Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (4)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ninja
quote:
Originally posted by chatonel De ce ai impresia ca cu sifon nu se poate face sprit??? Dupa cite imi amintesc eu, mai toata lumea era cu sifoanele pline in week-end, PENTRU SPRITZ [:D]
A, faptul ca doar romanii strica vinul sa faca sprit e partea a doua. Daca mai incalc regulamentul, voi fi banat[img]http://www.click-smilies.de/sammlung0903/sauer/angry-smiley-036.gif[/img]
nu e adevarat, nu doar românii amesteca vin cu altceva... vezi, daca nu stii ce spui, atunci mai bine taci [:D] In sudul Spaniei se bea vin rosu amestecat cu sucuri gen fanta de lamiie. Este o combinatie racoritoare si slaba in alcool, ca sa nu te ia de cap pe caldura cea mare [alcool] Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Chatonel si eu vazusem la cineva ca amesteca caca-cola cu vin roshu[:)] Nu am incercat , dar cred ca iese o licoare ...interesanta la gust[:D]. Ma rog, orice persoana de bun simtz respecta vorba latinilor: des gustibus et coloribus, non disputandum. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralucami, am auzit si eu de combinatia cu coca-cola :) Nu am incercat-o, dar nu are de ce sa fie mai rea decit altele :) Ce sa mai spunem de lichiorul de reptila (sau alcoolul) care e facut pe undeva pe la voi, pe-acolo, prin tarile soarelui rasare ... nu stiu daca e un sarpe in sticla sau numai o sopirla, dar nu as bea nici chinuita [:D] Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chatonel
ralucami, am auzit si eu de combinatia cu coca-cola :) Nu am incercat-o, dar nu are de ce sa fie mai rea decit altele :) Ce sa mai spunem de lichiorul de reptila (sau alcoolul) care e facut pe undeva pe la voi, pe-acolo, prin tarile soarelui rasare ... nu stiu daca e un sarpe in sticla sau numai o sopirla, dar nu as bea nici chinuita [:D] Toulouse, la ville rose
am vazut la tv o emisiune gen Teleenciclopedia unde prezentau un alcool "condimentat" cu "outze" de la diverse animaleturi. Beuturikä facuta tot pe la okisorii migadalati. N-as putea trece mai departe de tequilla cu vierme[:D] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, fetili, lichior de sarpe fac si vecinii mei :)))))... pe bune! Io doar am gustat "multipenis liquor" adus din China. Fainut la gust (ceva gen coniac) si nici nu ne-au crescut alte-alea in frunte [:D] Tequilla cu vierme n-am degustat insa... J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey Julie dar ce noroc pe tine sa stai cu distilaria perete in perete[:D] Eu nu am baut pana acum lichior de sarpe, dar pe bune ca ma tenteaza. Julie ce sec suna "multipenis liquor"[:D][:D] Cine s-a gandit ca mine la prostii sa ne fie rusine![:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mai fetelor, Am avut o revelatie la ce mi-a zis Raluca...si Alex(sotzu)isi doreste de mult timp un portofel misto de piele...maine colind tot orasul sa vedem ce gasesc. Merci[pup] Multa bafta Angelica,iti tinem pumnii! Si la noi este foarte cald si frumos,nu mai pot de bucurie! Ar fii misto sa ne intalnim,tu prin ce zona stai,Samurai Lady? Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Tokyo,sa va povestesc.... Plec eu de acasa vesela si plina de energie,ma trezesc devreme(lucru care-l urasc) . Pe la 12 plec spre gara...lume multa,ma indrept spre un tonomat cu gandul sa-mi cumpar bilet,o batranica grabita se baga in fata mea,imi tranteste bastonul pe picior,apoi imi adreseaza un "sumimasen" dar foarte rastit....ridic sin umeri,si-o las in plata Domnului.... Reusesc sa cumpar bilet..si ma indrept vioaie spre linia 2. Vine trenul..ma asez comod si privesc pe bacheta din fata...din 7 persoane 5 dormeau si doua pers. butonau la telefon. Zambesc ,dar imi scot si eu telefonul....cum n-am nici un mail,n-am cui sa-i scriu,il bag in geanta la loc si ....dorm. Ajung eu in Ueno,dar n-am treaba aici,merg la linia cinci de unde iau alt tren spre Tokyo Station,si aici lume multa,aglomeratie...scot biletul,nerabdatoare sa ies.Na belea,ca masina aia nemancata mi-a inghitit biletul,nemultumita ma duc la domnul de la ghiseu ,dar spre surprinderea mea este foarte suparat si nepoliticos. II explic eu frumos ce s-a intamplat ...dar d-nul imi spune ca trebuie sa platesc iar biletul: eu stiu ca nu se poate asa ceva si insist, ii spun ca n-am pierdut biletul ci ca masina este de vina,sa verfice...nu ca :"dekimasen". N-am ce face,in plus n-am chef de cearta...scot 1100 yeni,ii dau omului ,il injur in gand si plec....parca imi pare rau...ca puteam sa-mi iau o revista misto de la farmacia americana,sau o prajiturica. Ma duc la supermarket-ul cu produse de afara...cumpar de toate: 3 feluri de branza,cascaval,pui afumat,pate de ficat,masline,carne de miel,un pui intreg si gras,si alte poduse care nu se gasesc oriunde. Un pic mai fericita,ca o sa mananc nu mai bunatati ,dar dupa ce aranjez tot in pungi ma mir ca sunt prea grele.... Manutele mele finute,saracele,dar asta este...n-am ce face. Peste 30 de min am intalnire cu prietena mea din Tokyo,iau un taxi,de am greutati,omul amabil,imi vb in engleza:" Wat do yo want to go?" Ma chinui sa inteleg...ii zic ca vb japoneza si sa ma duca in cutare loc:"Ok,ok,my plajer"..dragut domnul. Ma intalnesc cu prietena mea,mergem sa mancam ceva,mai barfim si apoi iau drumul spre casa,mandra de cate am rezolvat:)) La intoarcere,in tren ,doua pustoaice se uitau la mine,isi dadeau coate ...si zambareau...iar una zicea:" Honto da,sugoi na!" Nu vreau sa stiu despre ce vorbeau..dar mi-a trecut prin cap: blugii astia imi fac fundul prea mare,nu trebuia sa-i iau;mi s-o fi intins machiajul?! Cam asta a fost...am ajuns obosita si cam stressata la sotul meu,si i-am povestit ce zi am avut! Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...