Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

E normal sa sangerez de la anticonceptionale?


Recommended Posts

Buna fetelor! Am inceput sa iau de 1 luna anticonceptionale (Logest) si din prima zi tot sangerez. Mentionez ca mai am 3 zile si s-a terminat prima folie. Am mai luat pastile, tot Logest, dar nu am patit asa! Este normal sa se intample asa la inceput(ma refer la primele 3 luni, caci am inteles ca in aceasta perioada se acomodeaza organismul la anticonceptionale)? Voi ai patit asa? Multumesc mult! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu e normal sa se intample asa. Cateva zile treaca mearga, dar nu aproape o luna. Chiar daca ai mai luat tipul acela de pilule, e bine sa te vada un endocrinolog si stabileasca daca sunt sau nu potrivite pentru tine. Totusi, reactii exagerate ale organismului pot aparea si daca esti foarte obosita, ai consumat alte medicamente sau alcool. Nu ma intelege gresit eu in prima luna de anticonceptionale am reactionat oribil la un pahar mic de vin. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E destul de normal, dar sa nu tina prea mult. Si mie mi s-a intimplat exact asa ca si tie. Daca mai gasesti subiectul “Singerari intermenstruale la Logest” din luna ianuarie acolo am scris. In prima luna, aproape in fiecare zi, si o zi din luna a 2-a. Apoi s-au terminat. Daca nu trec in primele 3 luni trebuie sa iei altceva, inseamna ca organismul tau nu le accepta. Eu am avut noroc si pana la urma m-am acomodat cu ele. Acum tot Logest iau si nu mai am probleme. Scrie si pe prospect ca in primele luni exista aceasta reactie si asa spun si doctorii. Deci : asteapta sa vezi primele 3 luni. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana are dreptate, in prospect scrie ca se poate inatampla sa sangerezi in primele luni. Eu am luat doua luni si am sangerat zilnic si nu vorbesc de "mici sangerari", asa ca le-am intrerupt din proprie initiativa. Cel mai bine intreaba medicul (eu sunt lupul moralist). Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...