Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (3)


Recommended Posts

Liz draga mea nu ai de ce sa te scuzi, cred ca fiecare vrea sa vorbeasca normal si uman cu un doctor si conteaza extraordinar relatia pe care o are cu pacientii. daca ai reusit sa mergi la Dr. Tase e ok, deci pina la urma era rubeola. iti dorim sanatate si tie si printesei...nu stiu de alcool mentolat la virsta sincera sa fiu dar te vor lamuri mamicile cu state vechi[:D]. pupici la toate, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Va scriu iar in viteza. Pt. ca s-a vorbit despre pediatri, Lizuca, sunt perfect de acord cu tine. Eu am reusit sa merg cu Maria sapt. trecuta la dr. Eugenia Munteanu. Mi-a recomandat-o cineva si mi-a facut o impresie f. buna. A consultat-o pe Maria cu rabdare, i-a facut si niste teste ca sa vada cum e dezvoltata psihomotor, a incadrat-o in grafice la greutate, circ,. craniana si toracica, inaltime. Este adevarat ca nu m-am dus la ea cu vreo problema ca sa poata fi vorba de diagnostic, dar mi-a placut f. mult. Plus ca in sala de asteptare sunt jucarii, deci toti copiii se simteau f. in largul lor acolo. Crixia, multumesc pt. laude la adresa Mariutei. Va pup, Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lizuca, ma bucur ca ai gasit o dr. care sa-ti placa. Asa, pt. cultura mea generala, zi-mi zi mie unde mai exact in Tomis Nord are cabinetul. Eu sincer, intotdeauna am comunicat f. bine cu d-na dr. Rizea, ea a venit inclusiv la spital cand l-am nascut pe Vlad si a stat cu el in primele lui ore de viata la sectia neonatologie. Ma mira f. tare ca spui ca cu dr. Rizea nu se poate vorbi omeneste, cu mine personal a fost mereu f. atenta, draguta, plina de bunavointa, efectiv nu am ce sa-i reprosez. Sincer, altfel nici nu ti-o recomandam. Ca sa nu mai discut de aspectul profesional, ca de buna, e f. buna. Cat despre alcoolul mentolat pt. prurit, nu stiu ce sa-ti zic, Vlad nu a facut rubeola. Eu i-am facut, la indicatia dr. Rizea, triplul vaccin anti rujeola-oreion-rubeola, Trimovax-ul de la Aventis Pasteur care il protejeaza impotriva acestor boli contagioase. Se mai face un rapel la varsta de 5-6 ani. Multa sanatate micutei tale ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, dr Tase are cabinetul undeva in zona Badea Cirtan, linga cladirea adm.financiare. In spate e o prapadenie de teren de rugby.Nu e aglomerat si consultatia e doar 150.000! Am auzit ca foarte buna ar fi si doctoria Leu. Cornelia, unde e de gasit doctorita Munteanu? Cred ca, pina la urma, e o chestie strict individuala, fiindca despre toti doctorii se vor auzi intotdeauna si bune si rele. mami & alisia (18 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred si eu ca depinde de perceptia si asteptarile fiecaruia. Ca si cu ginecologii. Plus ca auzi si bune si rele despre toti. Dr. Munteanu are cabinet pe str. Soveja (pe partea dreapta cand vii dinspre B-dul Tomis), bl. FT 4, ap. 22, parter. Pe geam scrie "cabinete medicale". Din pacate nu stiu programul. Nu are contract cu casa si am inteles ca nu prea are mult timp pt. consultatii, asa ca nu te poti duce decat cu programare. Daca va intereseaza va dau nr. ei de mobil, pe care si eu l-am obtinut pe niste cai intortocheate (am o prietena la casa de asigurari de sanatate). Am uitat sa-i cer nr. de la cabinet. A, si eu am auzit de dr. Leu, dar se pare ca acum are piciorul rupt si este indisponibila o perioada. Am pe undeva si nr. ei de mobil (pt. orice eventualitate[:D]). Ce stiti, se incalzeste vremea in weekend? Daca da, iesiti in parc? Eu poate ies cu Maria duminica. Daca reusesc, va anunt cumva. Va pup, Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am reusit si eu sa intru putin. Am citit tot ce ati scris. Liz ma bucur ca ai rezolvat pb. Eu am o dr. pt Dinu de care sunt f.f. multumita. Am si eu o prietena la casa de asigurari care mi-a recomandat-o. Eu vroiam o dr. buna dar care sa fie in zona mea (pe langa Billa) ca sa nu ies pe timp de iarna cu copilul din casa la controale si vaccinuri. Pe dr. o cheama Tomescu Natalia si de cate ori am avut nevoie a venit acasa sa-l vada pe Dinu si de cate ori am avut pb a stiut cum sa