Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un inceput in Italia


Recommended Posts

Rodica,imi pare foarte rau pentru tatal tau,Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace. Si parerea mea este aceeasi cu a fetelor in sensul ca trebuie sa o lasi pe mama ta sa se linisteasca singura,deoarece dupa o asemenea pierdere este foarte greu sa iti revii,apoi nu poti sa ii dai ordin sufletului si inimii sa treaca asa de usor peste sentimente. Eu iti vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca si eu am pierdut-o pe mama mea acum un an si jumatate.Este o pierdere foarte grea si foarte greu de suportat.Tatal meu,a trecut si el destul de greu peste acel moment,in sensul ca dupa aceea s-a fost schimbat radical,exact asa cum ai spus tu de mama ta,uita de un lucru unde l-a pus,nu isi mai aducae bine aminte,mi se parea ca vorbesc cu unul ce este in "afara" de toate problemele.Ce pot sa iti mai spun?Dupa nici 2 luni l-am dus in stare grava la spital cu hemoragie la stomac,cu ulcer deschis,pentru ca el ceea ce a facut foarte rau este faptul ca se consuma mult,se gandea tot timpul........dupa ce a trecut de "experienta" cu spitalul am incercat sa ii explic si sa ma chinui sa il conving ca nu face nimanui nici un bine daca se gandeste mereu la acel necaz,i-am spus ca mama va fii foarte fericita sa ne vada ca ne vedem de vietile noastre,sa fim sanatosi si ca s-ar intrista foarte tare sa ne vada ca avem probleme.A inteles saracul,cu timpul.Vei vedea ca si mama ta va avea puterea sa treca peste acest necaz,dar are nevoie de timp.Ar fi foarte bine daca ar putea sa vina putin la tine in Italia,asa ar mai schimba peisajul si ar vedea si pe cel mic ceea ce i-ar face foarte mult bine.Va doresc din tot sufletul sa fiti tari si sa reusiti sa depasiti acest necaz mare. Simona,imi pare foarte rau de situatia tatalui tau,multa sanatate si numai bine. Da,draga mea,si eu vreu cat de curand sa va spun ca ma casatoresc,la drept vorbind as vrea sa joc si eu,si mai ales la nunta mea.Oricum,o sa va anunt cand se va intampla.Cine stie,poate o sa ma onorati cu prezenta.As fi foarte bucuroasa. Va pup si va doresc tot binele din lume!!!!!!!!!!! Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, ma scuzati ca ma bag in vorba si va tulbur discutiile! Am citit ce ati scris pe aici pentru ca sunt oarecum interesata de subiectul asta. In primul rand condoleante Rodicai, si sa stii ca ai avut dreptate cand ai spus ca tatal tau va ramane in sufletul tau altfel pentru ca nu ai fost la inmormantare. Si mie mi-a murit mama acum 8 ani si am refuzat sa scot pozele de la inmormantare pentru ca am simtit ca trebuie sa-mi ramana in minte vesela si plina de viata cum era ea. Mi-au ramas cateva casete video unde o vad de cate ori mi se face dor. Cat despre mama ta ,stii bine timpul vindeca ranile dar o vreme esti ca drogat nu realizezi ca nu mai ai persoana draga langa tine, abia dupa o vreme chiar luni de zile explodezi si plangi in nestire,pentru ca ai alte griji pana atunci (pomana de 40 de zile si multe alte chestii de astea bisericesti) care iti ocupa mintea. Angela ,te intrebai pe un subiect de ce sunt atat de putini romani din Italia pe forum? Asta e si una din intrebarile mele pentru voi: Se gasesc Cafe-net-uri prin Italia ? Sora mea pleaca joi la fratele meu care e oarecum stabilit acolo(langa Padova)si bineinteles ca durerea mea cea mare e ca daca tot raman singura macar sa pot coresponda cu ei prin net. Sau cat costa un calculator bunicel la mana a doua in Italia ,in speranta ca il poate convinge pe frate-miu sa-si cumpere. Voi cum va conectati la net ? Prin cablu sau dial-up? cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amorena ,e vai se joaca (ca la ospete nu se danseaza ,se joaca),pe cand miresuca?CASA DE PIATRA!,dupa nunta gata cu mersul in tara tot la 3 luni ,unde te crezi,?la lucru,la barbat,la coada maturii!!!!(hOO sa nu te sperii ca inca nu am innebunit) Cici,sigur ca sant si aici internet point ,costa in jur de 2€ ora ,nu sant asa de dese ca in tara ,(majoritatea folosesc net-ul ,acasa sau la servici),nu iti recomand computer de mana a 2-a pt ca nu stii ce iei, au astia un stil in a te pacali,sant noi,la bani putini(nu performante),eu sant colegata prin fibra optica Simona,unde ai disparut? va bene ca am zis sa mergi la distractie ,dar nici sa ne uiti,ce mai face BB-ica ,asteptm stiri de la burtica rade,ca maine poate sa fie si mai rau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va urmaresc, mandrele mele, nu v-am parasit, doar ca imi pregatesc o vizita pe nepusa masa acasa. Plec duminica, din pacate singurica (adica numai cu Cookie, catelul nostru). Sotul meu vine dupa o saptamana [q]. Amorena: miresuco draga, casa de piatra si sa sorbi fiecare moment de la nunta in sertarasele mintii!! si sa te distrezi!!![:D] Mariaangeli: sigur ca voi si dansa macar prin casa, daca nu si altundeva! Cici: eu ma conectez cu adsl, nu stiu cum se zice la noi, dar tot ceva asemanator. Calculatoarele nu e ca sunt extrem de ieftine dar iti poti permite... Apoi, nici abonamentul nu e chiar o avere!!! Azi am fost la doftor ca mi s-a umflat de ieri un genunchi cat China, nici nu am putut dormi de durere. Nu mi-a facut nika doftoru', dar acu' se dezumfla si ma simt mai bine. Aveam emotii[bang] Sau fetelor, asa trebuie sa ma umflu peste tot???