Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (4)


Recommended Posts

Bei fomei da ce de pregatiri faceti bey ....si de pe acuma!!!! Harnicutze ca neste furnicutze! Auziti ma da ai vostrii mananca mancare romaneasca de-asta care se face de pasti...ca tatii meu da din colt in colt la salate, la sarmale la mai toate! asa ca i-am promis un mare ..Ghiudon [:D] ( ca tot e pe cale de disparitie) Drept meniu de paste, si mie imi fac cate putin din ce apuc! Bey ralu io tot nu intelesei cum faci comanda aia pe site-ul lui dan..Nu iesplici tale cu d-amanuntu???? si pt [bang] va pup si spor la munci ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fete...imi impart tuiculita cu voi[cheers] Sotul meu manca miel,chiar ii place,dar nu-i plac ouale vopsite,le pastreaza.[:D] Ralu ,am incercat sa ma fac saten,dar nu mi-a iesit,tipul s-a oferit sa ma vopseasca din nou ,gratuit ,dar ma las pagubasa,raman la blond[:D] Voi cum sarbatoriti azi?Eu m-am gandit sa cumpar carnica sa fac iakiniku acasa,cu un vin rosu...[:D]O cina romantica[cina2] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julie,pai tocmai ca aici in Kushiro n-am vazut nicaieri asa ceva(ma refer la aluatul frantuzesc) si zau ca m-am uitat cam peste tot.Probabil ca nu e cerere pentru asa ceva pe aici si nu aduce.De asta m-am bucurat sa vad in catalogul respectiv.Macar de ar fi ceea ce trebuie. Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aliada, Poti sa incerci sa le sugerezi celor de la supermarketul de la care faci cel mai des cumparaturi sa aduca foi de placinta (sau de aluat frantuzesc). Noi am incercat schema aici si merge - asa am putut cumpara si marar proaspat, si sfecla rosie - chestii care in mod normal nu se prea gasesc. Incearca si tu, nu ai nimic de pierdut. J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucami
Sorina eu prima oara eu am facut o mica inspectie pe site-ul lor si am comandat cataloagele. Voiam sa vad mai usor pretzurile si sa pot face comparatzie intre produse. In maxim 2 zile mi-a venit plicul cu 3 cataloage!![cool] Si o brosurica cu produsele specifice Pastelui. Au si vopsea de oua si abtzibilduri,si iepurasi de ciocolata, si ornamente specifice acestei sarbatori. Fain de tot. Am intzeles ca acolo se face si un fel de petrecere de Pasti. Cine sta pe aproape e super!!!Eu de la mama naibii nu am cum sa ajung![V] Apoi dupa ce am primit cataloagele si le-am studiat (oferta de destul de mare!) am intrat pe pagina lor si am facut comanda. Am vazut ca potzi da si un Download de pe pagina lor la catalog, dar itzi apar numai numele produselor si pretzul, iar eu am preferat sa le vad si poza, ca sa stiu clar ce cumpar[:I] Ca modalitate de plata eu am ales credit cardul, dar am vazut ca se poate si prin transfer bancar(furicomi) si prin transfer postal(furicomi yoshi). Mai multe informatii despre modul de plata gasesti pe pagina lor la http://www.fbcusa.com/public2/ Eu astept p e maine sau pe luni comanda. Cica dureaza in jur de 5-7 zile. La cat de rapid mi-au trimis cataloagele ma astept sa vina mai repede. Am intzeles ca e un serviciu de delivery , deci ti le aduce acasa. Nu te costa nici transportul foarte mult. depinde ce comanzi(nu ma refer la greutate , ci la conditziile de transport: froze/cold/dry. Sorina daca mai ai vreo nelamurire, intreaba-ma. Aha! eu i-am si sunat ca sa le dau nr de card a lui barbate-meu si este un tip(japonez de origine) care vb engleza. Vorbeste binisor, dar are un accent care te cam da pe spate[:)], asa ca eu am terminat conversatzia in japoneza, ca la un moment dat nu ne mai intzelegeam[:I] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Multumesc Ralu,am inteles,nu am nelamuriri...am sa incerc sa comand si eu,sa ma grabesc ,ca vreau sa sarbatorim Pastele cum se cuvine[cheers] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In orasul asta nimic nu gasesti si comenzi sa faci la un magazin mai greu asta doar daca sintem mai multe persoane ce vrem produsul respectiv.[bang]Ce bine ca la voi a venit primavara aici e inca iarna pina prin mai[q]. cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor astazi am avut o zi plina! Ghinion de nesansa pt mine sa fiu inca treaza la ora asta.[bang] Mi-a fost dat sa aud si ce nu m-am gandit vreodata ca mi se va adresa vreodata. Bunnn! Astea fiind spuse eu consider de bun simt sa ma retrag si sa nu inoportunez pe nimeni. Ma duc langa barbatul meu japonez si o sa las conexiunea de la inaka sa se odihneasca. De fapt nici eu nu o sa mai am asa de mult timp sa mai stau cu voi ca poate o sa mi se scoale stapanul si o sa imi ceara sa ii pun de mancare sau poate ca o sa am treaba in lanul de orez de pe aici.[bang]
Era odata o lista cu fetele din Japonia. Pun pariu ca cel putzin jumatate din cele prezente pe lista sunt casatorite cu japonezi. Voua va este rusine pt alegerea facuta? Atzi avut senzatzia ca suntetzi casatorite pe banda? Facetzi vre-un sacrificiu sentimental pt aceasta casatorie? Eu stiu ca stau langa omul pe care il iubesc din tot sufletul. Oare nu e suficient?
Raluca -romanca proasta si parvenita, casatorita cu un japonez[vom]
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, scuze ca ma bag ca musca-n lapte, da' am vazut ca esti suparata si am urmarit si schimbul de replici care te-a suparat.. Mai Raluca mai, da-l in branza, ce naiba, nu merita sa-ti strici ziua pentru asa ceva! stiu ca te-a facut sa te simti nasol, dar tocmai asa ii dai si satisfactie si tu stii foarte bine ca nu are dreptate. Orice alegeri ai face in viata, intotdeauna se gaseste cineva care sa comenteze, de cele mai multe ori fara sa aiba habar de ce vorbeste. Lasa-l in ignoranta si rautatea lui si nu te mai necaji, te rog, tu stii foarte bine ce alegeri ai facut si de ce, si stii cine esti si langa cine esti, cum e viata ta, fii mandra de ea, fii mandra de tine si bucura-te de viata plina de dragoste langa sotul tau si nu-i mai lasa pe toti rauvoitorii sa te afecteze, cine stie manifestarile omului astuia ce frustrari personale ascund.. Hai pupici si nu fi suparata, ok? [flo] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,dragelor, Nu merita sa va suparati pentru asemenea om,comentarile facute de el sunt total neadevarate,si clar este un om limitat si fara cei 7 ani de acasa. Cu toate stim:atunci cand te indragotesti si alegi sa te casatoresti cu omul iubit,il urmezi oriunde in lume. Iar daca voi sunteti fericite si aveti o familie de invidiat,la ce ascultati la omul acela de 2 bani?! Nu merita... Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...