Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)


Recommended Posts

Fetelor, Cu hainele pentru gravida m-ati ajutat.Multumesc! Acum mai am o tema de cercetare pentru voi (cele care stau in Chicago sau imprejurimi): bors se gaseste in orasul asta sau macar tarate de la greci, rusi, ceva??? Ca fara bors sotul meu dezerteaza, iar eu fiind gravida mor dupa acrituri! Si nici nu pot sa vin cu o valiza de pliculete bors magic, care la urma urmei este un praf facut mai mult sau mai putin din chimicale. Mirodenii romanesti (cimbru, leustean, patrunjel) se gasesc? Voi cum va descurcati? Daca aduc un pliculet cu seminte de leustean, patrunjel, sunt sanse sa creasca o iarba acolo sau le aduc degeaba? Si mai m-am uitat pe internet dupa role pentru patinat. Eu as vrea role cu gheata alba din piele si 2 roti fata paralele cu alte 2 roti din spate. Mie imi place tare mult sa patinez si in Romania nu am gasit asa model. Pe internet trebuie sa le comanzi, dar la magazin gasesc direct si cam cat ar costa? Am retinut informatiile cu drojdia, foile de placinta. Suupeeeer!! Va pup pe toate, Carolyne&bebita din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Carolyne, bors gasesti la romani, tarate gasesti la health food, se numesc wheat bran si vin in pungi de 1lb sau mai mari. Cimbru, leustean mai indicat sa aduci de acasa, leustean eu n-am vazut pe aici, tot din Ro am adus radacina. Cimbru este dar nu cu gustul de acasa, asa ca adu-ti tu frumos seminte, chiar daca le pui in ghiveci. Patrunjel este, italian parsley, are gust destul de bun. Mai este si ala cretz, dar ala nu-i de treaba. Role de patinat in-line skates, sunt draga mea, la magazin sporting goods, gen Modell's sau Sports Authority, sau ce-o fii prin Chicago (eu sunt in New Jersey) sau la Wal-Mart, ale mele au costat $40 si le am de trei ani, merg "brici". Pretul variaza, de la $30 la $100, depinde cat de "fancy" le vrei sau ce marca vrei. Tarate mai gasesti si pe la unele supermarketuri, dar mai rar, sau la magazine etnice. Dar la health food store gasesti sigur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fetelor!As fi vrut sa fiu si eu cu voi la intalnire si din cate am inteles v-ati distrat grozav.Eventual numai cu Conchita daca o pun de-o intalnire ca ea e cea mai aproape de mine[:D]. Poate cineva sa-mi spuna unde gasesc bilete de avion mai ieftine? In iunie,iulie ne gandim sa tragem o fuga pana acasa sa-si vada si mama nepotu ca nu l-a vazut numai in poze[:(]. Pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, azi sunt plina de informatii, hai ca-ti spun un site, au si nr de telefon unde poti suna www.lutetiatravel.com, au o romanca acolo, Ligia parca o cheama. In trecut am luat bilete bune de la ea. Firma e in California. Mai e www.Orbitz.com, dar uneori sunt mai scumpi cu ceva. Mai poti incerca Abaco Travel din New York, Angela e tipa care se ocupa de bilete pt Romania 212-295-2222 sau web site www.abacotravel.com- eu am luat bilete de la ea anul trecut destul de convenabil. Bineinteles ca trebuie sa incerci mai multe locuri pana nimeresti pe cel mai ieftin. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, dar stiu ca sinteti harnice la scris! Nu am mai intrat de vineri si azi ce-am gasit... Felicitari Laura ( o sa-ti scriu un PM)! Mihaela alte agentii sint Kaven Travel si Dream Tours(in California amindoua). Daca te intereseaza iti dau nr. de telefon A cumparat cineva antena parabolica de pe site-ul www.ziare.com? Ma interseaza ce programe se vad, cum se vad, cit costa si daca sinteti multumiti in general. Ma intereseaza opinii personale nu informatiile date de ei pe site. Multumesc! Numai bine si o primavara frumoasa, cu multe bucurii si realizari pentru toate fetele ![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...