Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noduli la sani


Recommended Posts

Fetelor, VICTORIE - mi-au disparut amandoi nodulii ieri seara [bum][batetoba]. Greseala mea era ca eu am stat tot timpul cu gheata pe sani si sanul imi era gol. Chiar bb tragea si nu inghitea nimic. Ieri seara nu mai mi-am pus gheata si cand l-am pus pe bb la san - gata Doamne ajuta ! nu mai erau, disparusera. Sper din tot sufletul sa nu mai fac niciodata asa ceva ca tare rau m-am stresat. Va multumesc ca ati fost alaturi de mine si sanatate multa ca-i mai buna decat toate [;)] Andra mamica lui bb Matei si Andrei 4ani si 5 luni Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma bucur ca s-a rezolvat problema... era doar un canal infundat. Trebuie sa fii foarte atenta pe viitor. Asa ceva duce la mastita (infectie a canalului) care este foarte pacatoase. Daca se mai intampla, pune comprese reci intre alaptaturi, inainte de alaptat pune compresa calda. Copilul trebuie pus si la sanul cu nodul, daca se poate sa-i oferi primul sanul buclucas (daca nu este dureros). Sanul poate fi masat in timpul dusului cald. Trebuie evitat dormitul pe burta, sutiene sau bluze stramte. Sanatate si mult lapte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...