Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce fel de oameni??!!!


Recommended Posts

De aproape un an...poate un an si ceva...o catelusa foarte frumoasa,maro,dar cu parul lung si ondulat,cu ochii verzi,a nascut in spatele blocului meu mai multi catei.In final dupa mai multe luni,au ramas doar doi,la fel de frumosi ca mama lor.Unul negru cu alb-baietel si o catelusa maro cu alb . Toata lumea i-a indragit.Erau foarte frumosi si foarte jucausi.Le dadea mancare..si nu orice fel de mancare.Ci de aceea speciala pt catei.. In vara..un domn s-a oferit sa adopte catelusa.Numai ca nu reusea sa o prinda.Nu vroia deloc sa stea la el.El zicea ca ar dori sa o duca la tara,la curte.femeia care ii dadea cel mai des de manacre s-a oferit sa o prinda ea si sa i-o dea.Numai ca atunci cand fratele s-a vazut singur..a inceput sa urle ca un lup...era o jaleee...Insa individul a luat catelusa,a bagat-o in masina si a incuit-o acolo.Fratele nu pleca deloc de acolo.Apoi spre seara a coborat barbatul ,a deschis masina,a luat catelusa si a trantit-o cu capul de pamant de am crezut ca mor...O lovea salbatec....oare daca nu o vroia de ce a mai chinuit sufletuil ala??De unde atata salbaticie? O vreme a mers saraca ca vai de ea.se ferea de toata lumea.Insa ..si-a revenit.... Acum vreo luna am vazut ca are burtica.Si intr=o zi mama mea mi-e zis ca facut puisori....Draga de ea! Azi dimineata cand am fost plecata la cumparaturi...am trecut pe langa locul unde erau ea si puii.Insa.....stupoare...nu-mi venea sa cred..catelusa zacea moarta...intepenita...fratele ei....se invartea ca un nebun in jurul ei...se ducea si se intorcea...era ca turbat...cred ca nici nu realizeaza....erau nedespartiti... In spate..sub un balcon..se zaresc cateva motocele albe..negre..gri care tipa cat ii tzine gura...Am crezut ca am sa lesin..Cum Dumnezeu e posibil asa ceva?? Se vedea clar ca era otravita.Nu este prima catelusa care este omorata aici in zona asta!!! Cand auzeam catzeii aia mici cum tipau de frig(afara sunt -7 grade)..de foame ...disperati ca mama lor nu o sa mai vina in veci...imi venea sa urlu si eu in hohote! Ce fel de oameni pot face asa ceva?Ce fiare zace in ei? Frumoasa catelusa in viata asta trecatoare pe pamantul asta..nu a avut decat necazuri din partea oamenilor!oate acolo unde este..o sa fie o vesnica pajiste pe care va alerga....si copii ei care sigur ii vor urma in noaptea asta..maine..ce pot eu face??Sunt mici..nu au nici o sansa...daca au o sapotamana!!! OFFFFF!!! Ce oameni pot face sa ceva???Oare pot dormi noaptea linistiti??? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vai, Korinna, daca nu puteti sa-i luati voi, macar temporar, da repede sfoara in tara poate se indura cineva cunoscut, vreun vecin sau prieten... Bietii de ei, mi se rupe inima cand ma gandesc cat trebuie sa tremure de frig si ce foame trebuie sa le fie! Sper ca totul sa se termine cu bine! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au dat lacrimile citind povestea ta...[q][q][q] Chiar asa, de unde atata rautate? Si cand te gandesti ca aceste biete suflete sunt mai buni ca multi oameni, mai fideli si mai tandri...Ce suflete de fiare trebuie sa aiba acei oameni care fac asta! Si acel om, sper sa ii dea Dumnezeu dupa sufletul lui, si dupa ceea ce a facut, ca si celorlalti!!!!Poate se gaseste, totusi cineva, sa ia acei catelusi...Va pup!!! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Korinna,sper din suflet sa gasesti pe cineva care sa aiba grija de catelusi.Nu mai stiu de cind sunt plecata ,dar am auzit ca sunt niste centre sau unul care are grija de catelusi.Doamne pe unde era,parca pe undeva pe la periferia orasului.Te rog sa ma crezi ca nu-mi aduc aminte[bang] Stiu ca vin saptamanal oameni si aduc mincare .Dar ei fiind bebelusi au nevoie de mai multa atentie ,ingrijire si caldura ,caldura si la propriu si la figurat. Iar despre nenorocitul care a facut o asa fapta sa-i dea Dumnezeu dupa inima neagra care o are.Bestiaaaa!!!! http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bietele animale! Zilnic se intampla drame din astea aici in Romania, in privinta asta romanii sunt niste barbari. Korina nu e din Bucuresti, nu cred ca un cabinet veterinar particular i-ar primi, dar merita incercat. Alfel, poate ar fi mai bine sa moara mai repede, (cruda si dureroasa moarte), daca ii baga in scara blocului, doar le prelungeste suferinta, nu e suficient, trebuie hraniti si asta nu e simplu, o mama cu copil mic nu se poate angaja la asa ceva, dar poate altcineva din bloc, o batrana, sau cineva care sta acasa si nu are copii, ii puteti ajuta cu lapte, bani pentru asistenta medicala... http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...