ma indrume si sa ma sfatuiasca. Este o dr. f.buna si o sun pe mobil de cate ori am nevoie si imi raspunde de fiecare data.Are si ea o nepotica de 7 luni. Daca mai vrea cineva nr. ei de tel. vi-l dau cu placere. Crixia, am inceput sa-ti urmez modelul:fara mancare gatita!!! doar lapte cu cereale, salata (cand imi da mana) fructe si legume, branza si cam atat. De luni merg din nou la sala dar unde am mai fost acum vreo 2 ani adica la Hotel Sport. Pana atunci ma abtin cu greu de la mancare pt ca eu o am pe maica-mea la mine care ma ajuta si bineinteles ca gateste. Am inceput sa-i dau branzica lui Dinu care face 5 luni pe 15 martie adica luni. O sa-l cantaresc maine sa vad cate kg. mai are. Nu prea sunt multumita de cat lapte mananca. Saptamana viitoare vine dr. pe la mine si o sa o intreb sa vad ce spune. V-am pupat. caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Prezent!Am fost si aseara(ora 24),chiar v-am scris,iar am dat vizualizare mesaj si mi s-a sters.Nici sotul meu nu-si explica cum!Si sunt sigura ca n-am apasat pe nimic gresit.In fine... Ma bucur ca sunteti cu toatele bine si ca tu,Lizuca,i-ai dat de cap bolii.Cu atatea boli atipice este f.greu sa ai parte de un diagnostic corect. Ceea ce vreau sa-ti zic insa:rubeola nu da prurit.Varsaturi?De la ce?De la febra?Dar nu i-ai facut Alisiei Trimovax-ul(Priorix)? Daca ai dubii in ceea ce priveste diagnosticul ii poti face la un lab.de analize un titru de anticorpi specifici IgG sau IgM.Sa vezi daca intr-adevar a fost rubeola avand in vedere ca peste ani va avea si ea burtica si trebuie sa stie.Chestia este ca i se va recolta analiza din sange. Am citit tot ce-ati scris despre medici.Sa fiu sincera,intre un bun diagnostician si unul caruia ii plac povestile si vezi-Doamne lumea zice ca este tare sufletist,cand de fapt este o nulitate in ale med.,il aleg pe primul.De ce?Ptr.ca scopul meu este sa aflu cauza bolii,cu ce-am de-a face,cum o pot trata.Explicatul cred c-ar trebui sa cada putin in sarcinile medicului de familie.Sunt f.putini aceia care intrunesc ambele calitati.Nu va suparati pe mine,este doar parerea mea.Eu am exemplu viu pe cineva(Oana il stie),cel mai bun chirurg al C-tei,care nu-ti explica nimic din lipsa de timp,dar ce iese din mana lui e ARTA.Si pe un altul care te intreaba cate-n Luna si in stele,cand de fapt nu face altceva decat sa compenseze din nestiinta.Pe cine alegeti? Ati vazut c-a iesit Soarele?Ce minunat! Toate cele bune si un week-end placut! [pup]July
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi unde mai iesiti cu copilasii? Ieri a fost frumos, dar noi a trebuit sa raminem in dosul ferestrelor, din cauza de boala. Ma gindeam sa-mi duc gindacelul, in viitorul apropiat,la teatrul de papusi. Oare e prea devreme la virsta ei? Stie deja sa aplaude la sfirsitul unei reprezentatii, indiferent de natura ei. Oare o fi suficient - presupun ca nu, mai ales ca nu cred ca vom putea ramine pina la sfirsit. July, m-ai pus pe ginduri. Esti sigura ca pruritul si varsaturile nu pot fi de la rubeola? Am impresia ca iar trebuie sa alergam pe la doctori. mami & alisia (18 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola! Eu am iesit ieri cu Alexia in spatele blocului pentru ca era treaza, iar acolo se jucau multi copii, latrau cainii, era o adevarata zarva, ceea ce pentru ea era un spectacol.Urmarea mingea, bicicleta copiilor, ce sa mai spun ... era fascinata, mai ales ca nu o baga nimeni in seama sa o streseze. Si vremea a fost frumoasa, iar dupa aceasta iesire a dormit bine, ca noptile trecute mai mult nu a dormit din cauza dintzilor. Of, de abia astept sa trecem si de hopul asta! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello la mamici. uite va dau si eu buna ziua de luni.....mai pe dupa-amiaza. la mine a inceput gtare aiurea saptamina asta, ma doare creierul, am primit si niste vesti proaste....yuck. sper sa continue mai bine. Cristina imi pare bine ca ati iesit....si noi ne-am plimbarit si ieri si duminica, am mai profitat de vremea asta frumoasa. sper sa vina totusi primavar si pe la noi mai repede!! va pup pe toate, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...