Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

banc post


Recommended Posts

Functionarii de la posta si cei de la banc post parca sunt loviti in cap cu leuca! [bang]! Iar serviciile bancare oferite de bancpost sunt groaznice! Nu da domnu' sa se privatizeze ! Atunci sa-i vad eu cum le titie fundu' si sa-i mai vad atunci plimband cate o hartie de colo colo! Parerea mea. Iertati-ma, dar simteam nevoia sa ma descarc! Iulia ps. Li se potrivesc versurile lui Eminescu: Cum nu vii tu, investitor Doamne, ca punand mana pe ei, Sa'i imparti in doua cete: in smintiti si in misei, Si in doua temniti large cu de'a sila sa'i aduni, Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iulia, dar la Raiffeisen, am deschis un cont pt o firma in curs de infiintare. Mai tarziu m-am razgandit si nu am vrut sa mai deschid firma, asa ca m-am dus sa lichidez contul. Dupa ce m-au pus sa revin cateva zile la rand, mi-au cerut in final, pe hartiile respective, stampila firmei (care nu exista). A trebuit sa le explic de o suta de ori ca firma nu exista, de-aia desfiintez contul, asa ca n-am stampila. Ce mai, a trebuit sa mai astept o ora, ca sa hotarasca ei daca e ok sau nu. Niste idioti peste tot. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de iuliacm
Functionarii de la posta si cei de la banc post parca sunt loviti in cap cu leuca! [bang]! Iar serviciile bancare oferite de bancpost sunt groaznice! Nu da domnu' sa se privatizeze ! Atunci sa-i vad eu cum le titie fundu' si sa-i mai vad atunci plimband cate o hartie de colo colo! Parerea mea. Iertati-ma, dar simteam nevoia sa ma descarc! Iulia ps. Li se potrivesc versurile lui Eminescu: Cum nu vii tu, investitor Doamne, ca punand mana pe ei, Sa'i imparti in doua cete: in smintiti si in misei, Si in doua temniti large cu de'a sila sa'i aduni, Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!
Bancpost este banca privata. Apartine grupului EFG EUROBANK GRECIA ... SI grecii stau numa' bine la organizare[bang] Love is all around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, oameni buni, haideti sa nu generalizam!! Am mai scris azi la un alt mesaj: am fost astazi la Bancpost Crângashi. Marturisesc ca m-am dus cu inima strânsa, dupa ce am citit patzaniile multora de-aici. Intru cu colega mea în sediu (un sediu mic de tot, cred ca de curând deschis). Ma întâmpina cu un zâmbet larg un bodyguard nu tocmai tinerel shi'mi spune buna ziua. Mai fac doi pashi shi de dupa un calculator iese o fatza zâmbitoare. O tante nu tocmai tinerica nici ea dar dragutza shi dichisita. Si ce zâmbet avea....Ma pofteshte sa iau loc, dupa care procedura de depunere a banilor a durat cred 3 minute... La fel de zâmbitoare mi'a urat o zi buna în continuare shi mi'a spus la revedere. Asha ca, va rog, haidetzi sa nu generalizam. Si sa încercam sa fim shi noi mai dragutzi, mai îngaduitori, mai zâmbitori. Poate shi asta îi ajuta pe functionari sa ne trateze mai frumos... Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a! si cu posta la fel..Eu depun bani pentru bunica în fiecare luna. Si de fiecare data trebuie sa mi se explice ce trebé sa fac ca st mai grea de cap...Si de fiecare data ma duc la aceeashi poshta, la aceeashi functionara. Shi saraca îmi explica de fiecare data cu aceeashi rabdare... "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce s-a intimplat , de ce ti s-au parut asa antipatici functionarii ? Privatizati sa nu, peste tot sint oameni. [pace]
quote:
Initial creeata de iuliacm
Functionarii de la posta si cei de la banc post parca sunt loviti in cap cu leuca! [bang]! Iar serviciile bancare oferite de bancpost sunt groaznice! Nu da domnu' sa se privatizeze ! Atunci sa-i vad eu cum le titie fundu' si sa-i mai vad atunci plimband cate o hartie de colo colo! Parerea mea. Iertati-ma, dar simteam nevoia sa ma descarc! Iulia ps. Li se potrivesc versurile lui Eminescu: Cum nu vii tu, investitor Doamne, ca punand mana pe ei, Sa'i imparti in doua cete: in smintiti si in misei, Si in doua temniti large cu de'a sila sa'i aduni, Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da sa nu generalizam, nici cu banc postul , nici cu Raiffeisen, nici cu alte banci, pentru ca peste tot sunt oameni si oameni si sa ne imaginam ca daca sunt( vorba cuiva de aici):" Niste idioti peste tot!" cu noi cum ramane? am beneficiat si eu de serviciile banacare din Ro. si am intalnit si oamnei amabili si niste plictisiti. Nu pot fii toti la fel, iar ca sunt toti idioti, nici nu incape vorba! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am depus bani pentru Cristi la sucursala Banc Post de la Casa Presei, care a fost deschisa recent, si totul a fost foarte rapid, ma astept,m la tot felul de complicatii dupa cele citite pe aici. Functionara era o fata draguta si zimbitoare, n-am completat nici un formular, i-am spus contul, a scris ceva pe calculator si gata, banii erau in cont! Cred ca a mers destul de repede in comparatie cu alte banci. Si eu stiu ca Banc Post e banca privata. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere sa nu generalizam.E vorba de profesionalismul oamenilor de la ghisee.Mi se pare lipsa de profesionalism ca atunci cand esti prost dispus sa-ti versi nervii pe cei din jur si din pacate, ne intalnim cu astfel de cazuri in fiecare zi. Nu conteaza institutia sau firma, conteaza oamenii de acolo. Poate ati observat ca daca mergi de la un ghiseu la altul, poti trece de la o fata zambitoare la una neagra de suparare. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Banc Post ..... vai ce ''doamne'' [bang]lucrau la banca de langa blocul meu.....Si in ziua de azi daca le-as vedea pe strada le-as pune piedica. Urma sa primesc niste bani dolari sau euro, nu stiam sigur ce. Asa ca am deschis un cont in dolari.Mi se explica ca in momentul in care primesc euro mi se deschide automat un alt cont in euro asa ca nu este pericol sa pierd banii. Primesc banii: euro. Ma duc la banca sa ma asigur ca au ajuns banii in noul cont. Surpriza. Nici urma de bani desi le spun ca am primit euro si nu dolari. Si uite asa ma plimb cam o luna de zile pe la banca....In final ''doamna'' [bang] imi spune:''imi cer scuze dar nu am verificat contul in dolari care vi s-a deschis in urma cu o luna'' Am simtit ca iau foc. Imi venea sa o strang de gat si sa o ''scuip'' asa...tiganeste... Dar am plcat zambind si am spus doar :''Multumesc'' Si in ziua de azi ma enerve cand imi aduc aminte cat m-a costat pe mine prostia ''doamnei''.... Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...