Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

problema delicata


Recommended Posts

Fetelor,am o problema tare delicata.Sotul meu nu mai are deloc chef de [xinpat],ma rog,aproape deloc,avand in vedere ca o data pe luna inseamna aproape nimic,zic eu.Si nu stiu ce-as putea sa fac.Si nu stiu nici de ce e asa.Daca incerc sa vorbesc cu el pe tema asta,imi spune ca de asta n-are chef ca-l bat eu la cap.Despre mers la psiholog,nici vorba.Si treaba asta dureaza de vreo doi ani.Si am tot avut rabdare,am zis c-o fi stresul de la servici,c-o fi aia,c-o fi ailalta,dar parca dureaza de prea mult timp.Iar inainte era exact pe dos,avea chef non-stop.Si parca nici n-as crede c-ar avea pe altcineva,ca nu are cand.Sfatuiti-ma,va rog,ce pot sa fac?A mai trecut cineva prin asa ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
n-am patit asta ca prietenul meu e opusul.. cu cat mai des cu atat mai bine.. ti-as zice sa incerci o lenjerie sexi, lumanari, o baie cu spuma.. schimba camera, cumpara niste toys..ceva ce n-ati facut inainte.. stimuleaza-l..[sex] si nu [xinpat] pofta vine...in timp ce.. el zice :n-am chef...tu : o sa te fac eu sa ai chef.. pai ce [:D] e dupa el???[?] [bis] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-are chef decat o data pe luna louisea si uneori chiar ma si refuza daca vreau eu si inainte era exact ca prietenul tau [bang]si nu vorbesc aici de inceputuri ci de cand eram casatoriti de trei ani si prieteni de sase,asa ca acum nu stiu ce sa mai cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucreaza si in weekend??? hai sa zicem ca in timpul saptamanii e obosit, asta tr sa intelegem... si ia-l si tu la o discutie despre asta. pai ce e dreptul tau ca sotie sa ai parte de [sex]. sau numai cand ei au chef??[mariaj] nu-l lasa asa pt ca mai incolo o sa fie si mai rau.. n-o sa ai parte de nici cat ai acum..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antonia, sunt si eu o colega de suferinta. Nu vreau sa te descurajez, insa eu am incercat absolut tot la ce te-ar putea duce gandul(lenjerie, lumanari, biletele, dicutii, liniste, plecat la mama, revenit, psiholog, dar singura, evident, relatie platonica, etc. ca sa-l ajut pe el sa se destinda). N-a mers nimic, nici un rezultat in afara de faptul ca eu la ora asta ma simt ca o epava si aproape ca simt un divort emotional. Eu nu pot sa-ti spun ce sa faci, dar am sa-ti impartasesc unele sentimente pe care le-am experimentat eu. Dupa un anume punct totul devine un cerc vicios, adica reactia ta de frustare il frustreaza pe el si mai mult si deci se inchide si mai tare in el. Pe de alta parte ai si tu sentimentele tale care nu pot fi ignorate, insa incearca sa gasesti o modalitate sa spargi cercul vicios. Se poate ca in cazul tau ca ai tu mai mult tact sau mai multa rabdare. Sa te gadesti la sotul tau ca sufera de impotenta psihica, in sensul ca nu se poate destinde astfel incat sa faca o miscare. Practic este blocat psihic si nu mai percepe nici un mesaj, orice i-ai spune tu. Te aude, te vede, dar e incapabil de reactie. Posibilitatea cea mai mare este ca o viata sexuala dezastruoasa este de fapt efectul unei alte probleme si nu o cauza in sine, iar in cazul barbatilor de obicei este stresul si nemultumirea legata de locul de munca. Exploreaza putin chestiunile astea si daca ai o revelatie mai scrie-ne. Cel mai important lucru este insa sa ai grija de tine, sa-ti ingrijesti psihicul sa nu cedezi nervos, fiindca apar alte traume care se vindeca si mai greu. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antonia, eu am fost casatorita 7 ani (din care am stat cu sotul meu 4) si am avut aceeasi problema, pe care ... din pacate...nu am putut-o rezolva. E adevarat ca nu am avut de la inceput o viata sexuala foarte intensa dar cand am ajuns la "de doua ori pe luna" deja era o problema. Pe care nu am reusit sa o rezolv. Cu nici o strategie! Sotul meu era deschis discutiei, era de acord ca e o problema, nu a avut niciodata probleme cu erectia doar ca ....cum sa spun... faptul ca avea o erectie nu insemna ca are si chef de sex sau ca urmeaza sex; pur si simplu poate e ceva interesant la televizor si sexul se poate amana, erectia se duce...etc. Serviciul lui nu era exagerat de stresant, adica avea o firma proprie dar ea mergea bine si aveam timp de distractii , de pescuit, etc, adica nu era de un stres invalidant. Pur si simplu asa era el facut! Asta era apetitul lui natural, cred! In privinta mea, el sustinea ca il atrag foarte mult iar de iubit ma iubea cu siguranta. Stiu sigur ca a fost distrus cand l-am parasit si si-a revenit foarte greu. Din toate celelalte puncte de vedere ne-am inteles minunat! Nu stiu cat de mult te ajuta tot ceea ce am povestit eu aici. Poate doar sa iei in calcul ca s-ar putea sa nu poti schimba situatia. Si sa te gandesti daca o vei putea accepta sau nu. La acel moment, eu nu am putut-o accepta si ... am plecat. Poate a contat si varsta , habar-n-am. Nu sunt absolut sigura ca acum as face la fel intr-o sitatie similara. Oricum, iti urez muuult succes, intelegere si fericire! Si... daca vrei sa mai vorbim, spune-mi! Ioana [gravi]34 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un timp si noi o rarisem si sa stii ca nu prea simteam lipsa nici unu. M-am gandit insa ca dormitul fund in fund va duce in timp la ceva ce nu imi doream. Ne cunoastem in sensul biblic de 12 ani si suntem casatoriti de 3. Am zis ca nu pot lasa sa-mi scape ocazia de a avea a casnicie minunata si apoi sa regret, si am trecut la atac. Probleme si stres avem toti, dar exista si cupluri fericite, nu? Am descoperit ca abia astepta sa fie "atacat" si ca era in aceeasi staza ca si mine. Asa ca am alungat gandurile cum ca m-ar insela(eu sunt si f geloasa!) sau ca nu m-ar mai gasi atractiva. Este genul de barbat care nu prea apreciaza discutiile in familie pe astfel de teme. Si atunci, am inceput sa-l vanez si sa aflu mai multe sub forma de misto-uri scurte. Am incercat sa ma apropii din nou de el si sa-l inteleg mai bine. Iar el a fost atat de uimit si in acelasi timp incantat de "schimbarea" mea...incat parca imi scria sex pe frunte si cand se uita la mine vedea intai fruntea. Ne-am redescoperit unul pe altul, am descoperit ca ne iubim mult si ca ne place sa facem dragoste mai mult ca inainte. Sa stii ca pofta vine mancand si la fel e si cu dragostea. Nu lasati sa moara dragostea din voi. Daca se mai poate face ceva, nu ezitati si faceti. Nu lasati locuri goale si lucruri nespuse intre voi. Bineinteles, se aplica acolo unde se poate ca daca nu se poate...mai bine renunti. Dar inainte de a depune armele...luptati, fetelor pentru dreptul la dragoste si la fericire!!!!!!!! Sa fiti iubite de cine vreti voi!!!!!!!!! Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...