Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum este cand iubesti si esti iubita(iubit)


Recommended Posts

Într-o zi am aflat din nou cum este sã iubesti... cum este sa ti doresti atingerea miinilor lui, a buzelor lui, a rasuflarii lui. Am aflat din nou dorinta de a te darui cu toata fiinta, cu tot sufletul.. sa ti doresti ca azi sa incremeneasca pentru vecie, ca miine sa dispara… Intr o zi am reaflat ce nseamna minunea unui sarut… ca o pierdere de sine, ca o contopire pina la pierzanie. Am invatat cum este sa fii nebun… nebun de dorinte si doruri… sa calci in picioare idei inradacinate in propria ti fiinta.. sa nu existe limite in ceea ce faci, ce daruiesti.. Tot intr o zi am invatat sa zbor, sa traiesc. Sa mi deschid aripile fara teama, ca ntr un dans de lebada.. acum zbor, zbor sub simpla atingere a privirii lui. La atingerea palmei lui ating cerul, si lumea imi devine un paradis. Revin pe pamint doar ptr a reincepe… iar si iar. Nu exista miine, miine s a topit sub soaptele lui, miine nu exista decit ptr altii, pentru mine nu exista decit ACUM si AICI. Ma pierd in ochii lui si ma purific in bratele lui. As vrea sa i ofer fericirea, sa l fac sa simta zborul sufletului meu. Incerc sa l iau cu mine, sa i descriu raiul meu regasit… Am inflorit peste noapte ca un crin… E tirziu? E devreme? Cine mai sta sa socoteasca? Inima mea nu stie sa numere decit clipele ce ramin pina cind il voi revedea. Ingenunchez in fiecare clipa in fata lui… ca in fata unui zeu… si n fiecare clipa el imi intinde mina si ma ridica: “sintem egali” imi spune… dar cum poate exista egalitate in dragoste? In dragoste unul ofera intotdeauna mai mult… iar eu, prefer ca eu sa fiu cel ce ofera totul. Altfel nu as avea liniste. Cum poate exista egalitate intre un zeu si o muritoare? Cind pleaca, ii imbrac umbra in zimbet, asa, aparat de zimbetul meu sa revina si miine. Ii sarut urmele pasilor… ca saruturile mele sa mi l redea si miine. Da, il primesc ca pe un dar… il string la piept si as vrea ca parfumul trupului lui sa ramina lipit de trupul meu. Daca n ar fi el, daca n ar fi mingiierile lui, daca n ar fi soaptele lui cu siguranta m as pierde ca un fum in zilele ce vor veni. Acum, el este Soarele meu cãci nu exist decit in lumina lui. Iti multumesc Doamne pentru acest dar… Iti multumesc Doamne pentru ca mi ai redat dragostea, ca nu ai lasat ca ea sa moara in inima mea, ca inca ma mai pot bucura de ea. Iti multumesc Doamne pentru el si fie ca fiinta mea sa i poata oferi macar un strop din fericirea ce mi o daruieste el. in speranta ca nu v am plictisit... pupici grasunei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
...Te simti fericita si implinita ! Toata lumea poate sa citeasca asta pe chipul tau si din zambetul ce-ti lumineaza fata. [:)] Si ce daca nu iti ajung banii si nu poti cumpara de toate...cel putin ai dragoste, intelegere si armonie acasa. [amoras] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-ati facut sa ma intreb daca si ei simt cu aceeasi daruire de care suntem noi in stare tora, m-ai facut sa inteleg ce simt, numai ca unora nu le vin cuvintele asa ... si va doresc tuturor sa fiti iubite cel putin pe cat iubiti sa incerc sa raspund: un imens rasfat, esti implinit, ai pofta de viata, esti centrul universului Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-ma sa intru in cetatea trupului tau! Iti aduc ofranda sufletului meu...cum arata? hmm, este dulce-amara si miroase ca parul tau in bataia brizei sarate a marii...Recunosc, trupul meu vanjos de barbat calit in aspre lupte a tremurat sub privirea ochilor tai...Nici eu nu stiu de ce! Ba da, stiu...Tu ai zambit si catifeaua genelor tale a risipit in aer fluturii sperantei si eu am gandit: oare e reala? faptura aceasta de matase si foc? Azi te-am vazut si eu...hmm, adica te-am vazut cu adevarat, desi mi-e frica sa te vad cu ochii larg deschisi! De ce? Fiindca desi zana a padurii, atotputernica printre copaci si izvoare si raze de luna, tu un simplu muritor cu parul de soare mi-ai atins inima cu palma si de atunci bate ca si sangele tau din palma, in acelasi timp...De ce ai facut asta? Ai fost gelos pe puterea mea, dar acum ma striga copii noptii cu glasuri cristaline si trebuie sa plec...Stiu, nu ma privi asa, vom pleca amandoi...Ma las adormita in bratele tale, si daca dimineatza va veni pe furis si ne va gasi impreuna lasa mana sub culcusul ei provizoriu, corpul meu. De atunci au trecut zilele si noptile ca niste frunze batute de vant...si diminetzile se uita mirate cu gene de roua la perechea care inca se trezeste impreuna...si se intreaba cu zambete de clopotei, oare ei nu se ratacesc niciodata?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[olala][cool][bis]Simti ca ai pentru ce trai si te straduiesti sa o faci cat mai bine si mai frumos!Ai pentru ce multumi Domnului in fiecare seara. Am un sot minunat!Si ii spun Lui Dumnezeu in fiecare seara:"Iti multumesc Doamne pentru ca ai creat asa un om minunat si mi-ai dat aceasta minune mie".[flo] stiu ca am pentru ce trai,pentru ce sa ma straduiesc sa fac totul cat mai bine,pt cine sa gatesc mancare buna,pt cine sa ma aranjez,pt ca el observa si ma lauda.Si imi aduce flori in fiecare saptamana,fara nici un eveniment special,ci doar pt ca ma iubeste(asa zice el). Gata,ca ma veti condamna ca-i aduc omagii deja Dar,ca sa inchei,dragostea e totul pe lumea asta!Parerea mea... E SUUUUUPEEEER sa fi iubita!!![bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VH2 - Daca n-ai iubi! Imagineaza-ti cum ar fi daca-r fi Pe tot pamantul intr-o buna zi Cineva sa interzica iubirea Fara sa-l poti opri Ai rataci fara sa ai zi si noapte Te-ai imbatat cu mii si mii de soapte Fara sa sti unde mergi Si de ce mai alergi Tu ai pricepe atunci ce se-ntampla cu tine Si ti-ar lipsi adevarul Pe care-l sti mai bine...... DAca n-ai iubi N-ai intelege ce-nseamna o raza de soare Daca n-ai iubi In alb si negru ai trai fara un strop de culoare Daca n-ai iubi N-ai putea trai SA fi barbat n-ar insemna mai nimic Sa fi femeie ar ajuta un pic Singuratatea ar fi mai grea in doi Fara de soare sau ploi Tu ai pricepe atunci ce se-ntampla cu tine Si ti-ar lipsi adevarul pe care-l Stii mai bine............. DAca n-ai iubi N-ai intelege ce-nseamna o raza de soare Daca n-ai iubi In alb si negru ai trai fara un strop de culoare Daca n-ai iubi N-ai putea trai [cina2] [loveyou][8**][ispita] [pup][i][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...