Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde sunt musulmancele mele?


Recommended Posts

Fetele va pup,am trecut doar sa va salut,mi-e dor de voi. Maryam te rog din suflet fruntea sus.Sa stii ca noi ne gindim la tine .Nu iti pierde speranta,numai in felul acesta o sa reusesti . Sper sa auzim de bine curind,INSHAA ALLAH. Pupici multi si dulci pt voi toate,imi pare rau ca nu am timp mai mult. Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Maryam tinem pumnii,sa fie bine si mult curaj.Dumenzeu sa-ti ajute sa fie bine.Te pupam si sintem cu gindul la tine[flo].Pupici ptr toate fetele.[pup][pup]Cu drag CAtan http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryam, acu' m-am prins de esti tu catranita!! Eu cred ca nu e cazul sa te gindesti la un eventual avort, medicamentele luate de tine nu sint cu risc extrem in sarcina. Nu sint bune, evident, ca orice medicament luat in sarcina, dar eu una nu cred sa influenteze major sanatatea bb. Inainte de a lua o decizie, cauta parerea mai multor doctori, in special daca poti gasi un noenatolog, ei stiu mai multe despre bolile cu radacina in perioada intrauterina a nou-nascutilor. Inarmeaza-te cu curaj si credinta, va fi bine, Allah ma'aki! Catan, Hannen, ce mai veste-poveste? Pe la noi nimic nou, tot boacanele stiute si inchipuite ne tin nervii "in pioneze" ( mie, of corz, ca ta-su n-are oki sa vaza ce-i face ficioru - nu de alta, dar parca s-ar privi-n oglinda, ca-l copiaza pe el in toate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat aflu mai multe , cu atat stiu mai putine...ceea ce se dezvolta imperturbabil in mintea mea, in timpul asta este doar disperarea, pentru ca am citit atea si am auzit ataea opinii , incat simt ca orice decizie am lua, nu va fi bine.Am mai spus-o cuiva, adineauri, cuvintele de multumire pentru voi, sunt prea sarace sa exprime ceea ce simt, va multumesc ca-mi sunteti alaturi. "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Maryam,ti-am zis si o sa iti mai zic,eu am incredere ca totul va fi bine.Nu se poate altfel,stie bunul ALLAH ce face ,cum face si cind face.Ai incredere in ALLAH.Copilul acesta este un dar de la ALLAH pt voi,un dar binemeritat.ALLAH stie bine ce face ,aveti incredere in EL. Dodo ,Catan va pup[pup],mi-e dor de voi. Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryam, ce-ai facut? Ai fo'la dr? Ce ti-a zis? Mai, eu cred ca nu e treaba asa de incurcata, precum iti faci tu griji, stai linistita si ai grija de tine in continuare, nu are rost acum sa te dai de ceasul mortii. Sint multe cazuri in care mamele patesc treburi si mai grave, cum ar fi extractia de masele(care se face cu anestezic), fara sa stie ca sint insarcinate si bb-ii nu au patit nimic, asa ca respira adinc, numara pina la 10 si spune:INSHALLAH, O SA FIE BINE! Eu cred ca pot acum sa-ti spun:felicitari si sarcina usoara si bb sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp,viata mea, sufletul meu s-a schimbat mult...am avut si nu mai am un bb in burta, ma simt ca o criminala, sau pur si simplu ma simt ca un om fara constiinta.Am incercat sa-mi atribui un gram de clementa,dar in zadar, ceva s-a schimbat in viata mea, ca dupa o ninsoare puternica, s-a asternut o liniste grea, nu mai simt decat ca vreau sa dorm, sa ma trezesc si sa-mi spun ca nu mie mi-s-a intamplat.Poate ca timpul va sterge intensitatea acestei dureri, sau poate va fi mai usor de suportat, ALLAH stie. Dupa multe consultatii, ultima parere, unanima de altfel ne-a facut sa luam aceasta decizie, apoi, dr. care mi-a facut, cand m-am trezit din anestezie(generala!)mi-a zis:"sa nu va para rau, oricum erau probleme, deja se dezlipise placenta si am scos cheaguri de sange, deci nu era bine...".Cu toate astea, nu stiu cum am sa traiesc restul vietii cu asta pe constiinta...Am sa ma intreb mereu:dar daca ar fi fost normal?[q][q] "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare-mi pare rau....Ce sa-ti spun?...Nasib!...Nu vei sti niciodata cum ar fi fost daca...Cred ca totusi v-ati pripit. In fine, acum trebuie sa mergeti mai departe. Stiu ca e greu, dar nu ai alta cale, mai ai 2 copii care au nevoie de tine(la fel mi-am spus si eu sa ma imbarbatez acum un an cind am pierdut bb2 la 18 sapt)...Ia o pauza de forum, ca sa te desprinzi, ia copiii in parc si cauta sa eviti sa te mai gindesti la ceea ce a fost si sa privesti spre viitor, esti inca tinara sa mai poti avea si altii, de va fi sa fie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...