Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (2)


Recommended Posts

Fetelor, fi-mii i-au iesit niste bubite rosii la prima cuta (aia de linga pasarica si piciorus). Nu mai stiu cu ce sa o dau sa ii treaca[bang]. Am dat-o cu crema A+D, cu creama de galbenele, cu pudra si tot nu trece. Oare o fi de la pipi ca o fi acid de la iaurtel? Ziceti-mi si mie cu ce sa o mai dau. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele..imi cer scuze ca eu nu am mai scris..dar in 2 saptamani voi ajunge acolo si acum fac bagaje.....prima luna vom sta in Tempe...apoi nu stim.Cand voi ajunge am sa apelez la voi sa-mi spuneti unde gasesc diverse lucruri si mai ales cum se numesc. moniq
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uf, iar am ramas in urma... se vede treaba ca va cam lipsea barfa, hm, americancelor? :)) eu, de cate ori vorbesc in Ro, intreb invariabil "si, o barfa, ceva?" :) deci: - Garo, felicitari pt. bb 2! multa sanatate! - Catalina, bafta la demersuri! te asteptam curand! - Iuliana, s-ar putea ca bubitele sa fie de la pipi acid (daca i-ai dat multe fructe, de ex., mai ales citrice) sau s-a frecat de pampers; lasa pielicica la aer un pic, 10-15 min inainte de fiecare schimbat, spal-o cu musetel in zona respectiva si da-o cu crema cu zinc (eu folosesc gerber cu oatmeal) - 8martistele din detroit, chiar asa, un' sunteti?!? chiar asa sa fi curs [alcool]?!? wanabi, ce le-ai facut, draga?!? - conchita, voi v-ati mai intalnit in florida? parca era vorba sa vina DC acolo... o [flo] de 8 martie pt. fiecare! pupi! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, tu cred ca ai intrebat de untura. Ii zice lard si astia n-o tin la frigider, ci pe rafturi, da' exact sectia nu mi-o aduc aminte. Uneori o mai gasesti la marginea frigiderelor cu carne, nu la rece. Da' sigur ca nu-i ca untura noastra, e ceva oe aici cu gustul de la noi? Eu o folosesc la prajit carnat de casa mai mult. Mama a facut foi de cremsnit cu ea, si i-au iesit destul de bine. Garo si celelate viitoare mamici, felicitari si multa sanatate! Iuliana, A+D e destul de buna, dar daca nu-i trece cu nimic, iti dau eu un fix, numai trebuie comandat prin posta, nu se gaseste in orice magazin, e facut de Smith + Nephew. Ala merge garantat, are si uleiuri de cuisoare in el. Cu cel mare am folosit unguentul asta de diapers pt ca nimic din magazin nu i-a ajutat, apoi mi-a adus tata de la spital unsoarea asta de o folosesc la maternitate. Am vazut pe internet, daca te intereseaza iti pot spune unde sa te uiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dragelor, La multi ani! de 8 Martie, sa fiti frumoase, iubite si fericite! Asteptam vesti si povesti din Troy! [pk] Am fost si eu aseara pentru prima data de cand sunt aici in zona la Casa Romana din Hayward (East Bay, cam la jumatatea drumului intre Oakland si San Jose), eu am fost super fericita ca am primit martisor [olala] si am stat la o chifteluta, un castravecior murat, niste icre, si, vorba cantecului, si vinu-i dulce, si vinu-i dulce [pahar] am pus si de-o hora, ne-au mai pus si muzici straineze dar din tineretile noastre romanesti (si ale parintilor nostri), Modern Talking si alte de-astea. Pe drum spre casa ne-am apucat si de cantat si nu ne-am lasat pana n-am zis-o si cu " C-asa beu oamenii buni", si " Ma dusei sa trec la Olt", "Aseara ti-am luat basma", "Noaptea pe la trei" si lista continua [:D] Gata, m-am laudat destul [;)] Ia sa fac eu bine sa ma apuc frumushel de munca acuma, ca daca nu, [vrajitor] Pupice, Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am fost on-line ca eram prea ocupate cu petrecareala , cu infulecatu' sarmalelor, icrelor, placintelor si alte bunataturi"bune" cum ne-a gratulat Laura Oprescu. Atmosfera destinsa, cam putini copiluti, dar promitem ca ne apucam de treaba noi astia restantieri. Marele meu of este ca nu s-a dansat, dar e cam greu cu petrecerile la 12 ziua sa creezi o atmosfera dansanta. Parere pur subiectiva: a fost un succes, fetele sunt extraordinare, una si una, care mai delicata, care mai impulsiva, care mai amuzanta. Mi-ar placea sa reeditam petrectia si sa tinem contactul. Baietii au fost si ei la inaltime cu " intepaturi" discrete despre bucuresteni si " restul lumii".... Si chiar am avut reprezentanti din toate zonele Romaniei, inclusiv minoritatea maghiara ( oricum, Ardealul e al nostru!Clar!) Al doilea of este ca a trecut timpul prea repede si eu, ca gazda, n-am avut timp sa vorbesc cu fiecare in parte cat as fi vrut....Acu' opriti-ma, ca am de curatat prin casa. Va pup fetelor, va multumesc ca ati dat curs invitatiei mele traznite si va pup si pe voi cele care v-ati gandit la noi! Conchita, nu erai on-line cand am verificat noi forumul, asa ca " sorry , no refunds! This is our policy!"[il][il][il] Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, foarte frumos, ne bucuram alaturi de voi ca v-ati simtit bine si ati petrecut romaneste! dar, sa avem pardon, la 12.00, asa cum ati anuntat, patrulam pe-aici in asteptare. asa ca aratati macar niste poze! [flo] Iubi, abia urmeaza intalneala cu DC, in doua saptamani. fetele astea din Detroit s-au cam grabit de sete cred. [alcool] :)) [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ce seteeeee... Pacat ca erau multi soferi printre noi! Feri', nu-i bai, m-a ajutat de buna voie si nesilit ( numai un pic santajat) al meu viitor sotz. Si ce n-a mai incaput in frigider a poposit in burtica lui pe care n-ai banui-o asa incapatoare cand te uiti din afara... Am mancare acum ptr o saptamana, desi cu termitele care mai locuiesc in casa asta nu se stie niciodata... Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...