Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oltencele, poftiti la povesti(2)


Recommended Posts

'Neata oltence!Beei, e luni si parca ramasai cu somnul prin ...august! Ce mai tainuiti, voi aici, fetelor...mi se facu o pofta de vara, soare si iarba verde, mama, mama!Aseara intrai putin pe aici, de pe laptopul sotului, da' mergea reteaua de parca statea...una-doua dadea cu mine afara...asa ca ma'nervai rau de tot si o lasai balta. Anca vii in Ro de ziua fie-mii!!! Mai, da' in Valcea cunosc si eu lume, avui colege de camera, in camin, vilcence, terminasera 'economicul' si liceul ala al vostru care arata ca o cetate, nu mai tin minte cum il cheama. Si acum regasii o colega de liceu care s-a mutat in Vl, Alina Stefan.Asa ca ma bag si eu in taina, ca-mi place sa sporovaiesc. Miha, pe fie-mea o cheama Otilia - ea spune OTIIA!Noi stam in Brazda, nu departe de voi, hai sa punem de-o intilnire pe we in botanica sau in parc si o chemam si pe Karol - numai sa ne lase vreamea! Anca, am o prietena care a plecat in Canada in ianuarie cu coca de pizza dupa ea si cu cascaval si o lasara ma , canadienii sa intre in tzara lor!Si trantira acolo o 'gateala'...se laudara o luna la rind dupa aia! Beei, va pupicesc si va rog eu frumos nu mai vorbiti de 'lucruri sfinte'...ca ma apuca o pofta maaare, maaare de mititei si bere...si sint la serviciu![:D] DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salut fetelor... imi era dor de voi si de meleagurile copilariei. Sirod cand vorbesti de gradina botanica din Craiova imi amintesc ca acolo imi citeam cursurile [:D]si ca acum deja este verdeata pe acolo( asa e? sau anul esta e mai intarziat?) Frumoasa perioada ... studentia. De Vilcea nu mai vorbesc. Nu stiu cum sa treaca vremea sa vina vacanta de Paste si sa ajung la ai mei... "La padure" cum zice Mihnea ... el sufera dupa verdeata... Ce ziceti ne intalnim de Paste la Vilcea? [cheers] La o terasa sau la iarba verde ... pe la Olanesti... Planuri nebunesti?[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, mai ce de-a valcence ne-am adunat. Doris, cred c-o stiu dupa nume pe Alina Stfan. mama ei e cumva invatatoare? daca timpul permite de Paste, subscriu la intalnire. la Olanesti n-am mai fost de-un car de vreme (hehe, pe acolo faceam scoala de soferi acum multi ani). da' Calimanestiu' ce are? sau poate ne vedem la Motel sus pe Capela:) mai avem timp sa hotaram marea intalnire! maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Uite ca azi parca se arata si primavara! Nu este inca verdeata in gradina botanica, pentru ca a fost mereu frig. Eu nu am inca un bebe, am un catel si-un hamster. Doris,abia astept sa ne intalnim.Pe unde stai prin Brazda, ca mai cunosc cativa care stau pe acolo. Va pup si sa aveti o saptamana super! Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru Vilcea.... Intalnirea trebuie sa fie intr-un loc unde sa mergem cu familia [cheers](si copiii ca nu ii putem lasa acasa de Paste..) Asa ca la Capela nu e potrivit ... dar la Calimanesti e ok! Sotul meu , moldoveanu, e super incantat de Calimanesti, ca s-a schimbat mult zona.... Ah ce planuri marete... Salutare si craiovencelor... din pacate pe acolo nu mai am drum ... nu mai lucrez in invatamant ca sa imi dau grade si sa mai ajung pe acolo...Apropo cine a facut informatica in Craiova? ( eu am terminat in 1996)... Pupici si multa sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oltencelor, ar fi prea frumos sa ne vedem de Paste... Maaria, scuza-ma, am uitat sa spun ca Alina este din Turceni, dupa facultate s-a mutat in Vl.A terminat fizica.Mei, vilcencelor, pe Narcisa Florescu o stie cineva? Miha, stam pe linga Simplon.Hai sa nu ratam we, daca e cald! DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti fetelor, va dadurati la fund????? Ce mai facurati, ce mai planuirati? Eu ma pregatesc cu vacanta si tare greu mai e sa impart zilele: 2 aci, 3 dincolo etc!!! Nu sint deajuns si pace, oricit as vreau eu sa trag de ele, nu se intind :( Aici venii caldura si dadu soarele, de doua zile. Parca vad ca la sfirsit de saptamina ploua iara, asa ca trebuie sa profit acum de timpul frumos...si am sedinta [bang][bang][bang] de la 16.30 la 18.30!!!! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, nu ti-am spus ca asa fac oltencele noastre - cind ti-e lumea mai draga zdup la fund!!!Eu m-am obisnuit! Mai, cite zile de vacanta ai? Si la Craiova e primavara, am vazut azi o giza- chiar e cald si bine! Si eu sint bine...capiata bine!A luat Oti un foarte prost obicei sa se trezeasca de cu noapte si sa mai trezeasca si pe altii pe linga ea, si altii trebuie sa mai si danseze cu ea!!! Si parca vad ca ajung acasa si ma ia de odihnita si plecam la plimbare. Va pup si haideti la taina! DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...