Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o mamica suparata


Recommended Posts

Dana, 110 kg? sau pounzi? Ti-am vazut copilasii in poza si sint foarte dragutzi! Si eu am simtit acelasi sentiment de vinovatie dupa ce am inceput serviciul si mai ales dupa ce Paul a inceput gradinita(acum doua luni, dar am ajuns la concluzia ca e bine pentru el sa se obisnuiasca si cu alte persoane, in afara de parinti. La gradinita de multe ori are activitati mult mai interesante decit acasa, pt ca educatoare are mai multa energie(sint iarasi insarcinata!) si mai multa experienta decit mine. Insa nu pot sa-mi inchipui cum e sa ai grija de trei copii de aceeasi virsta:))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Imi cer mii de scuze - incercam sa-mi traduc in minte pounds si kg si le-am incurcat de numa'. Numerele corecte ar fi: 55 de pounds ingrasat, 65 de pounds slabit! Ce trasnita sunt! Eh, se mai intimpla si la cei mari... Multumesc pentru complimente, Mariana!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos ai scris, Theodora! Ce mult seamana ziua ta cu a mea! Cu unele exceptii... sotul meu le pregateste dimineata si seara biberoanele. Vine destul de tarziu acasa si vrea sa fie cat mai mult cu fetitele asa ca i-am lasat placerea de a le face baita! Geanica, uneori si mie mi se pare foarte greu si sunt atat de obosita (dar nu-i de mirare cu statul la ora asta pe net[bang]), dar totul trece cand ma uit la fetitele mele si le vad vesele si sanatoase, cand ma imbratiseaza sau fac o gramada de lucruri noi! Ma gandesc uneori, ca timpul zboara si, curand, imi voi relua serviciul si nu voi mai sta toata ziua acasa cu puiutii mei. Atunci va fi foarte greu! Asa ca, sa ne bucuram de zilele acestea! E minunat ca pot avea grija de ele! Si totusi, uneori simti ca nu mai poti, ca viata ta e monotona? Uite ce fac eu, bineinteles dupa ce vine sotul de la serviciu: merg la coafor sau croitoreasa; ies cu prietenele la un suc; sau pur si simplu, la parintii mei, si mai vorbim de una, de alta. S-auzim de bine si... cum spunea o mamica sa postezi la "o mamica fericita" [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai bb de 9 luni.esti invitata si tu la mamicile de mai 2003..ca bb ai nostrii asa au...si vezi si tu ce mai facem noi... Da mare lucru nu..ca si eu am stari vecine cu nebunia..si din cauza asta ajung sa ma cert cu sotul meu..sa ma rastesc la copii(mai am unul de 7 ani jumate)..si tot asa..imi lipseste viata sociala..prietenii..vreau talia dinainte...vreau muzica..restaurate..lume..masini..offf Cred ca chiar sunt nebuna...[bang] Na ca in loc sa te incurajez....te-am invitat in depresia mea![bonjovi] KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
va multumesc..e minunat cand vad ca exista atatea mamici optimiste.si eu eram sau sunt o tipa vesela optimista care a trait totul la maxim,dar de cand e bebe m-am rupt de tot ceea ce inseamna viata de dinainte.si acum totul e minunat dar uneori oboseala isi spune cuvantul.pt cele care m-au certat ca nu ies afara ,e greseala mea ca nu m-am exprimat corect.normal ca am iesit cu bebe afara iarna asta,in fiecare zi,dar nu puteai sa stai ore intregi si de aia ma plangeam ca stau mult in casa.oricum va multumesc pt.tot ce ati scris si stiu ca un bebe e cel mai minunat lucru care ti se poate intampla.va pup pe toate Geanina si bebe Luca Andrei http://community.webshots.com/user/lucaandrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Geanica,prin stari de depresie trecem cu toate incepind din momentul in care incepe inauntru nostru o noua viata(hormonii o iau razna),apoi momentul de dupa nastere, apoi stari ca cele descrise de tine, dar treci peste ptr.ca esti FEMEIEsi MAMICA,si trebuie sa fii puternica.Frig este si aici in Canada, eu nu am putut iesi sapttamini intregi din casa cind au fost gerurile alea de - 30pina la-40 grade.Dar am incercat asa cum au spus si fetele sa-mi gasesc o preocupare si ptr.sufletul meu ,si am descoperit aceasta minunata familie ,acest forum care m-a ajutat mult.Uita-te la mamici ca Theodora care singura acolo si cu doi copii lupta si e optimista.Fii tare si multa bafta. simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...