Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde sunt musulmancele mele?


Recommended Posts

Mai, mai, asta inseamna ca te-ai mai relaxat un pic...E bine, chiar daca nu sint noutati, prin tacere se poate intelege uneori ca e bine, altfel vestile rele circula repede.. Zicea Catan ca pe unde misun, pe-aici, pe-aproape, urmaream cu interes si amuzament oarece dispute..[:D]. Nu spui pe unde, ca pe urma iar vine cineva si da cu citatul prin alte parti sau cine stie cum se mai interpreteaza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetele. Mi-e tare drag sa va citesc. Nu v-am scris niciodata. Nu sunt musulmana, dar am avut ocazia sa traiesc intr-o casa de musulmani un an de zile. Inainte de asta, ii blamam, apoi i-am cunoscut si mi-am schimbat parerea. Sunt oameni deosebiti, cu o cultura extraordinara. Voi stiti asta, desigur. Eu mi-as dori sa stie toata lumea asta. Vreau doar sa pun o intrebare: E cineva casatorita cu un arab israelian? Va pup. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru constatari, de fapt, asa cum exista musulmani buni, exista si rai, sau mai putin buni, exact asa exista si baptisti, catolici, budisti buni sau mai putin buni, cred ca nu exista padure fara uscaturi, dar tot asa de bine cred ca oricare dintre noi, trebuie sa0-si transforme informatiile intr-o reala cunoastere, in intelegere si apoi sa traga concluzii, pentru ca in fond, important e sa fii om, cred ca asta e important.Eu spun oricui imi cere si rapund oricui ma intreaba, pentru ca islamul este o religie a pacii, a curateniei si a omeniei in forme sublime, e pacat ca oamenii sa fie dezinformati sau sa judece fara a stii exact despre ce e vorba, dupa acte ale unora sau altora in numele religiei, sau articole din ziar... Sotul meu nu em si nici nu stiu cazuri. "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frumoaselor!Va pupicesc dulce pe mustati[:D](ce exprimare pt.o lady) O parte a peripetiilor a luat sfirsit,am ajuns acasa.Urmeaza vizetele promise. Maryam ti-am citit mesajul,m-ai facut sa pling,mi-ai dat de gindit.Stiu ca ai dreptate,acum mi-e usor,sa vad ce fac in RO. Dodo,Catan pupici si sanatate multa. Fug la dus[:D] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Sper sa nu va deranjeze faptul ca scriu si eu aici....[flo] Anca Wish: Vreau doar sa pun o intrebare: E cineva casatorita cu un arab israelian? NU, INSA CUNOSC.. DE CE? POT SA TE AJUT CU CEVA? Numai bine tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, cum poti sa crezi asa ceva, de ce sa deranjeze pe cineva, eu cred ca trebuie sa ne exprimam liber, sa incercam sa cunoastem, sa invatam daca vrem ceea ce nu stim, iar daca nu, pur si simplu doar sa ne imb[*]ogatim cunostintele...restul fiecare face ce si cum crede de cuvinta, important e sa fim oameni, indiferent de religie, natie...
quote:
Originally posted by Yael
[hia] Sper sa nu va deranjeze faptul ca scriu si eu aici....[flo] Anca Wish: Vreau doar sa pun o intrebare: E cineva casatorita cu un arab israelian? NU, INSA CUNOSC.. DE CE? POT SA TE AJUT CU CEVA? Numai bine tuturor!
