Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

cum este cand iubesti si esti iubita(iubit)


Recommended Posts

Tora, m-am regasit in cuvintele tale...superbe! Cineva spunea: nu exista dragoste, exista numai DOVEZI de dragoste. Sunt foarte importante, mult mai importante decat vorbele. Va doresc tuturor sa primiti cat mai multe dovezi de iubire si sa daruiti la fel de multe. [flo][flo] Mihaela, Diana si [copil] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"...Nu vom muri. Nu noi. Numai timpul. Blestematul de timp. Totdeauna moare. Noi traim. In fiecare dimineata este primavara si in fiecare seara e toamna si cind ne iubim unul pe altul suntem nemuritori si indestructibili ca si bataia inimii, ca ploaia si ca vintul, si asa e demult... Ora este viata, clipa este cea mai aproape de eternitate, zeii pot imbatrini, dar gura ta este plina de tinerete, Tu si Eu, Chemare si Raspuns, dincolo de intuneric, dincolo de soaptele tuturor indragostitilor aruncati de furtunile poftelor in cascade aurii, calea nesfirsita de la amoeba la Ruth si Hellen si Esther si Aspasia, la Madonele albastre din capelele de la marginea drumurilor, de la jungla si animal, spre tine..." (Erich Maria Remarque - citat din memorie...) This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sä stii cum este cind iubesti si cind esti iubit??? Hai sä-ti dau "dezlegarea" mea... Ai un sentiment ca atunci cind te scoli dimineata, te uiti pe fereasträ, cerul este senin, soarele te incälzeste, iar päsärelele ciripesc bucuroase in copaci....si bineinteles, sä ai si zi liberä...[:D] Ai acelasi sentiment, ca si cind ai fi cistigat la lotto, o sumä mare de bani!! Ai acelasi sentiment de bucurie, ca si atunci, cind copilasul täu spune primul cuvint, ii iese primul dintisor, face primul pas, sau....reuseste in viatä!!! Ai acelasi sentiment de implinire si de incredere in tine, ca si atunci cind ti-ai propus ceva in viatä, si ai reusit!!! Simti aceesi bucurie, ca si atunci cind sotul täu vine la tine si iti oferä o floare ( e de ajuns!!)...ca semn cä te-a purtat in suflet, chiar si dupä o zi plinä de stress la servici!!! Eu am cunoscut aceste sentimente si mä bucur si acum de ele...chiar dacä am mai avut si "furtuni"!!! Dar cea mai mare dorintä a mea, este sä ne plimbäm minä in minä, la bätrinete....cind obosim sä ne asezäm pe o bancä, sä hränim rätustele sau päsärelele din parc, dupä care sä primesc o privire blindä de la el, care spune mai mult decit o mie de cuvinte!!! Dragostea este frumoasä...dar cel mai important este sä stii sä o aräti!! Mult noroc tuturor, pe cärärile vietilor voastre...si sä aveti parte de cäräri mai mari, ca sä mergeti in doi pinä la parcul de care povesteam mai inainte!![8D]...multi sint impreunä, dar merg de multe ori pe cäräri separate. Pupici de la Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum este cand esti iubit? E un vis care nu vrei sa se termine niciodata!Eu traiesc acest vis de numai trei ani! Am impresia atunci cand suntem impreuna, ca timpul se opreste in loc pentru a ne bucura unul de altul! Daca ar fi posibil, nu am mai iesi din acesta lume numai a noastra, in care greutatile vietii nu mai au nici o valoare, rautatea si invidia oamenilor nu are o fata anume, grija zilei de maine e o notiune fara sens... E ceva ce nu poate fi descris nici macar intr-un roman! Asa, cel putin simtim noi de cand suntem impreuna! Nally
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Cum e sa fii iubita?Nu cred ca pot exprima in cuvinte ce simt , sint trairi la care cu greu le poti gasi o comparatie, dar stiu ca infloresc , ca zimbesc din orice, ca am puterea sa trec peste orice, ...ca pot muta muntii din loc! Si cind la toate astea se adauga si o mica floricica..adica fetita noastra, nu pot exprima in cuvinte cum ma simt.Tot ce pot sa va spun este ca ma bucur de asemenea cind citesc ca atitea dintre noi sint fericite, implinite, si toate aceste lucruri nu fac decit sa imi ridice si mai mult buna dispozitie, ....numai bine si sa fiti iubite in continuoare![bis] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...