Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde sunt musulmancele mele?


Recommended Posts

[flo][flo][flo]La multi ani [s][s][s]cu sanatate si fericire draga Nicole si o nastere usoara si bebe sanatos si frumos.Sa-ti dea Dumnezeu ca toate visele sa ti se indeplineasca. Azi fusai afara cu pitica mea si nu mai vrea sa doarma domnisoara decit la aer.[:D] Piciul a inceput gradi de ieri si sint o mamica mindra ca baietelul meu nu a plins deloc cind l-am lasat acolo singurel[bonjovi]Trecui sa vad ce mai faceti fetele .Pe unde va mai plimbati ? Nicole cum e Egyptul ?tot asa se claxoneaza ca la Babylon[:D]?Pe mine ma calcau pe nervi taximetristii in Liban care claxonau in disperare poate ,poate prind vreun client[bang]. Pupicei dulci la toate fetele frumoase.[pup][pup][pup] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dupa cum stiti eu sunt noua pe aici dar vreau sa va spun ca sunteti formidabili toti,sunteti ca o mare familie ceea ce este un mare lucru.Ma simt asa de bine aici ca stau citeodata si citesc cu orele ce s-a scris pina acum aici.asa s-a facut ca am citit mesajele postate despre musulmani si daca imi permiteti am sa-mi spun si eu parerea. eu sunt ortodoxa dar sunt maritata cu un musulman asadar traiesc printre musulmani pentru ca ei sunt o mare familie.Chiar daca nu sunt musulmana ei m-au acceptat din primul minut si nu am cuvinte sa descriu gentiletea si bunatatea cu care sunt tratata in egala masura de familia si prietenii sotului meu.ei nu fac diferente daca esti musulman sau nu,te respecta si iti respecta ccredinta fara a spune nimic pe cind rominii de exemplu daca vad o femeie musulmana imbracata in acele haine specifice lor isi dau coate si spun ia uite-o si pe asta cum este imbracata,sunt multi care daca vad un musulman pe strada isi dau coate si spun asta e de ala de al lui bin laden.Pe cind daca te duci intr-o tara musulmana ei te respecta si nu te privesc ca pe o ciudatenie. Am citit undeva nu stiu daca aici sau in alta parte ca ei incearca sa te indoctrineze,oameni buni nu mai vorbiti in necunostinta de cauza sau nu mai spuneti ceea ce auziti pe la altii,mie nu mi-au spus niciodata nimic nici macar nu au adus vorba despre asa ceva.Niciodata sotul meu nu a spus sau nu mi-a aratat ca nu este de acord cu credinta mea,l-am intrebat intr-o zi daca vreau sa trec la islam ce trebuie sa fac si mi-a spus ca mai bine sa ma adresez verisoarei lui sa ma ajute pentru ca nu este bine ca el sa discute cu mine despre asa ceva,da imi explica multe lucruri referitoare la islam si ma lamureste de multe ori dar in aceasta privinta a convertirii mi-a spus ca la inceput este mai bine sa vorbesc cu sarah.nimeni nu a incercat sa ma faca vreodata sa imi schimb credinta pentru ca ei spun ca acest lucru trebuie sa vina din sufletul tau,trebuie sa crezi cu trup si suflet ca sa te convertesti pentru ca altfel vei face un mare haram cum spun ei. toti acei care asociaza islamul cu razboiul si cu teroristii fara suparare dar sunt cam neghiobi,ca sa nu spun de-a dreptul inculti.Intr-adevar nu sunt musulmana dar stiu foarte multe despre islam ori islamul nu inseamna bin laden sau jihad,islamul inseamna pace si bucurie,iar musulmanii sunt mult mai buni decit noi crestinii,da mi-e rusine sa o spun pentru ca eu insumi sunt crestin dar oamenii de pe la noi si in special din tara noastra sunt rai. Pai sa vedem cum se comporta musulmanii de exemplu cind se duc la moschee sa se roage,sunt de o disciplina si de o curatenie cum rar iti este dat sa vezi in viata,se duc sa se roage acolo si asta fac,se duc sa-i multumeasca domnului lor si asta fac,sa va spun ce fac femeile din satul de unde este mama mea cind se duc duminica sa asculte sfinta liturghie?"ai auzit fa pe cutarita fi-sa cica umbla cu niste straini prin bucuresti"sau"ai auzit cutarita si-a luat masina noua de unde o fi avut bani?"si exemplele de astfel de discutii pot continua,si ele cica merg acolo sa asculte slujba sa se roage si sa multumeasca lui dumnezeu. un alt exemplu am vazut la televizor cum musulmanii se duc si se roaga la Mecca,sunt milioane retineti milioane acolo dar sunt asa de disciplinati si se roaga in asa fel incit chiar daca nu esti musulman este imposibil sa ramai impasibil,acum sa ne intoarcem la ortodoxi in noaptea de inviere cind trebuie sa te duci sa iei lumina,doamne dumnezeule vreau sa va spun ca anul asta am renuntat sa mai ma duc pentru ca in momentul cind parintele iese sa imparta lumina sunt in stare sa te sfiisie de-a dreptul, iti dau foc la par daca nu esti atent,iti rup chiar haina de pe tine numai sa fie ei primii si sunt nici o suta de oameni. musulmanii se ajuta intre ei nu numai material dar chiar si sufleteste,de exemplu cind unul din ai lor s-a dus la londra sa se opereze de inima au venit pentru el special numai ca sa il vada si sa ii spuna ca sunt alaturi de el oameni din olanda,din arabia saudita,din dubai,din sudan,din franta.vezi asa ceva la noi?chiar daca esti in tara si esti doamne fereste in spital nu vine nimeni sa te vada exceptind familia si prietenii apropiati. si acum va intreb de ce oare se arunca unii oameni