"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.Mi-ati luat-o inainte .Ma gindeam ieri sa va scriu si eu citeva rinduri dar uite ca asta mica e miriita rau.BIne ca macar am dormit si eu de la 12 pina la 9 dimineata.[hot]Nu mai sintem asa racite dar mai curge nasul putin. Vremea aici e f capricioasa si ploua mult . Yael sorry daca nu am scris corect bine ai venit.Nu cum sa ne deranjeze???[pup] Hannen pe unde mai esti ,ca nu te mai vazui demulticel .Mi-e dor de tine si de fetele frumoasele (care nu umbla ca nebunele la miezul noptii)Nu ma intrebati are un substrat fraza asta?[pk] Dodo ce mai faci?Ne bucuram sa aflam vesti de la tine.Va pupic dulce de tot.Veniti aici la birfe....[dual]Pupa Catan si trupa de piticei. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A SALAM WA ALEIKUM Toata stima si respectul ,fetelor !!![flo][flo][flo][pup][pup][pup]Eu sunt din 1996 musulmanca ,si am facut-o ca asa am crezut eu ca este mai bine .Sotzul meu este din Egypt ,dar este aici din 1979 ,de ce va spun asta ? :ptr. ca el si-a respectat credintza cu care este nascut ,dar fratele lui ,care traieste in Egypt, nu ,deci care este concluzia (ptr. cele care vor sa bage betze in roate ),nici fratzii de mama si de tata nu sunt identici .Fiecare dintre noi suntem un unicat ,si asta ptr. ca asa a fost lasat de sus . Eu nu am cerut acordul mamei nici cind m-am hotarât sa vin in Elvetzia la 17 ani ,si nu ca nu o respect pe mama ca mama ,dar "cum âtzi asterni ,asa dormi.Mama mea nu a fost de acord cu actualul meu sotz la ânceput ,dar acum este cel mai bun ginere ptr. ea .Hai ca eu va fac capul mare si nu are rost ,poate vom povesti asa pe rând cum ne-am cunoscut noi iubitzii nostri sotzi (daca nu a mai fost postat subiectul aici la musulmance . Ce bine ca existatzi !!![grup] Hannen tu unde esti in Egypt ? Eu voi ajunge in iulie prin Alexandia ,Cairo...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALEIKUM SALAM WA RAHMATULA WA BARAKATU, WA AHLA U SAHLA... [flo]ADICA[hia], [bum]BINE AI VENIT[bis] PRINTRE NOI, UITE CA SE INGROASA RANDURILE[si-eu]...POATE NE INTALNIM INTR-O ZI...CRED CA AR FI SUPER,ASA CA, GATA,[olala] EU V-AM INVITAT...[cool]IA VENITI IN ROMANIA. [;)]NUMAI BINE [dual]TUTUROR!!![pup]
quote:
Originally posted by lauraomar
A SALAM WA ALEIKUM Toata stima si respectul ,fetelor !!![flo][flo][flo][pup][pup][pup]Eu sunt din 1996 musulmanca ,si am facut-o ca asa am crezut eu ca este mai bine .Sotzul meu este din Egypt ,dar este aici din 1979 ,de ce va spun asta ? :ptr. ca el si-a respectat credintza cu care este nascut ,dar fratele lui ,care traieste in Egypt, nu ,deci care este concluzia (ptr. cele care vor sa bage betze in roate ),nici fratzii de mama si de tata nu sunt identici .Fiecare dintre noi suntem un unicat ,si asta ptr. ca asa a fost lasat de sus . Eu nu am cerut acordul mamei nici cind m-am hotarât sa vin in Elvetzia la 17 ani ,si nu ca nu o respect pe mama ca mama ,dar "cum âtzi asterni ,asa dormi.Mama mea nu a fost de acord cu actualul meu sotz la ânceput ,dar acum este cel mai bun ginere ptr. ea .Hai ca eu va fac capul mare si nu are rost ,poate vom povesti asa pe rând cum ne-am cunoscut noi iubitzii nostri sotzi (daca nu a mai fost postat subiectul aici la musulmance . Ce bine ca existatzi !!![grup] Hannen tu unde esti in Egypt ? Eu voi ajunge in iulie prin Alexandia ,Cairo...
"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryam, Inshallah, nu anu' asta, poate la anul...Cum te mai simti(cu pisicu', ca banuiesc ca fizic esti OK acum)? Hai mai fetelor, ce mai veste-poveste, ce noutati mai aveti in cos? La mine nimicuta, o iau de coada dimineata la 6 si-mi "dau liber" baietii mei pe la 10:30 seara, abia de la sv. mai arunc un oki, ma loghez dimineata si citeodata uit sa ma "dezloghez", ramin on-line pina a doua zi, fara sa apuc sa mai arunc privirea p-aici..Scuze, nu ca ma dau acuma ocupata, dar aici acum e iarna, ziua e scurta si parca plec noaptea de-acasa si vin noaptea, nu mai stiu cum e ziua[bang]. Dar lasa, ca de-acuma incepe sa se mareasca ziua si la noi si sa se scurteze la voi, sic! Hannen, cum ai aterizat, bine?? Ce fac piramidele, tot pe-acolo??[:D] Las' ca data viitoare cind venim pe-acolo, musai sa facem o plimbare cu camila la piramide, anu'trecut era bb prea mic, acum a crescut voinic[bonjovi] Laura, Yael, welcome[bis] Catan, ce-ti face acum piticoata, te lasa sa dormi sau...poti dormi si-n picioare de obosita??Sper sa nu, sa ai tu parte de nitica odihna.Hai c-am fugit, pupici la fetici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...