Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

E cineva din Brasov?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ei, tinere sperante brasovene....mesotiste; tre sa zic un huo, mic si politicos, ca o baba ce sint; am terminat hat in 86.....si aici am gasit un mesotist da tot batrin, din 87....(tre sa imi amintesc sa in zic si lui pe huo); se pare ca mesota a ramas tot zbirul intre licee, iar saguna tot mai la golani desi nu mai are izul de altadata, chiar eram noi mici rebeli, dupa cum se potrivea vremilro; gata ca bat cimpii, ma duc sa am uit si eu la piata sfatului; hihi, mi-am amintit, a aparut o monografie a jud brasov, nu stiu cind, acum un an crde, si hop ca e si fiica-mea acolo in poza cu piata sfatului, dind papa la porombei...na ca ma laud va pup, brasovence din toata lumea; la anul poate ajungem si noi in canada; donia, te cheama de fapt doina? intreb si eu, ca si pe mine tota sa; gata vorba lunga, am duc in piata sfatului iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,va rog ajutati-ma!!Cum este starea drumurilor BRASOV-SIGHISOARA si BRASOV-BACAU?? Noi vrem sa venim in tara in august si sa urmam ruta Oradea-Cluj-Brasov-Iasi,ca pe la Suceava e durere mare si n-as risca cu o sarcina de 7 luni[grasa]. Orice sfat e binevenit[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by 1Sanziana
Fetelor,va rog ajutati-ma!!Cum este starea drumurilor BRASOV-SIGHISOARA si BRASOV-BACAU?? Noi vrem sa venim in tara in august si sa urmam ruta Oradea-Cluj-Brasov-Iasi,ca pe la Suceava e durere mare si n-as risca cu o sarcina de 7 luni[grasa]. Orice sfat e binevenit[grup]
Draga Sinziana,sa nu te superi pe mine ca iti spun,dar eu una nu as risca sa plec la drum lung ,mai ales in masina,insarcinata in 7 luni.Stii ca drumul in masina este cel mai putin recomandat la gravide?Iar in Romania,chiar daca e drumul bun,la un moment dat tot ai o portiune mai proasta!!Stiu din experienta de anul trecut!! Pupici Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris, asa e, Doina ma cheama, dar cand m-am inregistrat nick-ul asta era luat. In privinta batranilor mesotisti, sotul meu e veteran, a terminat in '84 (e veteran si de Canal, a fost in generatia "voluntarilor" care si-au oferit vacanta de vara pentru construirea comunismului). Am auzit atatea povesti despre profesorii de la Mesota, de parca as fi facut si eu liceul acolo. Eu am facut Sanitar, iar in lipsa baietilor in liceu compensam noi, fetele, inzecit. Ce vremuri faine... am plans cand, in ultima zi de scoala, a trebuit sa-mi dau jos uniforma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana, am vesti proaspete de cca. 2 saptamani: Brasov-Sighisoara - drum f. bun (cu mici exceptii in Sighisoara unde strazile erau deasfundate, dar se lucra); Brasov-Bacau - destul de bun, era un pic mai gropanos prin Cheile Oituzului. E de preferat traseul prin Oradea-Cluj-Brasov, mai ales ca a fost refacut si in multe locuri arata ca pe dincolo. Noi suntem tare umblareti de felul nostru si am mers cu masina pana la sf. lunii a 8-a cand medicul mi-a interzis categoric. Drumuri bune sa aveti! Anne si bb Tiberiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina ce spui tu nu e motiv de suparare,stiu si eu ca nu e recomandat sa merg cu masina,dar nu prea am ce face.Oricum,eu imi fac planul ca tiganul dar inca n-am vb cu doctora.Ai mei insa ma toaca la cap sa le spun cand vin,ca ei sunt obisnuiti sa vin cam la 3 luni in tara.Si io m-am gandit sa ma duc cat mai aproape de nastere,ca sa nu fie timp asa de lung pana la urmatoarea venire. Eu sunt abia in 12 saptamani,deci ma gandeam la un iulie-august sa ma duc la ai mei.Dar cum eu sunt la prima sarcina nu prea am eu idee ce inseamna 6-7 luni de sarcina[:I] Anne,multumesc pt pt informatie si pt urari! Pupi pt amandoua si multa sanatate Annei nazdravanei si lui bb Tiberiu[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus, ce mai faceti? Sanziana, multa sanatate si o sarcina super usoara! Nu mai e nimeni din Brasov si care inca sa locuiasca acolo? Eu sunt tare dornica sa cunosc cat mai multa lume de pe DC. Va pup ca bb tocmai si-a terminat somnul de frumusete si plaaannnnnnnnnngeeeeeee. Anne si Tiberiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...