Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by conchita
fetele care au probleme cu chatul, am o propunere: ce ati zice daca am face schimb de date pe privat daca aveti un ID pe yahoo messenger si sa ne intalnim la o conferinta ceva cand suntem mai multe online? [flo]
ai dreptate ,eu una....aprobat.[:D][flo] mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit, Dana! Da' stiu ca ai manile pline, si la propriu si la figurat. Sa-ti traiasca princhideii. Va intreb si eu ceva, voi ce cosmetice folositi? Ca eu in atatia amar de ani n-am reusit sa gasesc ceva sa-mi placa, asa ca am recurs la cele nemtesti (trimise din Ro sau cumparate on-line, am gasit un site care vinde numai cosmetice europene).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, depinde de tenul tau si ce anume de cosmetice folosesti. Eu am incercat foarte multe si au fost cazuri cind cineva si-ar fi bagat mina in foc pentru un anumit produs si totusi pe mine ma irita. Believe it or not, folosesc acum Gerovital ca si moisturizer, l-am cumparat online si e facut de Farmec din Cluj. Cu unele produse ptr foundation nu mi-a mers pentru ca daca mie mi-a placut, sotului nu i-a placut mirosul (la una mi-a zis ca miroase a flori uscate, moarte) In Chicago exista o farmacie nemteasca care vinde toate produsele europene, Merz. Dar pina nu incerci tu pe pielea ta, s-ar putea sa nu gasesti the perfect match!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, bine ai venit in grup, mamica fericita ce esti tu [flo] Mona, executat si trimis deja PM cu ID-ul meu :) Laura, influentata de discutiile pe DC, am trecut la Yves Rocher, pana nu le termin (ca am comandat o cutie maaare), nu trec la altele :)) ca sa ne intelegem, cosmetice la mine inseamna mai ales creme si geluri,saruri,spume de baie, lotiuni minune, ierburi aromate si alte fantezii pentru corp, cap, maini, fatza, masti de corp, picioare, ten, mai nou si pentru par ca tot de la DC am invatat :) fond de ten+pudra nu folosesc, doar extrem de rar, doar lac de unghii,rimel si ruj. nu folosesc iarasi hair spray, doar mousse. prima data cand mi-am vopsit parul a fost aici, in US, acum doi ani. de-atunci numai intr-o vopseala si o cioparteala de par o tin :)) dupa sarbatori mi-am taiat iarasi frumusete de par lung ca sa mi-l fac negru si periuta. nu ai vrea sa ma vezi, Morticia arata dulce pe langa mine :)) noroc ca imi creste foarte repede. ca marci, pai Garnier si L'Oreal pentru vopsele, la restul ce prind mai bunutz asa...nu stiu ce sa enumar...Olay, Garnier, Nivea, Tresemme, Aveeno...la parfumuri sunt abonata la Victoria's Secret.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmeticele-au fost cea mai mare dezamagire pe pamant american;in general am evitat sa folosesc creme de fata pt.ca ma umpleam de bube;singurele care mi-au mai priit sunt Yves Rocher si-ntr-un tarziu am descoperit una de la Oil of Olay care reactioneaza excelent cu fatza mea sensibilicoasa si nu ma mai despart de ea.In materie de sampon/balsam inca n-am gasit nimic sa ma satisfaca;doar tratamentul leave-in de la Clairol si un ulei de asta de tratament pe care-l folosesc odata pe saptamana.Si cel mai mult tanjesc dupa deodorantele de la Romanika,da' cu de-astea ma mai aprovizioneaza mama... Buna ideea cu yahoo messenger...cum culegem id-urile? [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, fetelor, si la mine cosmeticele au fost una dintre cele mai mari dezamagiri. M-am referit la gel de dus, sapunuri, deodorante. Creme am luat Nivea, sau mai nou de cand cu furia eBay-ului mai cumpar din alea Lancome, numai la eBay trebuie sa ai mare grija, sa pui o suta de intrebari, sa nimeresti filiera. Ia uitati web site-ul www.eurobeautymart.com au cosmetice de la mama lor Germania. Mai e si www.smallflower.com, aia sunt mai scumputi, dar au produse din mai multe tari. Io n-am id la Yahoo, ca aici la serviciu nu avem voie sa "umblam" cu chestii din astea, dar tare as mai povesti cu voi. Sunteti o gasca misto si ma bucur ca ne-am adunat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Veve Buna ideea cu yahoo messenger...cum culegem id-urile?[/maroon][/font=Comic Sans MS][/b]
as avea o idee de simplificare a procesului si cum tu tocmai ai terminat de crosetat si n-ai ce face, poate te propui voluntar ca tartor? :))) sa trimitem toate nickurile de pe messe la o singura fata care face o lista pe care o redistribuie apoi la fetele de pe lista, aici pe PM. cine se ofera? ala eu, ala eu, tot Veve a scos biletul castigator din urna, pfiuu ce noroc pe ea :))) desigur ca iti poti alege niste asistenti sa redistribuie lista dupa ce o intocmesti. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, fetelor, iaca ma "trezii" si eu pe la amiaza din nauceala mea si-mi dau seama ca nu v-am spus un "La multi ani!" de 8 martie! Sa aveti parte de iubire si zile senine! Vreau si eu pe yahoo la o parola, macar cit mai doarme gargaritza mea mai bag si eu un ochi pe-acolo. Cum fac, cui trimit un id ceva? Cit despre produsele cosmetice: jale mare! Ca o floare era fetisoara me cind aterizai pe plaiuri americane, acum biata de ea e incercata rau! O alta durere de-a mea: cremele demachiante, care "lipseste" cu desavirsire!!!! Treburile astea de trebuie sa te speli pe fata ca sa te demachiezi imi dau mari dureri de cerebel ca sa nu mai spun ca fatzulia mea e ca un servetel dupa asa o operatiune! Va pupacesc pi toati ca tare-mi sinteti dragi (sint moldoveanca de fel si d-aia-s cu "pi"-urili). Alina Alina si Alexandra http://community.webshots.com/user/allex21
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...