Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania (3)


Recommended Posts

Cristina am eu o carte de Maria Treben, "Sanatate din farmacia Domnului". Eu ajung in Munchen pe 9 aprilie la ora 13.24, in gara si la 16.05 avem avion (din aeroport [;)]). Daca ai timp ne putem intalni in gara pe 9 aprilie si iti imprumut 2 saptamani cartea (noi ne intoarcem tot prin Munchen pe 25 aprilie). Sau iti pot cumpara eu din Romania o carte si pe 25 aprilie ti-o aduc. Numai bine, Katink
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dragi fete dregi! am urmarit tot ce ati scris! mai greu si cu scrisul!..dar hai sa va spun ce am facut.. am primit de la o cunostinta de aici niste planuri de la casa care a cumparat-o si pe care vrea sa o extinda,.. si mie mi-a fost asa de dor sa-mi fac meseria.. ca i-am zis ca-i fac toate planurile si solutiile pe gratis(asa de tare ma bucur ca pot sa fac ceva care se va si construi)Asa ca .. de o vreme incoace cu asta m-am ocupat.. si m-a palit un dor...dorul gustului aluia.. cind cautzi ideea si o simti ca-i la tine.. si pina vizualizezi.. framintari de[bonjovi] "artist".. sper sa ma intelegeti( sotul meu .. ma intelege cam greu cind e vorba de asta!!)[:D] pe linga altele..ma ocup si cu gonguta mea mica; Nathalie! trebe sa mergem afara.. [baietel]ca altfel n-avem liniste cu ea! Si..am avut ceva mai mult de furca cu ea..AZI am vazut coltisorul primului dintisor! asa ca pe linga ca am lucrat.. m-am mai si trezit noaptea..ca inainte(cind avea3-4luni)de 2-3 ori pe noapte! am fost ca un zombi.. dar s-a meritat efortul! asta a fost! Am o intrebare: tare mi-e drag cind le aud pe fetele de linga München ca se intilnesc! Noi astea de pe linga Frankfurt, ce facem? Cu vremea asta buna[8D]..e pacat.. sa nu ne punem afara la o terasa sa ne cunoatem mai bine la o [alcool]cafea! Ce ziceti? cum eu .. sa zicem cam tot timpul sint disponibila[;)].. astept .. propunerile voastre![:)] va pupam[flo][flo][flo] [copil]Nathalie si Sofi http://www.nathalie.net.ms/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, cred ca vecinutele tale s-ar bucura si de ceva mai micut, de exemplu eu am experiente bune cu "selbstgemachter Kuchen", ceva romanesc , mai mult sau mai putin specific. De exemplu eu am dus odata tot asa, la niste nemti draguti, cornulete cu rahat si dulceata, si au fost SUPER incantati! Ei apreciaza mult lucrurile in care ai pus tu, personal, munca, chiar daca sunt "numai" ceva prajituri, si le place sa probeze, deci si asta poate ar fi o idee. Sigur, ceva de Paste e si mai fain, dar si un cadou mai micut "zwischendurch" e bine venit. Daca nu ai timp de prajiturele, atunci ia-le , pur si simplu, cateva floricele dragute. Mie mi-e o mila groaznica de bietii batrinei de aici, nu stiu de ce, material nu le lipseste mai nimic, au, cum s-ar spune "batrinetea asigurata", dar...Doamne, ce singuri sunt...Cat pot, locuiesc in casuta lor, dar si cand nu mai pot...cei mai multi ajung la azil, singuri si primind de 2-3 ori pe an cate un Besuch de la copii ocupati...sigur ca sunt si exceptii, dar mie tare mi se pare trist cum evolueaza cele mai multe relatii parinte-copil in tara asta... Hai ca am divagat de la subiect... Va [pup], Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mirunda
Chrystinne, asa-i, recunosc, sunt cam zapacita, am gresit si am scris ora 14 in loc de 14,15h, dar se incadrea oricum in sfertul academic, oder?? [:D] Va [pup], Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Mirunda, [flo] e ok 14:15 - 14:30 (uite ca am lasat si eu un sfert academic [8D]) Deci pe vineri la 14:15 la Posta. Aveti numarul meu de mobil sa ne gasim mai usor?Mai pot intreba o romanca daca vrea sa vina, dar nu e inscrisa pe DC. Daca credeti ca e o idee buna spuneti-mi. Ohh... sper sa fie soare!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru idei![flo] Un cadou de Paste, ceva cu specific romanesc este foarte potrivit.Multumesc, Oana, pentru adresa![flo]Intre timp insa m-am gandit sa ma prezint la ele cu niste felii de Cremes ca si-asa fac mereu in cantitati industriale.Mirunda, am fost pe-un gand.[flo] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, tocmai atunci, de Paste, suntem invitati la prietenii nostri din Reutlingen.Daca cumva plecam numai in 10, iti dau de veste.
quote:
Originally posted by Yasmine
Fetele de la München, daca totushi e cineva interesat sa ne intalnim in una din zilele de 9, 10, 11 sau 12 aprilie, cind noi suntem in apropiere de München, datzi-mi un PM, ca eu nu prea mai am timp sa urmaresc forumul. Corinna, Andreas, Alexandru shi Muck cel mic (deocamdata fara nume) http://www.rhp.ro/Andreasn/
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirunda si crystinne...eu inca nu am apucat sa intreb la gara de tren...o fac maine!!! acum ar fi doua chestii care.mi pica cam greu..una ca juniorul taman la ora asta doarme,dar si asta o rezolv,daca e cupilu' sanatos tun si nu face mofturi.. apoi ca de la 5 tre sa fiu la scoala,asta.i ok,ca mi.e dor s trag un kiul[:D]..maine intreb de tren si va sun pe rand! inca o combinatie...sotul meu pleaca maine in ucraina si vine vineri pe la 1 acasa..deci as putea sa vin fara printzisor,dar mi.ar fi ciuda,ca vreau sa.l prezint[^] pan' la urma nu am clarificat nimic,maine aflu mersul trenului si mai vorbim abia astept sa ne intalnim!!!!! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
ALina daca mai vrei maimutzele de la Teletubbies da un semn ca iti cumpar din Flohmarkt de-acilea. Spalati si ieftini :))) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Saru'mina Päpädioara [flo]!Acum le astept pe astea sa vaz in ce stadiu sunt si iti spun. Pupi, Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Yasmine
Fetele de la München, daca totushi e cineva interesat sa ne intalnim in una din zilele de 9, 10, 11 sau 12 aprilie, cind noi suntem in apropiere de München, datzi-mi un PM, ca eu nu prea mai am timp sa urmaresc forumul. Corinna, Andreas, Alexandru shi Muck cel mic (deocamdata fara nume) http://www.rhp.ro/Andreasn/
Corinna, Noi planuim sa mergem la Venetia de Paste dar daca nu vom mai pleca,dau de stire! Pupici tie si baietilor! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...