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaria, la mici pasta e o problema, nu gratarul :) Vin in ro, in vacanta, pe 02 august, am luat biletele pe net azi. Si aici e un soare superrrrrrrr... azi am fost in plimbari si am mincat in oras, pe o terasa, asa de frumos e afara. Si eu am adormit devreme aseara, in timpul filmului, cam pe la zece juma, unspe. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...