Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ruxij, daca te duci la magazinele arabe, gen North Produce - se gasesc la congelate la frigider , se numesc Puff Pastry (numai sa intinzi foaia), fac niste strudele si placinta cu branza mama-mama. Si costa numai $ 2.99 bucata. Sau Fillo, dar alea sunt foite-foite. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut romance americanizate... si eu ca voi ... suflet de roman ratacit pe meleaguri americane ... mai precis din Mississippi -Biloxi... poate e careva si pe langa mine ca tare pustiu e pe aici in privinta romanilor... cine nu ma stie am un baietel de 13 luni si mai astept unul in iulie anul asta... Ma bucur de subiectul deschis si l-am citit de la inceput luindu-mi notite in legatura cu produsele alimentare la care eram si eu in ceata .... Va pup! mamica fericita a unui baietel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, incearca cu Shout sau un "scotator" de pete organic, Carbona. Sunt la sectia de detergenti tot felul de chestii, dar nici unul nu-i tare bun. Nu-ti pune mari sperante, ca nu iasa chiar de tot. Ruxij, pt strudel sunt mai bune Fillo, daca vrei sa faci pateuri puff pastry de la arabi sunt extraordinare. Na, ca si pe la noi sunt tot $2.99. Bine ai venit Super-Lia, sa-ti traisca copilasul si cel de pe drum, mai zi-ne despre tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by super-lia si eu ca voi ... suflet de roman ratacit pe meleaguri americane ... mai precis din Mississippi -Biloxi...
super-mamicuta draga, m-am preumblat si eu prin zona ta asta vara, am trecut si prin orasul tau, locuiesti intr-o zona superba, cred ca nu te plictisesti niciodata de calatorit prin imprejurimi. ce ne povestesti de la Mardi Gras? :) Biloxi nu este cazarma aia in care a fost trimisa Goldie Hawn la instructie cand era ea Private Judy Benjamin? :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor ,dar repede ati ajuns deja la nr.5....eu azi m-am uitat si era doar 3..acum 5.....wow ce birfe bune se da pe aici. apropo...de puff pastry..la mine aici e tot asa pretul.eu mai fac, din ele si saratele cu brinza si chimin,cornulete cu brinza sarata si foi pt cremes.[yami]azi am facut si eu un cremes cu foile astea...e foarte bun si de placinta cu brinza dulce. iar fillo,eu le folosesc la rulouri cu spanca si rulouri cu carne. sunt foarte bune la strudel cu mere....sau se poate face si cu brinza dulce.se unge fiecare foita cu unt intre ele...si pe urma il rulezi si pui brinza,sau mere....etc. [flo]...pt toate. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ...unde gasesc untura de porc la magazin...am si niste retete si imi trebuie untura. [:D]sa nu rideti de mine dar intreb pt ca nu stiu pe unde o fi...daca o fi.am gasit si eu ceva lard parca ii spune..dar nu stiu daca e untura buna. si voi la ce o folositi? mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...