[:0][8)][8)][8)][grasa] Va pupacesc!!! Simona_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e asta: cand esti graviduta te umfli! asta in linii generale,sau ce ai crezut ca BB-ica nu se vede? nu se simte? Bine ca a inceput sa se dezumfle genunchiul,poate e de la caldura ,eu cand am fost gravida nu suportam nici cea mai mica denivelare ,daca aveam un picior pe covor si unul linga covor incepeam sa ma enervez si ma apuca o durere de picioare... Cat stai in tara ? Poate te ajung ,ca pe 12 iunie ,daca totul e bine ,ii duc si eu pe copii in tara ,in vacanza. rade,ca maine poate sa fie si mai rau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cici ,te salut si-ti multumesc pt.cuvintele tale de bine.Eu sunt legata la net prin cablu ;cum spun si fetele , nu-i chiar asa scump un computer ,iti permiti aici unul;la mine se pricepe sotul ,asa ca "n-am luat teapa"... Mariaangeli que , copiii tai sunt mari?Vorbesc romaneste in casa? Amorena ,si eu iti urez CASA DE PIATRA !Viitorul tau sot e italian ?Ce gen de muzica canta? Simona ,sa-l pui pe sotul tau sa-ti faca masaj la picioare seara ,hai ca-s curioasa ,cum se va desfasura la tine nasterea,cum te vei simti dupa ,abia astept sa nasti si sa ne anunti! Eu fetelor ,azi am fost mai linistita ,baietelul meu reuseste sa ma inveseleasca.Doamne , cat e de istet ,sa vedeti mogaldeata cum bate din palme ,iar daca nu-i dau atentie se pune pe tusit ...tusesteee pana incep sa vb.cu el ,si-l laud ,iar el rade intr-una , chiuie ,vai de mine ,nu mai pot de el. Hai ca io iar nu ma mai opresc.Gata ,va pup pe toate ,numai bine! rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A...Simona ,n-am vazut eu bine sau tu pleci in tara?Insarcinata?Eu stiam ca daca sarcina are peste 6 luni ,nu te lasa la vama sa treci ,e riscant pentru copil ;asa mi-a spus mie cineva cand eram gravida si voiam sa dau o tura pana acasa ,acum nu stiu,nu m-am interesat mai departe...oricum daca pleci ,ai grija pe drum ,sa nu ti se faca rau.Te pup rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,voi deja m-ati si maritat.Va multumesc pentru urari si mi-ar fi placut nespus de mult sa fi fost deja totul gata,aranjat si sa jucam la nunta,dar are sa mai dureze putin timp pana cand se va rezolva.Ai dreptate mariaangeli-dupa aceea se termina cu 3 luni aici,3 luni acolo,oricum este ingrozitor,si eu vreau sa scap cat mai repede de acest du-te,vino. Rodica,viitorul meu sot este italian get-beget,nascut la Padova.Canta intr-o orchestra de muzica usoara,dar de asta de ocupa in timpul liber,deci cum s-ar spune-este amator,pentru ca el lucreaza la o banca in Milano.Deci,canta cu formatia prin localuri,iar acum ca a venit vara se duc pe unde sunt ringuri de dans afara in aer liber,pentru ca poate ai vazut sau ai auzit ca se organizeaza fel de fel de petreceri cu diferite ocazii,sarbatori.Anul trecut am fost cu el pana pe la Torino, Verona,Padova,Piacenza,etc.In timpul verii canta chiar si in cursul saptamanii,dar este f.f obositor pentru ca apoi dimineata trebuie sa mearga la servici. Simona,sa ai grija de tine si de bb-ica in timpul calatoriei.Stai mult in Romania?Cu ce vii?Daca treci prin Deva,sau ai drum pe aici imi poti da un semn de viata.Am inteles ca tu esti din Hunedoara.Sau daca ai nevoie de ceva sau te pot ajuta cu ceva te rog sa imi dai de stire.Daca vrei,eu o sa-ti las numerele mele de telefon.Cand pleci? Va pup pe toate si va doresc tot binele din lume, Amorena P.S. Simona,sper ca ne mai scriem pana ce vii acasa.Daca vrei sa stii telefonul meu,scrie-mi si iti trimit un PM.Poti sa imi dai si tu nr.tau de tel. nu face nimic daca e italian,am si eu celular cu nr.de Italia.Putem macar sa ne trimitem mesaje,si oricum chiar si voiajul trece altfel atunci cand primesti mesaje de la cineva. Pupici!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt fetelor, in Romania! [bang][bang] Am fost in concediu putin, si apoi cu multe pe cap si nu am mai dat pe aici! Inca nu am apucat sa citesc tot ce ati postat, dar am zis intai sa va spun ca din pacate tot in Ro suntem si cu multe sperante naruite! O sa va povestesc cand am timp! Astept cu nerabdare sa citesc ce ati scris si sa povestim! revin cat de curand! Pana atunci [pup] Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...