Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)


Recommended Posts

[flo]Hai ca v-am bagat si listutza-n ochi: Alabama Mihaelabebe-Athens Arizona Moniq(din martie?) California FLORYNA-Los Angeles Gabbriela-Los Angeles (Buena Park) Garofitza-San Diego Iuliana-Gold River Kim222-Laguna Hills Lai -Bay Area Ruxij-Sacramento Connecticut Alinuta-Stamford Florida Conchita mir1301-Ft Lauderdale Georgia aida_o-Atlanta Illinois Carolyne-Chicago (din aprilie) PrInTeSs2- Chicago danadarla-Chicago Indiana Amuleta-(in apropiere de Chicago) Laura_Oprescu Kansas Crism Maryland Llaura-(DC area) Massachusetts Nedda-Boston Michigan ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta)[:D] Ferigutza-Detroit Oana_B simonaM-Troy Minnesota Ancadm- Minneapolis/St. Paul Mississippi super-lia-Biloxi Nevada Calina73-Las Vegas New Hampshire Veve-North Conway New Jersey Roxy (incepand cu..?) Laura Takacs-Flemington New York Iubibubi-New York Ohio Allya-Cleveland bAlly-Akron Pennsylvania Ann Marie -Philadelphia Monicutza3-Pittsburgh Texas lucamatei-Dallas Washington Lexi-Seattle Wyoming Silvia_popa-Laramie [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E, dac-am aflat un'sa sa scriu, atunci sa scriu, zic. Intrucat problemele branzei si iaurtului (ambele serioase IMHO)au fost, nu e asa, rezolvate, vin si eu cu problema mea. Noi am venit din Romania cu caine, pentru ca noi avem caine; mic, bichon, 4 kile. Cainele e up-to-date cu vaccinuri etc, altfel fiind imposibil pt caine sa treaca granitele; ok, acum e, dar n-o sa mai fie...deci intrebarea mea e: cum se face cu cainele in America? e bine sa facem pet health insurance? daca da, unde? sau cum? Multumim de sfaturi de acuma, doar eu si sus-pomenitul caine, sotu' fiind la lucru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Llaura, din pacate nu'sh ce sa-ti zic de caine, sper sa fie alte fete pe-aici mai luminate decat mine in privinta asta, sa te ajute cu un sfat! Da' ma prezint si eu la raport - studenta la doctorat, copil nu posed, sot nu posed, caine nu posed; posed una bucata pretin, originar din Belgrad, si el tot cu doctoratul pe-acilea, acush tocma' suntem in discutii aprinse [blabla] da' sper sa le rezolvam noi [greutati] Lai ps intreb si io ca omu' ignorant: ce-i aceea IMHO?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, eu am pisica de 7 ani. Am carat-o din Canada in State. Nu am avut niciodata pet insurance, mergem o data pe an la doctor, la control/vaccine. Mi-a facut infectie urinara acum vreo 4 luni, m-a costat $ 350.00 tratament/injectii si consultatia. Cred ca depinde de persoana, un pet insurance te ajunge si la 35-70 $ pe luna. Daca vrei sa-i faci, este ok, spun eu. Dar vizitele la medic, cred ca tot din buzunarul tau le platesti. Insurance-ul este in caz ca se imbolnaveste si are nevoie de operatie/sau tratament. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah ieste limbaj de internet, in my humble opinion care n-am mancat iaurt de cand am plecat din Romania. Expectez si eu raspunsuri pentru un doctorat la batranete, poate o dori careva sa se incurce cu mine, m-am (neprintabil) tz luni sa dau testele, si mare mila lui Dumnezeu, le-am dat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bei Conchito,tu ma lovesti direct la tinta;acu' tre sa recunosc ca-s meseriasha la andrele si crosetu' mi-e strain.Mai ai si alte idei constructive de facut fata la repaos preaaalungit? Nici io nu posed catel,sorry!Da' posed una bucata veveritza shturlubateca si imuna la dresaj,dac-aveti nevoie de sfaturi...[:D] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am lamurit [asia] brava tie ca ai dat testele si toate cele trebuincioase si tot respectul ca te-apuci de doctorat (eu nu te cred ca esti asa 'batrana', da' daca zici tu..) Tinem pumnii stransi sa primesti numa' raspunsuri de care vrei tu! La ce ai aplicat? Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...