Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un inceput in Italia


Recommended Posts

Hahaha,nuuu ,nu sunt sora lui Marcello. Fata mea a implinit deja 14 ani. Suntem impreuna aici,in "tarile calde" ca asa-i zice bunica mea Siciliei. Fetita mea e deja de doi ani la scoala aici si a urmat trei ani de scoala in numai doi ani scolari. Ma gandeam ca as putea da detalii si lamuriri parintilor care-si aduc copiii de scoala aici sau ma rog as putea sa le impartasesc si eu din experientele mele si in acest fel sa evite anumite complicatii legate de stabilirea aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit printre noi Marcellinna[flo][flo][flo][flo][flo] Tu,unde te-ai stabilit in Italia?Esti casatorita cu un italian,sau cu un roman?De unde esti din Romania? Scuza-ma ca ti-am pus atat de multe intrebari,dar am vrea sa stim mai multe despre tine. Te pup si te asteptam sa ne mai scrii, Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toate! Fetelor , voi ce mai gatiti?Pui cu piure ,pui cu sos ,friptura de porc la gratar ,paste ...nu mai stiu ce sa gatesc;de fapt ,retete care se fac imediat,de asta am io nevoie, sa nu-mi ia mult timp ,caci Sebica nu ma mai lasa ,se tine dupa mine ,de aceea caut sa gatesc ceva ce-mi ia putin timp... Pupici si sanatate rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de primire. Amorena hai sa-ti raspund tie prima,ca vad ca esti cea mai curioasa. Sunt divortata,vin din Satu Mare si m-am stabilit de doi ani in Catania. Inca nu m-am casatorit cu sicilianul meu dar urmeaza. Rodika,sa-ti traiasca baietelul sanatos si sa aiba mereu acel zambet larg ! Cat despre gatitul rapid...ei bine asta si pt mine e o problema. Ieri pt cina am gatit pt prima data fave cu sunca si am terminat in 15 minute. In rest zilnic ma framant si eu cu "ce sa gatesc azi?" mai ales ca inca si in ziua de azi pt mine,bucataria siciliana e un pic cam "enigmatica".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rodica ce fata nostima are SEBI al tau,cred ca e tare fericit ,si dupa fata cred ca e tare smecheras,sa-ti traiasca !si sa va bucurati de el,trimite-i poza si aici pe DC pe prima pagina. Eu pe astazi am facut ardei umpluti(cu degetul),nu e prea rapid,dar asta e,o reteta rapida am facut acum 2-3 zile ,pulpe de pui (sottocoscia) impanate la cuptor,am tinut carnea un pic in apa cu sare ,vin ,piper si alte mirodenii ce va plac,a uscat carnea,am impanat-o in ou cu pesmet,si am pus in cuptor ,pana sau rumenit bine,(cam 20 min.)rapid si fara sa stau linga tigaia cu ulei Marcellina eu nu am facut niciodata fave,(am mincat dar nu prea imi plac)asa ca au intrat si favele in acceasi categorie ca lentichele , da non comprare. Ce faceti zilele astea ,se pare ca va fi timp frumos ,pe unde va plimbati? rade,ca maine poate sa fie si mai rau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariaangeli_que
Camelia nu ne-ai spus cum se cheama BB tau? rade,ca maine poate sa fie si mai rau
Mariaangeli pe bb al meu il cheama Daniele si are 7 luni. Vroiam sa si multumesc pentru urari ( sincer nu mai stiu daca ai fost tu sau alta fata ). Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E un scump si ai dreptate...e strengar ,mama-mama!!! Toata ziulica tre sa-i cant ,sa-i povestesc ,nu mai fac nimic in casa ,dar nu -mi pare rau ,important este el.Rade intr-una ,iar daca nu-l bag in seama ,se preface ca tuseste ... De-asta ma vait si eu ca n-am timp macar sa gatesc... Poza am trimis si la revista "mami" ,nu stiu daca a aparut si acolo... Maine mergem in vizita la cineva ,in afara orasului,e super ,aer curat ,facem un gratar.Azi nicaieri caci munceste sotul (de fapt in fiec.sambata stam acasa din acelasi motiv) P.S Marcellinna mercic pt.compliment ,si bine ai venit! Va pup si week-end placut fetelor! rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Simona_B
In rest ma bucur sa mai intalnesc un coleg! Apropo, lucrezi ca ec? Poti sa imi spui mai multe?, despre serviciu evident... Poate pe pm. Ce zici? Oricum, sa iti traiasca BB si da, sigur ca vreau sa imi spui si despre nastere si toate cele! De cand esti aici? Simona_B
Acum nu lucrez Simona, sunt acasa cu bb. Nu lucram nici inainte ca ec. , nici nu ma asteptam sa fie asa. Eu si sotul meu avem o mica afacere si lucram acolo. Intr-un fel pot sa spun ca imi faceam meseria . Multumesc pentru urari ( intr-un mesaj anterior am multumit mariei [:I] pentru urarile facute de tine ). Sincer nu stiu de unde sa incep cu povestitul despre sarcina si nastere. Mi-ar fi mult mai usor daca tu m-ai intreba si eu as raspunde ( si din lipsa timpului, scriu mai mereu cu bb in brate si imi este greu sa ma concentrez ). Deci astept intrebarile. Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...