Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (4)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ralucami
Ziua buna fetele!! [hia] Astazi mi-am facut si eu comanda pe site-ul dat de Dan si pt ca am cumparat ca disperata m-a ajuns totul in jur de 20.000 de yeni. Nici nu ii spun lui barbate-meu. [:I] Tac si nu spun nik pana ce vine comanda si o sa il pun in fatza faptului implinit, cand nu o sa mai aiba ce face. Mi-am comandat si vopsea de oua![cool] Imi pare rau ca nu se pot comanda si cozonaci, ca ar fi fost perfect!!! [:)] Stie careva pe unde se pot comanda cozonaci on-line?[:D] Imi vine sa rad: intreba cineva odata ce inseamna internetul in viatza mea. Pai daca stau bine si ma gandesc de cand sunt in Japonia, de internetul asta prapadit depinde supravietzuirea mea-pana si mancarea mi-o comand de pe net[:D] Mey fetelor voua va place carnea de miel? Stiu ca mama nu concepe SF. Pasti fara miel, oua rosii si cozonac/pasca. E un fel de legatura indestructibila intre astea trei produse: nu merge una fara alta. Sincera sa fiu eu o sa imi fac o salata beouf si niste outze rosii si cu faza asta consider ca am respectat traditzia.Anul asta chiar am fost harnicutza [biz] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Spune-mi si mie,te rog,cum ai procedat cu comanda? Cum se plateste?Si iti vine ce-ai comandat acasa? Poate ma lamuresti si pe mine,ca nu prea stiu cum se procedeaza. Merci[flo] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor ,ieri am avut o zi plina de surprize.Mi-a venit prietena [bis]bineinteles cu bunatati de acasa si cu palinca[:D]Nu am iutat fac cinste[alcool][cheers]Apoi am primit un mail de la verisoara mea,dupa trei ani de tratamente a reusit sa aduca si ea pe lume un printisor,sanatos Cosmin Andrei. Iar eu mi-am schimbat look-ul ,m-am tuns,m-am vopsit(asta cadou de la sot[:D])sunt multumita de noua mea infatisare. Cum mai este vremea pe la voi?Aici s-a cam racit...ieri a si plouat. Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][asia]! Angi ma bucur ca ieri ai avut o zi asa frumoasa! Sa fie si de acum la fel [;)] ! La mine ieri a fost cald tare si frumos afara, dar azi [xx(] o vreme asa urat, frig, intunecat era cerul, credeam ca o sa ploua. Raluca mi-e imi place carnea de miel. Am incercat si eu anul trecut de Paste sa fac o friptura de miel, nu mi-a iesit asa ca in tara, dar nici nu ma mir, nimic nu imi iese ca acasa [bang] sau cel putin ca ce am eu drept amintire despre gustul ,aromele mancarii facute de mama. Eu anul trecut am vopsit ouale de Paste cu vopsea naturala obtinuta de la frunze de ceapa , de varza rosie, cafea si ceai negru. O sa caut site-ul de unde m-am inspirat anul trecut si daca il gasesc il scriu aici. Ceea ce nu zicea acolo si am aflat "din greseala" e ca vopseaua nu se prinde in timpul fierberii ci dupa ce ai stins focul si lasi ouale in culoare, cat mai malt, cu atat culoarea e mai puternica. Am facut si pasca, a iesit tare buna, mai ales ca era prima data cand faceam, un pic cam dulce pe gustul meu, dar nu se pune ca eram la dieta [aerob][greutati]atunci si nu mai mancasem ceva dulce de foarte mult timp. Weekend placut tuturor! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 16 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nanatigru asta e site-ul pentru Antena1 http://www.antena1.ro/new/index.htm . In stanga jos e un chenar in care scrie"Inregistrari Antena1". Dai clic pe ce vrei sa vezi. Trebuie sa ai Real Player. Emisiunea "Marius Tuca Show" o poti vedea si in direct de luni pana joi incepand cu 22:30 (ora Romaniei). Daca dai clic pe "Emisiuni" din stanga (sub "Vedete"), ti se deschide o fereastra noua si acolo gasesti info despre "Marius Tuca Show", cum si de ce ai nevoie pt a vedea in direct. "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 16 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor, Este asa frumos afara,a venit cu adevarat primavara..ce bine imi pare! Mai tineti minte cantecul acela: Vine,vine primavaraaaaaa,se asterne in toata tara,floricele pe campii,hai sa le adunam copii! Ce-mi veni? Dar imi aduc aminte cand eram copil ce bine era,nu aveam griji,probleme...era totul frumos. Nu ca acum este nasol,dar ca adult intampini mai multe greutati. Voi ce va mai aduceti aminte din vremea copilariei?Ar fi misto sa ne aducem in pic aminte de vremurile acelea... Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina eu prima oara eu am facut o mica inspectie pe site-ul lor si am comandat cataloagele. Voiam sa vad mai usor pretzurile si sa pot face comparatzie intre produse. In maxim 2 zile mi-a venit plicul cu 3 cataloage!![cool] Si o brosurica cu produsele specifice Pastelui. Au si vopsea de oua si abtzibilduri,si iepurasi de ciocolata, si ornamente specifice acestei sarbatori. Fain de tot. Am intzeles ca acolo se face si un fel de petrecere de Pasti. Cine sta pe aproape e super!!!Eu de la mama naibii nu am cum sa ajung![V] Apoi dupa ce am primit cataloagele si le-am studiat (oferta de destul de mare!) am intrat pe pagina lor si am facut comanda. Am vazut ca potzi da si un Download de pe pagina lor la catalog, dar itzi apar numai numele produselor si pretzul, iar eu am preferat sa le vad si poza, ca sa stiu clar ce cumpar[:I] Ca modalitate de plata eu am ales credit cardul, dar am vazut ca se poate si prin transfer bancar(furicomi) si prin transfer postal(furicomi yoshi). Mai multe informatii despre modul de plata gasesti pe pagina lor la http://www.fbcusa.com/public2/ Eu astept p e maine sau pe luni comanda. Cica dureaza in jur de 5-7 zile. La cat de rapid mi-au trimis cataloagele ma astept sa vina mai repede. Am intzeles ca e un serviciu de delivery , deci ti le aduce acasa. Nu te costa nici transportul foarte mult. depinde ce comanzi(nu ma refer la greutate , ci la conditziile de transport: froze/cold/dry. Sorina daca mai ai vreo nelamurire, intreaba-ma. Aha! eu i-am si sunat ca sa le dau nr de card a lui barbate-meu si este un tip(japonez de origine) care vb engleza. Vorbeste binisor, dar are un accent care te cam da pe spate[:)], asa ca eu am terminat conversatzia in japoneza, ca la un moment dat nu ne mai intzelegeam[:I] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanatigru vad ca pana sa intru eu ti-a raspuns Eli. Asa e! Pt Antena 1 faci cum ti-a indicat Eli, iar pt TVR intri aici http://www.tvr.ro/webcast/index.php# Vezi ca peste tot ai nevoie de RealOne Player. De pe pagina TVR-ului potzi sa izi tragi si programelul in cauza. Vezi ca trebuie sa ai o conexiune mai rapida(prin cablu) pt ca altfel vezi cam in reluare[:)] Vizionare placuta![pup]
Cine mai este interesat si duce dorul posturilor de radio din Romania (gen Radio Romantic, Kiss FM , Radio21) Le gasitzi aici http://my.ziare.com/ziare.php?PHPSESSID=7bc01225eb115a60340a9f10be6e8cc7#TV Aici o sa avetzi nevoie de Winamp
Angi vino cu tzuica aia si pe aici prin Oita[:p] Felicitari verisoarei tale!![flo] Si multa sanatate nepotzelului tau! Mey cum te-ai vopsit?? Si eu ieri mi-am aplicat vopseaua primita de la Nati([flo]) si mi-a iesit super. Mi-a iesit un blond fain de tot. Ma bate gandul sa imi iau un sampon colorant si sa imi dau si o tenta de gri. Cade barbate-meu pe spate![:D]
Eli tu faci ceva deosebit de mancare de Pasti? Ca mie mi-e o lene de neinchipuit. Si am impresia ca munca mea din bucatarie nu e apreciata la justa ei valoare[:D] Pt mine felie de cozonac inseamna ceva dar pt barbate-meu e doar cake[bang].
Fetelor si ca sa va fac in ciuda[zz]: acum citesc "Harry Poter-Pocalul de foc".....in romaneste!!! Si mai am si "Ordinul Pheonix"[pk] si "Stapanul inelelor"[roker]. Am ce citi seara, inainte sa ma culc! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor! Am facut su eu comanda la FBC.Mai intai am comandat cataloagele si le-am rasfoit pe indelete.Multe produse de origine americana.Oricum ceva interesant tot am vazut.Niste foi de placinta din care (daca se va dovedi ca vor fi ceea ce am crezut eu) sa-mi fac strudele cu mere sau placinta cu branza ca i-mi ploua in gura de pofta.In Ro se gasesc foi congelate pe care le poti umple cu ce vrei sau pur si simplu le tai asa si ies niste saleuri de toata bunatatea. Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey gagici, dar aluat frantuzesc se gaseste si la supermarket in Japonia, nu-i nevoie sa-l comandati din State :)))). Ia uitati-va in frigiderele cu mancare congelata - costa intre 250 si 500 de yeni pachetul... Ies si saleuri, si strudele, si pateuri cu el. J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...