Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Educatia gravidei - ce parere aveti?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by vilma
Eu am reusit tastand din nou numele sitului. Vilma, Anca si Tudor
Cu aceasi metoda am reusit, si eu ! Merci, Vilma ! [:)] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
gata, azi merge, am reusit si eu. vreau sa aflu cind e seminarul de la Techirghiol, adica in ce zile de aprilie, imi spui te rog, Oana? vreau neaparat sa merg si am sa il tirasc si pe printul meu. numarul doi...sunt eu ametita sau nu am observat daca se da pe site si localizarea centrelor Lamaze din Ro? multumesc mult de informatii, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Roxana, seminarul se adreseaza formarii primilor Educatori pentru Nastere Certificati Lamaze din Romania. Deci aceasta sectiune nu se adreseaza viitorilor parinti. Si, intr-adevar inca nu am anuntat unde vor activa Educatorii. In principiu, este vorba de Educatori din Bucuresti, Constanta, Medgidia, Timisoara, Tg. Mures, jud. Teleorman, Piata Neamt si Roman. In cazul in care ai pregatire medicala, te poti inscrie la acest seminar ca viitor Educator!! Daca nu, va trebui sa mai astepti pana prin luna mai cand vor incepe primele cursuri oficiale cu femeile gravide si partenerii lor. Poti afla informatii despre toate astea si pe site-ul Asociatiei, si acolo, pe forum, poti pune intrebari pentru toti membrii Asociatiei din diferitele orase mentionate. Site-ul asociatiei este permanent monitorizat asa ca ... te asteptam! Oana Melinte-Moraru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inteleg, Oana. mi-ar placea sa intru si la "educatori" dar ma gindesc sa vad intii cum e...sa fiu educata. am sa cer mai multe informatii pe forum acolo despre centrele din tara. prin mai e inca bine (eu ar trebui sa nasc pe la sfirsitul lui iulie), deocamdata situatia pare a inclina spre cezariana sunt cam mari (75%) dar mai vedem peste vreo citeva luni. multumesc inca o data de lamuriri, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, as prefera ca acest subiect - al cezarienei - sa fie discutat pe lamaze, dar, pentru moment ma intereseaza foarte mult cand urmeaza sa nasti si care este motivul pentru care sansele de cezariana sunt atat de mari????!!!!! Oana Melinte-Moraru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa nasc in saptamina 27 iulie-5 august. iata de ce: 1.uterul meu este inca "foarte retrovers" (am citat un doctor) adica inca nu a inceput sa isi modifice pozitia. mai este timp sa se ridice...asa ca mai vorbim peste vreo 3 luni. 2. placenta este inserata posterior, dar nu acopera complet colul, deci macar nu este praevia. de asemenea se mai poate ridica, deci....mai e timp de asteptat. oricum....ma intereseaza tot ceea ce inseamna nasterea naturala. cum ai zis...vorbim pe lamaze.ro pupici, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-ati zapacit ce atatia termini medicali?? Cand o sa fiu gravida poate o sa vorbesc si eu limba voastra...dar pana atunci nu vrei sa faceti un dictionar al cuvintelor astea ciudate pe care le vad pe aici??? Ca sunt in ceata totala!!!![alcool] Glumesc... Ma bucur ca va place site-ul Lamaze..chiar e ceva interesant. Ne vedem si pe acolo...nu de alta dar am multe de invatat de la voi... Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!!! am 23 ani si burtica de 8 saptamani cu uter retrovers.doctorul nu mi-a spus nimic despre asta. stie careva daca vor exista [robleme in decursul sarcinii sau la nastere? daca da, ce anume? multumesc anticipat..va pup dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BB23: uterul retorvers nu inseamna decat ca este indreptat catre spate, dar asta nu inseamna ca ai sa ai vreo problema. Poti sa nasti normal fara grija. Chiar, daca vrei, in luna iunie, cand sarcina ta va avea o varsta respectabila de acuma, iti propun sa vii la primele cursuri pe care le voi tine. Ce zici?? Sa-ti traiasca bebelusul din burtica si sa iasa frumos si sanatos si norocos!!!! Oana Melinte-Moraru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...