sa faca afirmatii nefondate si sa improaste cu noroi fara a cunoaste?Bineinteles ca si ei au uscaturile lor dar oameni buni la noi sunt mai multe uscaturi decit cei buni,dar este mai usor sa vezi scama din ochiul altuia si sa nu vezi birna din ai tai. in speranta ca nu v-am plictisit prea mult,multi pupici pentru toti si in special pentru cei mici m.alhillo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari, in primul rind bine-ai venit in familia DC! Imi pare bine sa "aud" si alte voci care au curajul sa-si spuna deschis parerea pozitiva despre islam si credinciosii sai. Din pacate in ultimul timp pe forum vocile "timide" care au indraznit "sa iasa din rind", au fost repede admonestate de ceilalti, au fost catalogate ca fiind sub influenta faptului ca au legatura intr-un fel sau altul(rudenie) cu musulmanii si de aceea parerile lor sint partinitoare..Nu m-as mira ca acelasi "tratament" sa-l primesti si tu dar nu te lasa intimidata, asa cum nici noi n-o facem si ne spunem parerea cind e cazul. E vorba de verticalitate, in primul rind. Eu iti doresc o sedere placuta alaturi de noi si fii sigura ca vom sari in ajutorul tau, chiar daca numai virtual, poti conta pe noi[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Maria .[flo] Dragele mele azi printesa Cindy implineste un anisor .Sint cea mai mindra si fericita mamica.SA ne traiasca papusica care este o mare bandita .Intelege tot ce-i spui si spune niste cuvinte pe care nu pot sa le traduc[:D]ca nu stiu pe ce limba le zice.AVem tort si va invitam pe toate sa veniti (macar virtual) Hannen iti urez sa ai o nastere usoara ca un fulg si bebelica sanatoasa. Maryam pe unde esti ca nu te mai vazui de mult.Va pupicim cu drag .Catan si trupa de piticei.[pup][pup][pup][pup] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mari,bun venit printre noi.Ai f. mare dreptate in ceea ce ai zis .Acelasi lucru am incercat si noi,cele adunate aici la subiectul acesta ,sa-l scoatem in evidenta,sa aratam celorlalti ce inseamna islam(in afara de faptul ca este singura religie monoteista)Daca vei citi multe subiecte inchise,ajunse pe la "zona zoster" o sa intelegi cum suntem privite,si cit de bine intelese. Asta asa doar ca sa vezi ca ai mare dreptate in ceea ce zici. Te pup si bun venit intre noi.Intereseaza-te daca ai ocazia,citeste ,cugeta si roaga-L pe Allah sa-ti lumineze inima,sufletul ,si sa te ajute sa intelegi mesajul islamului(ceea ce inseamna,cum ,de ce a fost revelat si daca este adevarul) Catan draga mea,sa va traiasca pitica,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii[bis][bis][pup][pup][pup] Si ce te grabii cu nasterea bre?Mai am pina in noiembrie[:D]Vezi cum trag eu de timp?Asta ca sa nu recunosc ca mi-e o frica de mor ,numai cind imi amintesc de nasterea Amirei[:D][:D] Va pup pe toate nazdravanelor[pup][pup] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, cresc piticii!!!La Multi Ani, Cindy, sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa, tot ce e mai bun in viata al tau sa fie!!Iar voi, mami si tati de Cindy si Ryan, sa va bucurati de ei si sa va traiasca, sa creasca mari! P.S. Tot n-am aflat de la voi ce fel de tort avurati, frate, ca salivez de numa', chit ca ma tin la regim, macar sa citesc despre bunatati[papica][pofta].Nu ne uitati, dati meniul, sa nu murim de curiozitateeee! Sau nu va e mila de noi, ingratelor!!![:D] Hai pupici si sa auzim numai de bine[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s][si-eu][s][s][s][hia][pup][pup][flo][flo][ispita][disco]La multi ani si Inshaa ALLAH , sa fie o fetita cuminte, sanatoasa,o fericire,o lumina si o mare bucurie sa aduca in sufletul parintilor ei...la multi ani pentru fetita ta, Catalina. "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum]Ahlaen wa sahlen pentru mari si poate in curand ne dai o veste buna...indiferent cum ar fi, ceva din vorbele tale imi aminteste de inceputurile(pentru ca au fost mai multe...) convertirii mele.Asa ca iti doresc bine ai venit si sa auzim de bine!!![dual] "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult dragele mele ptr urari si va dorim sa va bucurati de tot ce-i mai frumos si mai bun.Am papat tort buun facut de mami Catalina si eram f bucurosi .Sa va zic seara printesa a vrut sa stea pe jos sa se joace si ca moaca a cazut cu buzita jos si a plins si acum buzita e umflata[bang]si tati era linga ea dar nu a fost atent am auzit o lovitura .Si colac peste pupaza imi cazu un capac de aluminiu pe picior peste glezna si mor si acum de durere[bang]Cam asa a fost ieri ziua printesei.Dupa tort .[:D] Ma enerva una in parc ca mi-a zis ca fata mea e mai mare ca baiatul ei care are un an si cinci luni ,dar cum se poate?[:D]Si eu ma ofticasem rau[8D]Hai va pup si vin dupa sa va mai povestesc. Mari sa fi tare si asa cum ti-a zis si Dodo vom fi alaturi sa te sprijinim daca va fi cazul.Pupici dulci la toate fetele Hannen hai ca eu vreau sa te vaz mai repede nascuta[8D]ce ti-e si cu memoria mea de baba.Pai am 29 m-am rablagit rau[detectiv] Va pupam dulceeeeeee[pup]TextTextText http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...